file Model Hobby 2009

Více
03. říj 2009 11:14 #259 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Model Hobby 2009

Petr Dušek napsal: Pánové, kdyby bylo všechno černobílé, to by bylo na světě krásně. Ale v dnešní době už nikdo (skoro) neví, jestli AXI je český výrobek nebo "čína z Pardubic", mezi modeláři se už nějaký čas proslýchá, že platí ta druhá možnost. V kolonce majitel u firmy Model Motors (AXI) figuruje také jméno Pelikán...
Tím se ovšem nechci dotknout této konkrétní značky, je to jen jeden příklad za všechny.
Já osobně jsem si z MH přivezl nový SPIN a do připravovaného 3m větroně dám zcela jistě motor PJS, ale stejně tak si např. serva a nabíječku objednám z Hobbyking a nepřijde mi to nefér.


Petře, naprostý souhlas s tou "barevností".

Mně je úplně fuk, kde byl výrobek vyroben, jde o to, kdo ho vyvinul a kdo ho uvádí na trh (viz můj příspěvek výše). A nakonec, není nefér, když si Ty, Tomáš, já nebo kdokoliv jiný něco někde objedná, nefér je to ze strany státu vůči místním obchodníkům, po kterých chce další peníze. To mě štve! Ale jednoduché řešení to nemá.

Už víš, co to bude za tu 3m? Ale to bychom asi měli diskutovat jinde nebo nás někdo srovná :-)
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2009 12:38 #262 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Model Hobby 2009
Není to tak úplně od tématu, tak odpovím tady. Myslel jsem, že na ModelHobby něco okoukám, ale skutečnost byla jiná. Jediné co bylo k vidění Laguna od Kostky, ale bachratý trup a celkové provedení mě nepřesvědčilo. Uvažuju o elektro F3J, ale ještě jsem se nesmířil s cenou. Cenově to vyhrává SharpWind http://www.valentamodel.cz/09.htm , víc se mi líbí Eraser2000 http://www.f3j.cz/eraser.htm . Další debata už je opravdu do jiného vlákna - založil jsem zde http://www.stoupak.cz/viewtopic.php?f=4&t=35

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. říj 2009 10:56 #278 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Model Hobby 2009
Milí přátelé,
Dovolte pohled z druhé strany umělé barikády, kterou úspěšně vybudoval Karel Marx a jeho následníci - bolševici. Povedlo se jim to, to nemohu říct. Barikáda funguje dodnes.
Z diskuse plyne, že většina našich obchodníků účtuje nemravné ceny. Proč tedy do toho nikdo z kritiků nevstoupí? Dnes přece může každý. Nastavil by "mravné" ceny a rychle by na trhu zvítězil. Měli by z toho prospěch i spotřebitelé - modeláři.
Do toho (Tomáši)!
Prostou skutečností je, že všichni obchodníci dělají co mohou, aby se vůbec uživili. Všichni jsou to mimořádně chytří a schopní kluci a občas se divím, že se nenechají někde zaměstnat. Víc peněz, čistá hlava, žádné riziko.
Až budou muset skončit, protože na konektorech se neuživí, bude nutno kupovat v Hong Kongu i ty konektory.
K záležitosti se nebudu vracet, nejedná se o elektrovětroně ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. říj 2009 15:02 #405 od Michal Cink
Odpověděl Michal Cink pro téma Model Hobby 2009
Ahojky,
musím souhlasit s tím,že obchodníci jsou chytří a schopní kluci. I když svým způsobem,myslím. ;)
Celý jejich problém,je asi v tom ,že ztrácí zájem a důvěru lidí. Za větší cenu toho moc víc neposkytují.
Osobně je mi jedno ,kterou barikádou se chtějí zaštitovat,ale pro mně je důležité šetřit vlastní kapsu. Nevím sice ,co je nemravná marže ,ale v Číně vychází MPX konektor na polovic..
Takže jak se uživí ,nechám na nich ,protože já už kupuju i ty konektory v Číně..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. říj 2009 17:38 #413 od Jaroslav Nezhyba
Odpověděl Jaroslav Nezhyba pro téma Model Hobby 2009
Michale,dávám Ti plně za pravdu.Nakupuji rovněž z venku-USA-motory Neu a pohonné baterie.Vše přijde i s poštovným řádově o 500-1000 Kč laciněji.... než kdybych totéž kupoval v CZ.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.302 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám