file F5J po německu

Více
12. bře 2010 19:57 #1486 od Jan Kubica
F5J po německu vytvořil uživatel Jan Kubica
Další přírůstek do sbírky "jak to dělají jinde"

http://www.modellflug-im-hlb.de/termine ... J-2010.pdf

Němčina nepatří k mým oblíbeným řečem, ale snad tomu rozumím správně:

- VMR, ale max. 30 sekund motoru, motor se odečítá od celkové doby letu
- pracák 12 minut, let 10 minut
- baterie Lipol, max. 4-článek
- baterie smí vážit max. 12% hmotnosti modelu (120 g baterie na kilo vzletovky)
- baterie musí vydržet na 3 kola
- jinak pravidla F3J

Asi to nebude sranda to nalétat, ale podle mě to vůbec nevypadá špatně. Soutěž je 27.června, kdyby měl někdo zájem. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
29. dub 2010 13:12 #1765 od DirkBoehm
Odpověděl DirkBoehm pro téma F5J po německu

Jan Kubica napsal: Další přírůstek do sbírky "jak to dělají jinde"

http://www.modellflug-im-hlb.de/termine ... J-2010.pdf

Němčina nepatří k mým oblíbeným řečem, ale snad tomu rozumím správně:

Ahoj,

nemcinou klidne pomuzu - na porádnou cestinu se snazím. Prominte moje chiby - Nikdy jsem cestinu ve skole nemnel. A k tomu tady v nemecku chybý písmena. :cry:

Jan Kubica napsal: - VMR, ale max. 30 sekund motoru, motor se odečítá od celkové doby letu

Ano.

Jan Kubica napsal: - pracák 12 minut, let 10 minut

Ano. Ale deseti minutoví let je maximal. Na príklad: let trvá 10:31 minut, odecítáme 30 sek. motorem = 10:01 minut, a to znamená 0 body!

Jan Kubica napsal: - baterie Lipol, max. 4-článek

Taky ano. LiPoly, max. 4 clánky v serií, paralelní clánky jsou zakázan.

Jan Kubica napsal: - baterie smí vážit max. 12% hmotnosti modelu (120 g baterie na kilo vzletovky)

...platí pouze pro soutez 27. cervna. Pro prístí soutezi model-faktor bude vypocítanej (jak to vypocítají tam ale nestojí).

Jan Kubica napsal: - baterie musí vydržet na 3 kola

správne.

Jan Kubica napsal: - jinak pravidla F3J

Aspon "podobné" pravidla.

A zapomneli jsme maximalnou hmotnost pri startu: 5000 g

Jan Kubica napsal: Asi to nebude sranda to nalétat, ale podle mě to vůbec nevypadá špatně. Soutěž je 27.června, kdyby měl někdo zájem. H.

[/quote]
Ja bych to asi skusel. Je to docela blýsko (pro mne). Akorát mám doma nový konicek... teda konícky... Dvojcata chtejí (jako máma) videt tátu. :shock:


Doufám ze jsem trochu pomohl,

Dirk.

Cau,

Dirk.

Tady chybý písmena.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. dub 2010 17:20 #1767 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma F5J po německu
Ahoj Dirku,

vítej na "Stoupáku" a děkuji za informace, zajimave. Blahopřeji k dvojčatům a přeji Ti, ať vám dělají jen radost. A Tvá čeština je fantastická, to se opravdu učíš sám?

Napiš s čím létáš a více o termických elektrovětroních v Německu. Dík. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. dub 2010 21:23 #1769 od DirkBoehm
Odpověděl DirkBoehm pro téma F5J po německu
Dík Honzo,

dvojcata opravdu delají moc radostí.. a práce. :D Uz se bojím casu kdy budu muset postavit kazdý letadlo trikrat. ;) Ale kluci jsou fajn.
Cestinou je to trochu jinak. Pockej, jdu do sklepa pro poradní pivo. Deda a Babicka s Prahy tady byly minulý týden a prinesli plzenský.
Tak. Cestinu slisím uz 30 let (od Mámi, Dedi, Babi, Teti... kráce: pul rodini... od Spejbla, Hurvínka a Maxipsa Fíka), mluvit Cesky taky jde: rodina mi rozumí a do hospodi se taky troufám. Ale psát je teský. Hlavnje "Y" a "I" - a chybicí písmena.

Tak dále s letetctvím zýtra.. nebo pozdej. Musím krmit.


Dirk.

Cau,

Dirk.

Tady chybý písmena.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. kvě 2010 14:21 #1782 od DirkBoehm
Odpověděl DirkBoehm pro téma F5J po německu
Tak cím létam?

Mne zajímaj vetrone, vyuzít sílu prírody bud termiku nebo vítr na svahu.
Jeste nemám, ale trochu jsem naskocil na F3K/SAL/DLG vyhlídl jsem LongShot od Horejsího (a od jeho strani jsem nasel "stoupak.cz")
Krátce: Asi vám ukázu cím létam casto... (co lezí ve sklepe neni nic moc) ;)

Dle velikost zacíname u 48cm rozpetí: "Eisvogel" (=Lunák, ale nemislejte na Ceský vetron)... moment, já vám ukázu:


Hned zatím tady mám elektrovetron "Callistic", 190cm rozpetí a z 2500mAh Lipol baterie vází 800g, Motor je Hacker A20/22L normalne to lezí v aute... taky ukázu:


Dále mám maketu 1:5 ASW24 (bez motor) na... :oops: Jak se tomu startu ríká, kdyz Letadlo tahne vetrone? nevadí... asi víte co myslým.

A na konec stavím Galánku na 1:3


Honzo, co si chtel vedet od elektrovetroních v nemecku?
Asi kazdý modelar kterého znám (a má náladu aspon nekdy létat vetronem) ma EasyGlider (anebo podobný).. zkromne mne... mne se material nelíbí a rád stavím.

Souteze ani nevím - já se zeptám v klubu.

Cau,

Dirk.

Tady chybý písmena.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. kvě 2010 18:15 #1783 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma F5J po německu

DirkBoehm napsal: Hned zatím tady mám elektrovetron "Callistic", 190cm rozpetí a z 2500mAh Lipol baterie vází 800g, Motor je Hacker A20/22L normalne to lezí v aute... taky ukázu:


To je nádhera, to jsi stavěl sám nebo je to stavebnice? Mám pocit, že jsem to někde viděl ...
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. kvě 2010 08:28 #1785 od DirkBoehm
Odpověděl DirkBoehm pro téma F5J po německu
Callisitc opravdu je moc hezký létá pri slabém vítru nádherne.
Je to stavebnice od Andreas Decker: http://www.aff-cnc.de tám stisknete "Modellflugzeuge" potom "Segler/HLG" tam to najdete.

Vsechny díly CNC frézování laserem. Krídla jsou postavený na uhlíkových trupkách. Postavení toho elektrovetrone je spís jako Lego[TM]: Napred to slozíte a na konec na flasku tekutého lepidla (vterinovy :?: ) nasadíte jehlu od injekce a za dva noci to bude hotový. Byla to sranda to postavit a létam s Callisticem kdykoliv jsem na letisti.
Kdykoliv mám pocit ze bych mohl najít termiku sebou nesu i lehátko :D

A na konec tady jsou technické informace pro vás:

Cau,

Dirk.

Tady chybý písmena.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. kvě 2010 15:16 #1786 od Juraj Bačiak
Odpověděl Juraj Bačiak pro téma F5J po německu
Stavebnica doma sedela na skrini pár rokov, ako spomienka na niekoľko ročnú prácu v Nemecku. Kupil som ju nozostavenú ako second hand...

Pre Outrunner sa mi zdala pôvodne váha pre elektro nejaká vyskoká. Ale nakoniec som sa pustil do stavby so značným tuningom... :D
Trup zo stavebnice som nakoniec nepoužil, gondola je od nemenovanej firmy, tyčka od Mira Polonca.
Krídlo som doplnil brzdovými klapkami, mixujem ich aj ku smerovke. Poťah je z ikarexu.
Výsledná váha je tesne pod 600g. Letové vlastnosti su celkom dobré, ale samozrejme pri veternom počasí je už problém s tým lietať.
Použivam Callistic ako založný model, lietam väčsinou so Scorpionom.

Ešte fotky:
http://www.f5jfun.com/e107/e107_plugins/autogallery/autogallery.php?show=Archiv_2009%2Fcallistic

Juro.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.406 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám