file Vrtule pro RCEK v praxi

Více
26. dub 2010 08:42 #1732 od Petr Cejnar
Vrtule pro RCEK v praxi vytvořil uživatel Petr Cejnar
Pořádali jsme soutěž RCEK č.636 dne 18.4.2010. Vzal jsem dřevěný metr a změřil vrtule několika soutěžícím. Některé to tak vytočilo, že chtěli odjet domů ( Na to se můžu .......! tady se pípá). Jiní zpochybnili dřevěný metr.
Vzal jsem svinovací ocelový metr. To už mě někam poslalo více lidí, s tím "že mají trámec přesný 38mm, což bylo někde prezentováno jako "OK" s vrtulí 10/6".
Udělal jsem měrku velikosti ramen 249mm. Vrtule s trámcem "38mm" listy "Aeronaut 10/6"" touto měrkou "PROŠLY". To už mě do ....... (též pípání) neposlal nikdo a všichni koukali.
V pravidlech máte 250mm. Tak si na to dejte pozor a nevymlouvejte se na nějakou ???? toleranci. Nebo sdělte kde ta tolerance končí a co se toleruje na konci tolerance. A dejte to do pravidel.
Až vás někdo znova změří a vynuluje, budete nadávat tak jak to umíme asi jenom my, když nám někdo dokáže naší chybu. A na truc "Příště už tam nepojedu - tam měří vrtule"
Petr Cejnar

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
26. dub 2010 10:01 #1735 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Vrtule pro RCEK v praxi
hehe,pekne :)
problem je v tom,ze u nas se rika : vrtule 10/6 je ok ... nicmene kazdy zapomene zminit tramek, rovny, zkoseny, Aeronaut,grapner .. je mnoho kombinaci aby "10/6 je ok" neplatilo.
stejne tak by asi dopadla i vaha kdybys vazil ...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 13:29 #1736 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Vrtule pro RCEK v praxi
Mám před sebou dva komplety trámce s roztečí čepů 38mm a listů AE 10/6. Mám ocelové a plastové měřítko. Pokud položím trámec s nasazenými listy na obě měřítka mají shodně 251mm. Pokud měřím na letadle, tak stačí malé vychýlení listů a naměřím pokaždé jinou hodnotu. Možná je ale moje metoda měření, položením vrtulového kompletu na měřítko chybná.
Radim Barč

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 14:52 #1741 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Vrtule pro RCEK v praxi
Měl bych Petře dotaz - jak řešíš u té měrky rovinnost listů? Já s tím totiž mám docela problém, průměr vrtule se dá přesně celkem kontrolovat při SUNDANÉM kuželu, ale to měření na letadle má prostě tolerance, reálně to podle náklonu odhaduji na tak 2-3mm. A to je za situace , kdy prostě průměry vrtulí na běžném kuželu (žádná "vyčůranost" typu nestandardně malých roztečí !!!) vycházejí dost "přesně" dost blbá situace :(
Já jsem tohle psal už loni při těch debatách o pravidlech, že by rozumná hodnota do pravidel pro reálně dostupné kužely byla spíš někde u 245mm, maximálně tak 248mm, bohužel ale prošlo těch 250mm, tak jsem zvědavý, kolik kolem toho ještě bude řečí...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 15:22 #1742 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Vrtule pro RCEK v praxi
Mám obdobný výsledek jako Radim, kužel s roztečí 38mm a listy AE-CAM 10/6 položené na měřítku, výsledek = 251.5mm . Myslím, že je zbytečné kolem toho dělat vědu, těch 1.5mm je dostatečná rezerva i pro "nepřesné" měření na letišti. Beztak bude brzy snaha jít do větších vrtulí, škoda že AE nedělá 11/5 .. :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 17:09 #1744 od Zbyněk Smola
Odpověděl Zbyněk Smola pro téma Vrtule pro RCEK v praxi
Graupner 10/6 na Axíku cca24-25A, AE 11/4 na stejném 36mm trámku 27-28A. Stoupání zatím změřeno nemá ale zdá se mi lepší. Používají se i AE 11/6 s roztečí pod 30mm.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 18:47 #1746 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Vrtule pro RCEK v praxi

Zbyněk Smola napsal: Graupner 10/6 na Axíku cca24-25A, AE 11/4 na stejném 36mm trámku 27-28A. Stoupání zatím změřeno nemá ale zdá se mi lepší. Používají se i AE 11/6 s roztečí pod 30mm.


AE 11x6 AXI celkem v pohodě zvládne i na kuželu RFM 30mm, který má rozteč 32mm, není úplně nutné jít na extramalou rozteč.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 19:50 #1748 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Vrtule pro RCEK v praxi
a je nejaky vykonostni rozdil mezi 10/6 a 11/6 na mensim tramku?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 20:02 #1749 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Vrtule pro RCEK v praxi

Aleš Krátký napsal: a je nejaky vykonostni rozdil mezi 10/6 a 11/6 na mensim tramku?


Tohle je individuální podle modelu, třeba u MiniCorada spíš nesměle laboruji s vrtulí 10x7 pro větší rychlost, ty větší vrtule (případně s menším stoupáním) zas mohou být výhodné pro nějaké pomalé papíráky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 20:59 #1750 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Vrtule pro RCEK v praxi
10/7 .... to bych taky rad,ale zase nechci usmazit axinu za 1300 :(

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.402 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám