file SORG V2 - informace a otázky ohledně licencování

×

Anketa: Nový SORG V2 bych chtěl :

Varianta A)
4 66.7%
Varianta B)
Žádné hlasy 0%
Varianta C)
2 33.3%
Varianta D)
Žádné hlasy 0%
Varianta E)
Žádné hlasy 0%
Varinta kombinace) (rozepíšu níže)
Žádné hlasy 0%
Varianta moje) (rozepíšu níže)
Žádné hlasy 0%
Celkový počet hlasujících: 6 ( Aleš Krátký, Jan Kubica, Petr Lokvenc, Petr Semerák, Mirek Kotula ) Zobrazit více
Této ankety se mohou zůčastnit pouze registrovaní uživatelé
Více
14. úno 2011 20:17 #3384 od Aleš Krátký



Vážení kolegové modeláři,
Vzhledem k tomu, že se blíží sezóna a já neustále pracuji na nové verzi programu na organizaci soutěží SORG V2, bych si rád předem ujasnil jednu věc, se kterou se potýkám během vývoje softwaru. Tou věcí je, jak to bude s licencí programu pro tuto modelářskou sezónu.

Jistě víte, že minulou sezónu byl program zcela zadarmo a kdo chtěl mohl mě podpořit formou "sponzorského daru" . Těm, kteří mne podpořili velmi děkuji, ale bohužel byla většina těch, kterým buďto neúmyslně nebo i jinak nedošlo, že za těmi čudlíky a čtverečky jsou stovky (ano, opravdu stovky, nyní již cca 650 hodin) čisté práce na softwaru. Velice mne mrzí, že jsem se setkal s lidmi, kteří používali software při svých soutěžích, ale již jsem se pak nedočkal poděkování nebo námitek, jak byli se softwarem spokojeni.

Pro tento rok tedy silně zvažuji o nějakém systému licencování programu. Nerad bych vám dělal překvapení hned po prvním stažení a proto bych rád znal vaše názory týkající se popř. zlicencování programu.


Prvně je třeba říct, že nová verze obsahuje již dost vylepšených, pokročilých i nadstandartních funkcí. Jsou to např.
- Každý týden se automaticky ověřuje, a v případě nové verze, i stahuje aktuální program, včetně opravy pravidel v programu, zvuků, jazyků, nových funkcí atd.
- možnost pojmenovávat jednotlivé lety
- nabízí možnost dávat soutěžící do skupin. Dále u těchto skupin při rozlosování umožnit, aby členové týmu nelítali, nebo naopak létali spolu ve skupině.
- po ukončení soutěže, je zde možnost vyhlásit kromě klasických výsledku i nejlepší tým, nebo člena týmu
- možnost hlídání kolizních kanálů i když VŠICHNI soutěžící jsou mezi sebou kolizní (ano i v tomto případě program dokáže rozlosovat pořadí tak, ať nikdo nikoho nesundá na stejné frekvenci)
- vylepšené možnosti opakovacích letů (nyní lze opakovat opakovací lety)
- zápis výsledku a penalizací, které se dají kombinovat až ve 4 vrstvách
- odesílání výsledku automaticky na FTP server programu SORG, kde budou k nahlédnuti, a ze který se automaticky generuje OKAMŽITĚ průbežný žebříček v danné kategorii

a další věci :)

a teď tedy k věci.

Varianta A)
Program bude absolutně zadarmo a nebude mne otravovat tabulkami s prosbou o podporu, pokud budu chtít podpořím (to bylo minulý rok)

Varianta B)
Program bude absolutně zadarmo, ale někde bude umístěna tabulka, která bude "obtěžovat." Bude záležet na vás, zdali autora softwaru podpoříte nebo nikoliv.

Varianta C)
Tzv. Donateware - program, který běží jako plná verze. Nicméně obtěžuje na pár místech "podpořte mne prosím", po podpoře autora už program neobtěžuje.

Varianta D)
Shareware - program běží v nějakém základním režimu (nicméně soutěž uspořádat jde) a po podpoře autora budou zpřístupněny další funkce. Ze softwaru se stane plná verze bez dalšího otravování o podporu.

Varinta E)
Program by byl "rozdělen" na registrovanou a neregistrovanou část.

-Neregistrovaná verze by umožňovala plnou funkci programu. Bylo by jasně označeno, že se jedná o verzi bez licence, ALE byl by omezen počet soutěžících např. na 15 soutěžících a více by to neumožňovalo.

-Registrovaná verze a to dvěmi způsoby:
-- za nějakou částku dostane klub na celý rok licenci a může dělat tolik soutěží kolik bude chtít a bez jakéhokoliv omezení
-- date to date verze : vím, že mám soutěž dejme tomu 20.května a vím, že budu mít max. 40 lidí. Koupím si licenci pro 40 lidí a pro 5 dní před a 5 dní po (čili 10 dní). Program bude odemčený a plně funkční, což plně stačí na přípravu, odlétání i posoutěžní výsledky, organizaci atd. Poté se opět přepne do "základní verze."



Ostatní kombinace ABCDE)
-kombinace různých systémů nákupu licencí s různými omezeními v programu
Prosím rozepsat v diskusi.


Vaše vlastní názory)
Pokud máte jiný nápad prosím podělte se.

co se týká cen, tak bych se držel nepsané dohody z minulého roku a to cca 1€ za člověka, roční licence dejme tomu za 1000-1500 , licence na soutěž řekněme 500+ ? od toho tady je diskuse aby jste se mohli vyjádřit.

Na jednu stranu bych byl rád, aby se software používal jako minulý rok, ale zadarmo to opravdu dělat již nelze. Bohužel se však obávám, že kdybych se rozhodl a udělal to podle svého, dost lidí by se následně vrátilo k zapisování s tužkou a papírem v ruce(což je teda maso).

Nesmíte přátele zapomínat na to, že program vám ulehčí 80% práce při organizování soutěží a cena za pořízení softwaru je nepatrnou částí z vybraného zápisného. Organizátorům, software ušetří nervy, omezí počet kalkulaček :) , ušetří české lesy a především vám usnadní práci!!!

Aleš Krátký

Veškeré informace o vývoji , funkcích a všem okolo software je na adrese níže
http://software.sgames.cz

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
15. úno 2011 17:58 #3389 od Jaroslav Nezhyba
Nějak to nesouhlasí s příspěvkem ing.Petra Cejnara ,kde se hovoří o bezplatném používání programu na soutěžích ,které jsou v Kalendáři .O placení je zmínka při pořádání soutěží s mezinárodní účastí.....
Tak jak ta domluva vlastně -per huba-zněla ?

Dr.Jaroslav Nezhyba

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2011 18:17 #3390 od Aleš Krátký
no per-huba domluva byla tak,že se soft používal loni (to je celou sezonu) zadarmo, v tom se mělo pokračovat (teoreticky) i tento rok ... před vánoci jsem dostal od svazu 3000,- za software a jeho přínos organizátorům, pak padla mluva na téma co bude tento rok, co udělám já, co uděla svaz. ja řekl že je možno aby soutěže které jsou zapsány v kalendáři budou mit SW zadarmo, mezinárodní za peníze. ALE na oplátku měl být soft zmíněn "někde" v pravidlech jako svazem podporovaný a doporučovaný program na organizaci soutěží .... konec rozhovoru.

na přelomu roku se objevily nové pravidla,a kde nic tu nic, ticho po pěšině. OK, to mi nevadi až tak moc, ikdyž jsem počítal s tím, že "reklama" na svazu vynahradí případnou finanční "ztrátu". Vzhledem k tomu ale, že nyní si soft musím propagovat sám, a navíc od poslední "domluvy" nabízí mnohem (a to opravdu mnohem) více možností zvažuji že udělam i jiné varianty SW (viz článek nahoře)

NIKDE neni psáno že soft nebude zadarmo tak,aby šla uspořádat soutěž !!

a navíc jsem natolik solidární, že lidi mají téměř měsíc předem info a mohou sami ovlivnit co a jak bude, toto je pouze ANKETA !

v tom případě ale pak nechápu to halo okolo,a taky proč lidé kteří k tomu mají něco říct (nebo s tím mají problém) nehlasují v anketě která je pro mne stežejní.

asi tak.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2011 18:22 #3391 od Petr Šrámek
To bude docela zajímavé, jak to vyřešit, v každém případě tě chápu, že jsi programu a všemu okolo věnoval spoutu času a bývá to tak, že pak člověk není oceněn.
Proto jsem pro nějaký "rozumný" poplatek, jen jěště přemýšlím, která z uvedených variant či jiných možností by byla ta nejlepší.
Asi se to promítne i na startovném, v našem klubu určitě, sponzory máme tak většinou dva a ti nám pomáhají věcnými cenami, ale není toho mnoho. Zbytek cen a občerstvení atd.se hradí ze startovného.

Jaká je představa o zaplacení 650h strávených nad programováním? Kolik na hodinu Kč?
Z toho rozpočítat kolik za soutěž, + za tabulky.
500Kč za soutěž? je jich zhruba 25*500´12500Kč nevím je to málo?
Je to můj nástřel ;)
Můžem o tom diskutovat a vše pořešit a vyladit, aby jsme byli spokojení všichni Aleš i my pořadatelé a i soutěžící.

:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2011 18:28 #3392 od Petr Šrámek
Samozřejmě, bys za využití programu "vydělával" už pak kažý rok, tak by se ti vše pomalu vrátilo.

:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2011 18:35 #3393 od Petr Lokvenc
Pokud mohu vyjádřit svůj názor, který ovšem nechci nikomu vnucovat, zněl by asi takto:
Chápu autora programu, že dává možnost dobrovolnému ohodnocení jeho dozajista kvalitně odvedené práce. Nikomu žádnou platbu nevnucuje, s výjimkou použití programu při přesně specifikovaných soutěžích. Kdokoliv jinak může program používat zcela zdarma, tak, jak pravděpodobně zněla ústní dohoda. (Píši "pravděpodobně", protože jsem u ní nebyl.).
Obávám se, že případná diskuze odsuzující jeho návrh, povede jen k tomu, že prohlásí něco ve smyslu "Pánové, když se vám to nelíbí, tak si to za těch 4,61Kč na hodinu dělejte sami". Sice by mě to velmi mrzelo, ale nedivil bych se mu.
(Mimo jiné je to i na nás, ale od včerejška je v anketě jen jeden hlas - můj :D )

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2011 19:30 #3394 od Jaroslav Nezhyba
Aleši,
děkuji za vysvětlení,celkem je mi vše jasné.Anketa bude jistě zajímavá-osobně bych se přiklonil k zaplacení konkretního poplatku za používání programu pořadateli soutěží.Ale určit výši poplatku bude problematické....co tak stanovit nejnižší hranici poplatku a nejvyšší neomezovat ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2011 19:47 #3395 od Petr Šrámek

Jaroslav Nezhyba napsal: Aleši,
děkuji za vysvětlení,celkem je mi vše jasné.Anketa bude jistě zajímavá-osobně bych se přiklonil k zaplacení konkretního poplatku za používání programu pořadateli soutěží.Ale určit výši poplatku bude problematické....co tak stanovit nejnižší hranici poplatku a nejvyšší neomezovat ?

Za mne taky souhlas - navrhni nejnižší hranici poplatku za soutěž.

:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2011 20:03 #3396 od Aleš Krátký
dekuji vsem za kvalitni a konstruktivni nazory.

Petr Šrámek : tvůj cenovy odhad je z mého pohledu více než štědrý (500 za soutěž je velmi solidní cena)
Petr Lokvenc : tys tu hodinovou sazbu počítal ? je totiž přesná :-D ... imho podpora je opravdu dobrovolná.
Jaroslav Nezhyba : Tak určitě nebude spravedlivé platit 500 za soutěž kde je 18 lidí,a kde jich je 65 .. proto by určitě bylo nejvíce spravedlivé že : pokud by někdo chtěl podpořit autora, jednoduše = počet lidí na soutěži x nějaká cena .... pokud někdo pošle více, bude to supr samozřejmně.

od toho je zde přátele diskuse, aby jste si mohli vybrat sami co a jak.

a nezapomínejte na to prosím, že když už se něco na soutěži posere, okamžitě se všichni sletí na program (potažmo mě) , ať už že se potkaji dvě era na jednom kanálu (škody v desítkách tisíc, nebo nedej bože na autech, zdraví lidí) , blbé rozlosování , protahování trvání soutěže, blbé kartičky, špatně posčítane výsledky a mnoho dalšího ... ani netušíte kolik NERVŮ mám když vím že zítra bude "velká akce" a doufám, že bude vše fungovat. Myslím, že je třeba brát v potaz i tuto stránku věci a né jen "udělal program,no a co?"

jinak děkuji všem za názory , moc si jich cením

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2011 20:35 #3397 od Petr Šrámek
Aleši asi bych tedy souhlasil s variantou, kde by se počítala cena z účasti soutěžících, bylo by to spravedlivé. Jen určit částku.
Jak vyřešit problém, kdyby přijelo soutěžících o dost méně než se přihlásilo, u nás vybíráme startovné v den soutěže. Naříklad by se přihlásilo 40 soutěžících a skutečně by jich bylo jen 20, jak by se to řešilo, zvýšit startovné bych asi už nemohl, pak bych měl problém z čeho zaplatíme.

:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.527 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám