file RCEV

Více
14. dub 2014 11:44 #12189 od Aleš Krátký
RCEV vytvořil uživatel Aleš Krátký
Já si dovolím založit sekci RCEV.

Trenérem je sice Novotný, nicméně to jde vše asi za mnou.

1) Změna znění pravidel. Aktuálně jsou pravidla sice funkční, ale na hony vzdálené původní slohové podobě a to jak původní, tak i dle mého názoru velmi povedené verzi právě od Radka Novotného. Bylo vy fajn prosadit tuto změnu, ať to nepůsobí tak "byrokraticky složitě".

2) Podařilo se mi vykomunikovat s Aerobtecem, že do týdne vydají zamčený firmware pro RCEV. Čili bude nastaven striktně dle pravidel a nebude možno je měnit. Tímto se vyřeší množící se dotazy "jak správně nastavit výškoměr pro RCEV"

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
14. dub 2014 15:52 #12192 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma RCEV
Ta úprava Aerobtec je dobrá, pomůže to alespoň částečně. Už vidím jak notoričtí 'očůrávači' pravidel v tomto případě budou používat jiné výrobky...

Ohledně té verze pravidel co jsem koordinoval na konci loňského roku, pověsím to sem až se vrátím ze zámoří. Ještě se na to podívám, jestli tam nebude ještě ždibíček na vylepšení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2014 07:56 #12217 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma RCEV
Jen to shrnu:
1. Radku poves sem prosim link na navrh pravidel pro 2015, at mame urcite všichni totez.
2. V RAMCI KOMISE bychom měli diskutovat restart. To za nas nikdo neudela, a naopak, když to neudelame, tak se do nas nakonec pusti z obou taboru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2014 08:03 #12219 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma RCEV
O restartu se rozhořela diskuse, pravda.
Osobně bych toto vykomunikoval na nějaké akci, ale do hořic na RCEV asi nepřijede co ?

bude tam dozajista o tom diskuse.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poděkovali: Petr Cejnar

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. dub 2014 15:31 #12261 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma RCEV
Dovolím si napsat můj názor na restart v RCEV k diskusi...

Podle mého názoru bychom měli restart buď zakázat úplně a létat ve stylu F5J anebo ho naopak povolit se vším všudy, tedy ať se klidně člověk pro opakování letu vrací se zapnutým motorem. Vůbec se mi nelíbí ten současný "mezistav", kdy se hraje na restart výhradně pro záchranu modelu, spuštěním motoru ale člověk ztrácí nárok na opakování. Reálně totiž při zapnutí motoru někde v dáli a rychlém návratu pro opakování soutěžící přistane, rozpojí kabely a letí a nikdo to nezkontroluje, pokud by měl časoměřič naopak ověřit zapnutí motoru před opakováním, tak se tím "mezipřistání" hlavně u externího displeje velmi protáhne a ztrácí smysl, navíc při "pomalejším časoměřiči" se bude soutěžící právem cítit poškozený. Povolení restartu se vším všudy tento problém plně řeší - nikdo se o nic nestará a až po posledním započteném pokusu se kontroluje, vše je jasné.
Nechci se kluků dotknout, ale ta současná podoba pravidel je trochu klasický příklad situace, "kdy dobrý nápad zvítězil nad zdravým rozumem".

Ale je to na vás, osobně bude RCEV létat jen minimálně, tak do toho nehodlám rýpat nijak přehnaně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. dub 2014 19:33 #12263 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma RCEV
Chápu na co narážíš, ale změna na kteroukoliv stranu by znamenala zcela jinou taktiku letu.
Aktuálně letíš na doraz (a v nouzi si éro zachráníš) = maximalizují se výkony až na samou mez. Ale při změně se stane to, že pilot poletí jistotu a nepokusí se ani o pořádný termický boj. Prostě to zabalí protože nechce náhodou přijít o letadlo nebo jít 587 metrů do pole. V druhém případě zase poletí sice na krev, ale bude mít případnou výhodu oproti ostatním. Proč si může drze a troufale zkoušet termiku z 15ti metrů, potom si v klidu a bez stresu doletět na letiště a startovat znova?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. dub 2014 20:08 #12265 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma RCEV
Aleši moc to se změnou taktiky po jistém uvolnění restartu dramatizuješ... Reálně se taktika snad změní při nějakém tragickém počasí, kdy budou opakovat prakticky všichni, ale naprostá většina letů bude stejně končit tak, že aspoň někdo maximum naletí a člověk, který bude opakovat, kolo tak jako tak projede. Představa, že by někdo chtěl vyhrát využitím návratu po restartu motoru, mi opravdu přijde až tak trochu směšná - tudy prostě cesta nepovede.

O něco výraznější by asi byla změna taktiky, pokud by se restart naopak zakázal, ale zase se podívej na F5J. Restart je zakázán, ale přesto se při dobrém počasí už běžně létá pod 100m (někdy i pod 50m), protože to prostě na 1000b potřebuješ. Vsadím se, že v RCEV při soutěžích za slušného počasí budete na konci této sezóny v podobné situaci - možná se to nestlačí pod 50m jako u F5J, ale že se bude pro vítězství muset létat v řádu 90-110m, o to se klidně vsadím. Mimochodem, to samé se týká obavy o to, aby si někdo nenastavil automatické vypnutí těsně pod 200m. Tím si někdo může pomoci v mizerném počasí a silném větru, ale jsem se ochoten vsadit, že při alespoň trochu slušném počasí bude tato funkce absolutně nezajímavá, protože už 150m bude spíš moc a soutěžící s vyššími ambicemi se k 200m ani nepřiblíží.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. dub 2014 20:20 #12266 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma RCEV
Ten scénář s návratem na motoru a opakováním může nastat opravdu jen za špatného počasí, ale možný je, ba dokonce jsem ho již mohl mnohokráte aplikovat v praxi.

Ad taktika : Tome ty výšky se létaly už minulý rok :)
Hodně kolegů točí termiku, že doslova olizují ušima trávu, a to by nebylo pokud by neměli možnost záchrany. Mluvím z praxe. Nicméně přizpůsobili by se samozřejmně

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. dub 2014 12:38 - 23. dub 2014 13:04 #12285 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma RCEV
Já jsem si dovolil chytrým opakováním vyhrát vloni RCEK v Lomnici... :)

Přidávám zde návrh znění pravidel v podobě z konce minulého roku. Změnu jsem udělal kosmetickou, zvýraznil jsem a podtrhl počet modelů do soutěže, myslím, že by měly stačit dva. Více modelů by mohlo i trošku znevýhodňovat nízkorozpočtové modeláře, ale na druhou stranu zase podporuje více modelaření... Max. 2 modely jsou standard pro RCEK, RCEJ, ale nemusí to být nutně stejné... :)
Dále jsem udělal změnu u min. počtu soutěžících při opakování ze 4 na 3. Mělo by to být obdobné jako u jiných kategorií...

Soubor přílohy:

Název souboru: 140422RCEVverze6.docx
Velikost souboru:163 kB


Ted je jen na dohodě, jak dál postupovat, aby se namísto té současné ne-vyhovující verze pravidel dostala v patnost nová verze, která bude mít trošku hlavu i patu...
Přílohy:
Poslední změna: 23. dub 2014 13:04 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.356 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám