file Rcej u konce s dechem?

Více
28. zář 2010 18:44 #2581 od Zbyněk Smola
Rcej teprve začala a už aby se bála o svou existenci. Tedy u nás na Moravě je znatelný úbytek závodníkú i pořadatelů. Ti co mají vyhovující modely jistě pár soutěží odletí, ale nemají takové ambice aby jeli 200 a více km daleko(a to jsem tu vzdálenost jistě přehnal). A noví, na co se trápit s převodovkou, půjdou rovnou do Rcek.
Co tak max tři serva a motor napřímo? Já vím že v Čechách se lítá víc (tiše závidím) např. pro mě je to daleko.
Jaký je Váš názor na vývoj Rcej?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
28. zář 2010 18:49 #2582 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Rcej u konce s dechem?
pokud muzu mluvit za sebe : ja to odlitam, pokud to je nekde jako dvojsoutez ... a to jen proto,ze mam dve era,a beru to jako trening na rcek
na samotne rcej nikam nejedu

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. zář 2010 19:00 #2583 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Rcej u konce s dechem?
Bavili jsem se o tom v Lomnici... V podstatě to vypadá, že prakticky nikdo není ochoten dělat na to nové specializované letadlo, létat se to tu a tam bude, ale spíš tak na dožití. Já třeba možná do nyní nevyužité Siesty S400 dám, ale je to přesně ta situace "využít něco starého", žádný rozvoj.

Můj naprosto osobní názor (a vím, že mě za to pár lidí bude chtít zabít) je takový, že je velká škoda, že se neuskutečnila ta úprava RCEJ, aby létaly stříďáky a plechovky dohromady - plechovky by šly během sezóny dopryč a měli bychom jednu kategorii a netříštily by se síly. Když už se RCEJ zachovaly, tak by asi opravdu prospělo je nějak více odlišit od RCEK, třeba ta cesta "2-3 serva a pouze S400/6V napřímo" není špatný nápad. Ale reálný dopad si netroufám odhadovat, popravdě jsem spíš trochu skeptický.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2010 17:56 #2611 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Rcej u konce s dechem?

Tomas Hruby napsal: Když už se RCEJ zachovaly, tak by asi opravdu prospělo je nějak více odlišit od RCEK, třeba ta cesta "2-3 serva a pouze S400/6V napřímo" není špatný nápad. Ale reálný dopad si netroufám odhadovat, popravdě jsem spíš trochu skeptický.


Odlišit - raději stylem létání, nechat definici modelu dle RCEK, ale létat jako v RCE7 - MMR a termiku, ne padání :) . Podle mě je snaha o zachování plechovek v době, kdy vyjde stříďák pomalu levněji, hodně velkým krokem zpátky. Navíc by to mělo tu výhodu, že by stačilo udržovat jen jeden model.
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2010 21:15 #2617 od Jiří Veselovský

Jan Kubica napsal: Podle mě je snaha o zachování plechovek v době, kdy vyjde stříďák pomalu levněji, hodně velkým krokem zpátky. Navíc by to mělo tu výhodu, že by stačilo udržovat jen jeden model.

Honzo, asi nemáš správné informace. Např. ode mne žádná snaha o zachování plechovek nevzešla. Naopak jsem loboval za to, aby se už v příští sezóně nelítaly. Zhruba z 5 klubů jsem byl ale upozorněn, že oni plechovky létat budou, některé kluby v nich budou mít seriály tak jako v minulých létech. Co bys udělal ty? Zakončil plechovkovou éru direktivně? Dokonce bude MČR RCEJ 2011 ve Vsetíně. Zároveň jsem byl požádán, aby se v pravidlech nedělaly žádné změny. To jsem samozřejmě rád splnil, protože si stále myslím, že vyhynou samy (že by už v příští sezóně?) a na změny už není prostor ani chuť.

Navrhované změny - např. přímý náhon, 2 serva a pod. znamenají příliš velký zásah do konstrukce eroplánů (v podstatě nové modely) a na to není nikdo ze stávajících "plechovkářů" zvědavý. Mají mj. drahé (velmi drahé) převodovky a ty je nutné spotřebovat.

Jan Kubica napsal: kdy vyjde stříďák pomalu levněji, hodně velkým krokem zpátky

Ano, stříďák v konečném důsledku vyjde o hodně levněji, to se ví. Ale řekni to "plechovkářům" (cestou se můžeš stavit taky třeba u V-dvojkařů, to jsou ještě větší dinosauři).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2010 21:17 #2618 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Rcej u konce s dechem?
dinosauři hehe ...
MCR 400 uvitam, ostatne jako i velke F5J .. vse co je obdoba RCEK a muzu tam pouzit jedno ze svych dvou letadel bez vetsich zasahu (vymena motoru se nepovazuje za vetsi zasah)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2010 08:05 #2619 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Rcej u konce s dechem?
Jirko, prosím nepodsouvej mi něco, co tam není. Jen jsem vyjádřil svůj názor, že dneska už je plechovka něco jako parní stroj a pokud by se měla kategorie nějak odlišit od káček, navrhoval bych jiný styl létání - se stejnými modely jako jsou káčka (jestli se nepletu, i RCEK pořád ještě připouští plechovky, ne?).

O nějakém rušení nebo nařizování ani slovo.

Ale, příští rok chci udělat nějakou sletovou soutěž RCEX (všimni si, co se mi všechno schová pod jedno písmeno :) ) - MMR, 300 W/kg (do čehož se většina káček vejde, ale potřebuji tam dostat i větší modely, "káčko" (s hodně velkými uvozovkami )tu v okolí mám asi jen já) a s "pruskou" organizací (nástup - teď, start - teď, přistání - teď, odchod do depa -teď :lol: ). Já vás naučím lítat nízko!
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2010 14:16 #2620 od Jiří Veselovský

Jan Kubica napsal: Podle mě je snaha o zachování plechovek

Nepodsouvám, jen jsem se chytil výše uvedeného. Opět opakuji, že žádnou snahu o zachování nevyvíjím (spíš naopak), ale je to přání (zatím) řádově cca dvou desítek lidí v ČR. Je to výsledek poptávky.

Jan Kubica napsal: pokud by se měla kategorie nějak odlišit od káček

To se už asi nepovede, taky proto, že plechovky tady byly dřív a to, že drží, opět bych řekl, že si trh sám řekne, co chce.

Jan Kubica napsal: O nějakém rušení nebo nařizování ani slovo.

To byl dotaz na tebe, co ty bys dělal na mém místě. Vím, že je to už anachronismus (navíc finančně nevýhodný), ale řekni to lidem.

Závěr je ten, že "parní dinosaurus" se drží a je spokojenej, dokonce si uspořádá MČR. No, a babo raď.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2010 14:50 #2621 od Vladimír Čermák

Jiří Veselovský napsal: drahé (velmi drahé) převodovky a ty je nutné spotřebovat.

Myslím že toto je ten důvod,proč RCEJ stále žije.Podle mě je úplně jedno, jestli éro do vzduchu vytáhne plechovka nebo stříďák.Soutěžíme přeci v tom, jak kdo dokáže využít termiku. Proto bych navrhoval neodlišovat Jéčka od Káček, ale naopak. Co takhle létat vše podle pravidel RCEK, tomu kdo poletí s plechovkou na konci každého letu před přepočtem přidat bonus 30 bodů ( do 300 metrů letí cca o 30 s déle a je také o převodovku těžší ) a kategorii RCEJ úplně zrušit. Za dva tři roky budou převodovky hyn a bude klid.Záměr přizpůsobit výkonově stříďáky ke čtyřstovkám už tu byl,tak co to udělat opačně ???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2010 15:40 #2622 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Rcej u konce s dechem?
A co tak pustit káčka do jéček a dát jim -30bodů. ;) :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.422 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám