file SORG V2 - informace a otázky ohledně licencování

×

Anketa: Nový SORG V2 bych chtěl :

Varianta A)
4 66.7%
Varianta B)
Žádné hlasy 0%
Varianta C)
2 33.3%
Varianta D)
Žádné hlasy 0%
Varianta E)
Žádné hlasy 0%
Varinta kombinace) (rozepíšu níže)
Žádné hlasy 0%
Varianta moje) (rozepíšu níže)
Žádné hlasy 0%
Celkový počet hlasujících: 6 ( Aleš Krátký, Jan Kubica, Petr Lokvenc, Petr Semerák, Mirek Kotula ) Zobrazit více
Této ankety se mohou zůčastnit pouze registrovaní uživatelé
Více
15. úno 2011 20:47 #3398 od Aleš Krátký
tak existuje moznost : platit po soutezi podle skutecneho mnozstvi lidi. ja na tom nebaziruju a nepredpokladam, ze by mezi modelari byli zlodeji kteri budou lhat, ja to nakonec stejne vidim kdyz se odesilaji vysledovky koneckonců

a nebo proste uzavirat prihlasky den pred soutezi (stejne musis vytisknout karticky atd) , a musi se platit prevodem predem (myslim tim soutezici) dela to tak treba erik ve vsetine.

to je otazka diskuze dale...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. úno 2011 17:43 #3406 od Petr Šrámek
Zatím se nás moc nevyjádřilo. :(
Jestlipak jsem chodí i ostatní pořadatelé soutěží.

:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. úno 2011 19:06 #3407 od Aleš Krátký
ale jo chodi :) denne tu je mimojine 150 +- unikatnich IP navstevniku,takze nevim :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. úno 2011 19:38 #3408 od Vladimír Čermák
Aleši,Aleši,ani já tě nepotěším. Když to vezmu kolem dokola,tak za rok 2010 u nás máme průměr 23,6 účastníků na jednu soutěž.Vybíráme pade ( 23,6 x 50 = 1180,- Kč ). Sponzora máme jednoho, majitele letiště, který nás tam nechává zadarmo, s tím že mu občas s něčím helfnem, zkrátka si to odpracujem. Z vybraných peněz financujeme občerstvení pro soutěžící a skromné ceny pro první tři žáky a tři junioseniory. Kolikpak mě tedy zbude Aleši pro tebe ? Asi budu muset zdražit vlezný. A to zase může způsobit pokles soutěžících.Jak z toho teda ven . Nějak mě to pořád neštrimuje. :roll:
Pokud by jsme mohli používat tvůj skvělý program za jednorázový poplatek dejme tomu pětset na furt, tak ANO , ale jinak se vracíme k tužce a papíru. Toliko můj názor na věc. Za LMK Nová Paka.
Vladimír.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. úno 2011 19:41 #3409 od Aleš Krátký
ok dekuji za nazor.
ale neboj k papiru nemusis, stale plati to ze nakonec tak jako tak bude proste (protoze zkratka musi :-D ) varianta zadarmo + nejaka dalsi

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. úno 2011 20:33 #3410 od Jan Kubica
Aleši,

můj osobní pohled (zdůrazňuji, že osobní) je ten, že modelařina je hobby a jako taková by neměla být pro peníze. Obdivuji všechny modeláře, kteří se pustili do podnikání v tomto oboru a přitom létání či ježdění nenechali - mě už by to nebavilo, navíc je s tím spojeno (z mého pohledu) to obrovské riziko, že cokoliv takoví lidé udělají nebo napíší, je vždy vykládáno jako účelové. Znovu ale upozorňuji, že je to z mého pohledu modelařiny ve volném čase.

Náklady, které jsi vložil do SORGu, jsou obrovské a podle mě je nikdy nedostaneš zpátky. Ledaže by jsi si udělal ze stoupáku/sorgu/organizace soutěží živnost a na to, se obávám, ta naše komunita není dost velký trh. Podle mě je jediná možnost, že nějak donutíš svaz, aby byl sorg pro pořadatele povinný, a potom si můžeš nastavit poplatky jaké chceš (viz přístup EU a podobných organizací, třeba s CO2 povolenkám).

Kdysi, při zakládání stoupáku, jsme uvažovali o sponzoringu. Neprošlo to, hlavně kvůli onomu "morálnímu aspektu" výše, ale i kvůli daním. Pokud to má být formálně správně, zdá se, že musí existovat nějaká právní forma příjemce (organizace, možná i OSVČ), nikdo nepošle peníze nebo neposkytne zboží "jen tak". Neznám předpisy dopodrobna, ale pokud vím, i kluby vedou účetnictví a platba za SW by se měla v účtech objevit, tudíž musí být zanesena i na druhé straně.

Za SW, který používám k práci, platím a nemám s tím nejmenší problém. Pokud bych ale pořádal soutěž, pro kterou by byl sorg vhodný a ten byl přitom placený, tak bych se hodně rozmýšlel, zda bych jej použil, spíše ne.

V každém případě máš mou úctu, že jsi se do nejen sorgu pustil, dělat něco pro druhé jen pro "čest a slávu" a ne pro peníze je vždy hodno ocenění. Nicméně mé doporučení by bylo - buď to dělej zadarmo nebo to nedělej vůbec.

Jak říkají v Americe "my 2 cents worth" :)
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. úno 2011 21:03 #3411 od Aleš Krátký
diky za nazor honzo :)

nesmime zapominat na to,ze tento pruzkum je opravdu pruzkum, pokud tu bude prevladat nazor jaky prevlada, vse bude jako minuly rok,nebo pripadne podle vaseho prani.

a samozrejmne nedelam sorg pro penize, to uz bych ted musel chtit tak 325 000 (500 /hodina * pocet hodin u toho stravenych).

takze jeste jednou : berte tento thread ciste jako otázku toho,jak si přejete aby SORG byl tento rok prezentovaný, licencovaný neni tu nikde psano ze uz nebude zadara, nebo ze budete muset mit digitalni karty s aktivacnimi kody jako u sady office :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. úno 2011 06:44 #3412 od Petr Šrámek

Vladimír Čermák napsal: Aleši,Aleši,ani já tě nepotěším. Když to vezmu kolem dokola,tak za rok 2010 u nás máme průměr 23,6 účastníků na jednu soutěž.Vybíráme pade ( 23,6 x 50 = 1180,- Kč ). Sponzora máme jednoho, majitele letiště, který nás tam nechává zadarmo, s tím že mu občas s něčím helfnem, zkrátka si to odpracujem. Z vybraných peněz financujeme občerstvení pro soutěžící a skromné ceny pro první tři žáky a tři junioseniory. Kolikpak mě tedy zbude Aleši pro tebe ? Asi budu muset zdražit vlezný. A to zase může způsobit pokles soutěžících.Jak z toho teda ven . Nějak mě to pořád neštrimuje. :roll:
Pokud by jsme mohli používat tvůj skvělý program za jednorázový poplatek dejme tomu pětset na furt, tak ANO , ale jinak se vracíme k tužce a papíru. Toliko můj názor na věc. Za LMK Nová Paka.
Vladimír.

Máme to stejné i v našem klubu, zřejmě jich bude víc ohledně financování soutěže, ze startovného platíme ceny, občerstvení a pronájem letištní plochy, bohužel dnes nic není zadarmo a mám to spočítané, že to vyjde tak tak. Je to jednoduché zadraží se startovné o cca 30Kč. Budem mít finance i pro Aleše, myslím, že si to zaslouží. ;)
Jestliže ho nepodpoříme, jednoho krásného dne se na vše vykašle, nebude žádný program, to by byla škoda nemyslíte, program opravdu usnadní pořádání soutěže,moc dobře znám, jak člověk přemýšlí, je- li nedoceněnej.
Osobně soutěže pořádám sám, jen seženu pár dobrotivců, kteří mě za občerstvení jdou měřit, tak je pro mne program velká výhoda a usnadnění práce. počítat výsledky během soutěže bych nestíhal a aby soutěžící čekali třeba dvě hodiny na výsledky, je celkem problém, už jsem to zažil v roce 2009 nemusím více.
Startovné vyšší o 30Kč snad nikoho nerozhodí, je mnoho soutěžících, kteří jezdí přes celou republiku a za sezonu projedou spousty peněz v benzínu či naftě, 30Kč je proti tomu směšná částka, nepočítám vybavení modelu atd.
Možná se jen sníží počet soutěží, což by zas asi Aleš tolik nevydělal, ale za sezonu je soutěží až moc, slušně by se rozplánovaly, každý klub by měl nějaký termín, tak abychom se nekryli s jiným klubem, což je taky velký problém.

:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. úno 2011 06:56 #3413 od Petr Šrámek

Jan Kubica napsal: Pokud to má být formálně správně, zdá se, že musí existovat nějaká právní forma příjemce (organizace, možná i OSVČ), nikdo nepošle peníze nebo neposkytne zboží "jen tak". Neznám předpisy dopodrobna, ale pokud vím, i kluby vedou účetnictví a platba za SW by se měla v účtech objevit, tudíž musí být zanesena i na druhé straně.

Za SW, který používám k práci, platím a nemám s tím nejmenší problém. Pokud bych ale pořádal soutěž, pro kterou by byl sorg vhodný a ten byl přitom placený, tak bych se hodně rozmýšlel, zda bych jej použil, spíše ne.
H.

S tím souhlasím, že vedem účetnictví, že by se pro klub hodil doklad o koupi "pronájmu " programu.
Ale za startovné nepíšem žádný doklad, tudíž je otázka proč, ve startovném by se vybralo i pro Aleše a po souteži mu zaplatili.
Je to jednoduché.

:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. úno 2011 07:06 #3414 od Aleš Krátký
mimo tema : vy platite ze souteze i najem plochy ? my mame tyto dve odvetvi striktne oddelene ... letiste se plati z poplatku za uzivani letiste, a soutez se musi sama ufinancovat ze startovneho. nam to tak vychazi v pohode, dokonce myslim i neco malilinko zbylo


ad "vypalne" ... nemusis kupovat nic,muzes bezet na bezplatne verzi. Nebo ale taky na licencované s velkým díky autora.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.409 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám