file F3Q

Více
26. led 2012 19:23 #6375 od Jan Kubica
F3Q vytvořil uživatel Jan Kubica
Pozor - toto nejsou to elektry (ale třeba mě Aleš nesmaže ;) )

Náhodou jsem při "studiu" pravidel narazil na F3Q - aerovlekané větroně. Zajímavostí je, že vlečná musí mít výškoměr, který větroň automaticky odpojí ve 200 m.

Jinak větroň musí být polomaketa, min. 3.5 m rozpětí, max. 5 kilo váhy, létá se rychlost a vzdálenost na bázi 250 m.

Na jednu stranu mě zarazilo, co všechno v těch FAI pravidlech je (ale to je asi moje chyba, že o tom nevím), na druhou stranu výškoměry opravdu to naše soutěžení mění ve všech ohledech.

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
26. led 2012 20:44 #6376 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma F3Q
neboj ... "kde je termika jsme taky" a tady je,tak v klidu ne ? :-D

jinak pravda,vyskomery vsude kde se podivas.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. led 2012 12:23 #6377 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma F3Q

Jan Kubica napsal: Zajímavostí je, že vlečná musí mít výškoměr, který větroň automaticky odpojí ve 200 m.


Výškoměr asi má vlečený větroň a ne vlečná... Korektní vypnutí by mělo by na tom konci, kde je větroň, netvrď mi, že vlečná v 200m zahodí lanko a nechá ho větroni viset na čumáku :o

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. led 2012 13:24 #6378 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma F3Q
asi mas pravdu,ale neres takove "preklepy" ne ? :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. led 2012 14:16 #6379 od Palo Lišhák
Odpověděl Palo Lišhák pro téma F3Q
Na Slovensku sa veľké vlekané vetrone ťahajú do 400 m. Výškomer je vo vlečnej. Výškový "rozhodca" prijíma dáta z paluby vlečnej a hlási výšku obom pilotom. Vlečná podrovnáva do miernejšieho stúpania približne od 350-370 m a pri dosiahnutí 400 m sa vypína vlekaný vetroň ručne...
Neviem si dosť dobre predstaviť, ako by to vyzeralo pri automatickom vypnutí v strmom stúpavom lete... ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. led 2012 15:57 #6380 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma F3Q
Aleši, termiku bohužel nelétají, jen rychlost a vzdálenost (=vymaž to :) )

Tomáši, v pravidlech je opravdu napsáno, že výškoměr je ve vlečné, viz 5.Q.1.2.2. c) (český překlad pravidel je v příloze). Možná to řeší toto ustanovení pravidel:

5.Q.1.2.2.f - Větroň musí být vybaven vlečným zařízením pracujícím s jednoduchou nylonovou smyčkou a umístěným ne dále než 10 cm za špičkou větroně. Nicméně ale nerozumím, co je jednoduchá nylonová smyčka.

Jinak možná ještě zmínka o tom, jak jsem na tuto kategorii narazil: díval jsem se na pravidla F3B, protože na jaře chceme zkusit výškoměrové "jako F3B" elektry, 200 m vstupní výšky a lety na bázi, ať si užijí i Iony a Optimy :-) . H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. led 2012 16:20 #6381 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma F3Q
hmm,F3B (neboli baze,rychlosti a jine veci) v sorgu nemam kurna,zeby ? :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.326 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám