file ME F3J Bovec

Více
23. srp 2011 17:26 #4986 od Jan Kubica
ME F3J Bovec vytvořil uživatel Jan Kubica
http://www.f3j-bovec2011.si/?page_id=12

Nejsou to elektry, ale je to zajímavé.

1) Strašně malinké rozdíly ve skóre, vteřina vleku a 20 cm navíc v přistání = je po nadějích
2) Vede (snad jen zatím, Jirka Ducháň musí být nakonec lepší ;) ) Thomas Truffo, který nás tak spráskal v Autonomy v Itálii.
3) V seniorech tatínek Giovanni Galizzia sedmý, synkové (asi?) druhý a šestnáctý - asi nějaká dobrá rodina (italští Malčíci?)

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
24. srp 2011 07:16 #4989 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma ME F3J Bovec

Jan Kubica napsal: www.f3j-bovec2011.si/?page_id=12

Nejsou to elektry, ale je to zajímavé.

1) Strašně malinké rozdíly ve skóre, vteřina vleku a 20 cm navíc v přistání = je po nadějích


Honzo já si rýpnu - tohle je to, co ty podle mě pořád nechceš pochopit, totiž skutečnost, že když se kategorie ujme a začne se létat na opravdu špičkové úrovni, tak se rozdíly extrémně ztenčí. O tom je prostě soutěžení...
A mimochodem přesně v tomhle vidím budoucí problém F5J FAI - tak rok to bude super, jenže až úroveň naroste, tak začne lidi pořádně štvát, že o vítězství mezi špičkovými piloty nakonec rozhodne víceméně náhoda, tedy to, komu ukáže výškoměr při vypnutí ve v podstatě totožné výšce o kousek méně. Nechci si hrát na věštce, ale opravdu bych si na tohle vsadil. Na národní úrovni to snad nebude až tak vyhrocené, taky proto jsem se k investici do téhle kategorie už rozhodl - výškoměr mám objednaný a model tak na 80% bude objednaný v tomto týdnu, ale špička s tím bude mít problém velmi brzy... Nu což, až někdy dojde na ME/MS F5J FAI, tak se mě to týkat nebude, o tom, že bych se vyrovnal naší F3J špičce, která se jistě zapojí, si nedělám ani nejmenší iluze. Takže se s tím bude trápit někdo jiný :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. srp 2011 08:06 #4990 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma ME F3J Bovec
Mimochodem další "drby" z CZ týmu jsou na http://www.lmkct.cz/vzkazy/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. srp 2011 10:49 #4991 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma ME F3J Bovec

Tomas Hruby napsal: ...A mimochodem přesně v tomhle vidím budoucí problém F5J FAI - tak rok to bude super, jenže až úroveň naroste, tak začne lidi pořádně štvát, že o vítězství mezi špičkovými piloty nakonec rozhodne víceméně náhoda, tedy to, komu ukáže výškoměr při vypnutí ve v podstatě totožné výšce o kousek méně...

Mezi F3J a F5J je dost zásadní rozdíl - "tohle je to, co ty podle mě pořád nechceš pochopit" - pokud mám použít Tvoje slova. Když někdo v F3J opravdu zariskuje s 1sec. startem do 60m a druhý poletí standardně do 200m, rozdíl mezi nimi bude max. 5 bodů (sekund), v F5J je to ale bodů 70 ! Takže podstatně větší prostor pro zisk nějakého bodového rozdílu. Ale možná to taky nechci pochopit, i to je možnost :lol:

Zpět k tématu, Jirka Ducháň super, jen tak dál :!:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. srp 2011 11:21 #4992 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma ME F3J Bovec

Petr Dušek napsal: Mezi F3J a F5J je dost zásadní rozdíl - "tohle je to, co ty podle mě pořád nechceš pochopit" - pokud mám použít Tvoje slova. Když někdo v F3J opravdu zariskuje s 1sec. startem do 60m a druhý poletí standardně do 200m, rozdíl mezi nimi bude max. 5 bodů (sekund), v F5J je to ale bodů 70 ! Takže podstatně větší prostor pro zisk nějakého bodového rozdílu. Ale možná to taky nechci pochopit, i to je možnost :lol:

Zpět k tématu, Jirka Ducháň super, jen tak dál :!:


Jenže o to právě jde - když v F3J dva zariskují s 1s startem, tak se mezi nimi rozhodne v přímém souboji za zhruba stejných podmínek. Když ale v F5J dva lidi zariskují s letem do 50m a oba to uletí, tak vyhraje ten, komu výškoměr ukázal 48m nad druhým, kterému to vyjde na 52m. Tohle už je čirá loterie - neexistuje cesta, jak ze země vůbec takovýto rozdíl rozlišit, nehledě k té prodlevě 10s po vypnutí motoru, kdy tě rozdíl mezi "nulou" a mírným stoupáním hned odliší o třeba až 10metrů...
Problém je právě v tomhle - tedy docela velkém bodovém rozdílu za v podstatě nulový rozdíl. To, že je větší rozdíl mezi 50 a 200m je OK, v tom s tebou souhlasím, jenže to jsme právě u toho rozdílu mezi "normálním" a "špičkovým létáním". Dokud to budou létat taková paka jako třeba já (nikoho jiného nechci taktně jmenovat :D ), tak je vše celkem OK - tam bude skutečně zásadní to vypnutí v 50,100,150 či 200m. Jenže až se toho ujme špička, tak v těch "cca" 50m vypnou všichni a pak bude rozhodovat to v podstatě náhodné "cca" :( :(

Ale nic, kdyžtak to přesuňme do vlákna o F5J a tady držme palce našim. Mimochodem to čtení na odkazu ode mně je taky "husté", musí to tam být šílená zabíračka...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. srp 2011 11:37 #4993 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma ME F3J Bovec
no ja se obavam ze to nastane vsech kategoriich.
treba i v tom blbem RCEJ.jedno jedine pristani mimo 100 a je konec nadeji ... proste kde je dost zapalenych lidi kteri tomu venuji a jsou na spici , tak to musi nastat at uz drive ci pozdeji.

kazdopadne drzim palce F3J letcům

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. srp 2011 14:38 #4997 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma ME F3J Bovec
Tomáši,

je zajímavé, že to s tou "náhodou" se pořád omílá jen na našem fóru, jinde jsem to neviděl. Jak se psalo na RCG, pokud vypneš motor ve stoupáku a model za těch 10 sekund nabere dalších 15 m, je těch 7.5 bodů dolů spravedlivým trestem za pozdní vypnutí motoru. Ve vláknu o F5J na RCG je i pár příspěvků od "Big Joe" Wurtse, právě ohledně srovnání F3J a F5J - stojí za přečtení (možná jsou někde linky i na stoupáku, mám pocit, že jsem je někam dával, mimochodem Joe vyhrál MS v házedlech ve Švédsku, na svalovce nevypadá, ale termiku "asi umí").

Když zůstanu u F3J - co reakční doba časoměřiče? Myslíš, že náhoda neovlivní, kdy kdo stiskne stopky? Víš, že začali používat kamery se záznamem startu a přistání? Podle mě F5J zavádí jemnější rozlišení právě v letové části - namísto sekund se měří metry, přičemž měření na metry je řádově 20 - 50x přesnější, podle stoupavosti. A je normální škrtat výsledek 995 bodů? To jsou reálně asi 3 sekundy letu.

Dále si moc nemyslím, že v F5J bude nějaký nával z F3J, oni jsou ti chlapci dost konzervativní, takže snad budem mít šanci i my :)

A nakonec k tématu, aby mě Petr nesprdnul a Aleš nevymazal:
- ono je pořadí v podstatě dost stabilní už od třetího kola, to taky o něčem svědčí, podle mě rozdíly mezi (i špičkovými) piloty jsou, akorát průměrný špičkový pilot létá "jen devětsetdevadesátky";
- kvůli třem startům za den ve 40 °C bych asi nejel ani do Ústí :lol:

Držme palce!!!

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. srp 2011 06:36 #5000 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma ME F3J Bovec
Joe není žádný argument, on totiž není člověk (podobně jako Daryl Perkins) :?

Jinak ta tvá poslední argumentace je mimo téma - já s tebou totiž vůbec nepolemizuji o tom, že současná "hustota" výsledků v F3J není problém - samozřejmě že je, a to velký!! Jen si myslím, že F5J nahradí jeden problém jiným a to systémově ještě hůře řešitelným...

Povíme si to za čas - tohle ukáže až praxe. Ale jak někde věštím malér, tak to malér zatím vždycky byl... Jo, až někdy budu o něčem mluvit pozitivně a optimisticky, tak pak zbystřete a polemizujte, to bude divné :D :D Ale průsery cítím až příliš spolehlivě :o :roll:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. srp 2011 19:01 #5013 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma ME F3J Bovec
JIrko zkopíroval jsem ten dotaz k pátku do vlákna o Lomnici: <!-- l --><a class="postlink-local" href=" stoupak.cz/portal/forum/viewtopic.php?f=3&t=326 ">viewtopic.php?f=3&t=326 , snad se někdo ozve.
Tady už prosím na téma tohoto víkendu nereagujte, bylo by super, kdyby Aleš smázl ty cca tři poslední příspěvky, které jsou už jen o Lomnici.

Díky TH

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. srp 2011 20:09 #5017 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma ME F3J Bovec
offtopic presunuty tady

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.397 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám