file Rcej u konce s dechem?

Více
30. zář 2010 16:00 #2623 od Jiří Veselovský

Vladimír Čermák napsal: a kategorii RCEJ úplně zrušit

Vláďo, tudy cestička téměř určitě nevede. To by musela být nějaká zvláštní shoda v názoru zainteresovaných klubů, že na čestný pionýrský už následně nikdo žádnou soutěž nevypíše. Opačně by stačilo, aby třeba jeden klub ještě soutěž na příslušný rok vyhlásil a jedeme dál.

Nepamatuji se (třeba ale špatně), že by se nějaká kategorie podobně "násilně" zrušila. Jsem zastáncem spíš mírnějších řešení a v tomto případě vidím, že "káčkaři" tady vedou diskusi o tom, jak zrušit "jéčkaře". V tomto případě bych nechal plechovky zemřít přirozenou smrtí, proč je házet ze skály. Vždyť nikomu nevadí a pokud někdo má tu chuť se babrat s převodovkou a kupovat nové motory, tak ať to dělá. Myslím si, že je to jen otázka času, kdy převodovky a ostatní komponenty dojdou a pak už nás na každé soutěži bude aspoň 30. :D

Takže moje rekapitulace tohoto bodu. Nechat v klidu dožít, protože to je bezproblémová kategorie a jestli je padací, tak to bysme museli zrušit i např. RCEN a RCEO. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2010 16:08 #2624 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Rcej u konce s dechem?

Jiří Veselovský napsal: Vláďo, tudy cestička téměř určitě nevede. To by musela být nějaká zvláštní shoda v názoru zainteresovaných klubů, že na čestný pionýrský už následně nikdo žádnou soutěž nevypíše. Opačně by stačilo, aby třeba jeden klub ještě soutěž na příslušný rok vyhlásil a jedeme dál.

Jirko, o tom v jakých kategoriích budou vypsány oficiální soutěže nerozhodují pořadatelé, ale KleM. Předpokládám, že pokud může KleM na návrh trenéra novou kategorii přidat, může ji taky zrušit, resp změnit (což třeba udělat z RCEJ velké "F5J" ??).
Žádná kategorie nezanikne (ani nedožije) sama od sebe, vždy bude pár jedinců, pro které to bude zajímavé, budou si dělat soutěže a třeba i MČR. Stačí se podívat na zmiňované "dinosaury" RCV2, nebo dokonce RCV1 - létá se jen v jednom klubu, a mají asi 3 soutěže za rok. Iniciativa ke zrušení by musela vzejít od KleM, resp. trenéra. Ty plechovky a "drahé" převodovky se dají klidně dolétat i v káčkách a bez bonusu.

Dodatek: Samozřejmě předpokládám, že hypoteticky mluvíme o změně (zrušení) na rok 2012.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2010 16:47 #2625 od Jiří Veselovský

Petr Dušek napsal: na návrh trenéra novou kategorii přidat, může ji taky zrušit,

No, v tom jsem si nebyl právě jistý. Tak jak to píšeš, tak to má logiku a já to pro jistotu ještě prokonzultuju s těmi nejvyššími místy.

Ano, bavíme se o sezóně 2012.

Po pravdě řečeno, za zrušení jsem začal lobovat na MČR v Hranicích ( i když některé kroky byly už na jaře), protože tam byla největší koncentrace potenciálních pořadatelů. Myslel jsem si, jak se všem uleví a jak budou šťastní, že jim sundám z krku nepříjemné jho, ale hned první dvě jednání mě vrátila na zem. No a pak už mě jen dorazila rána do zad z vlastních řad a tím jsem to vzdal.

Ještě k tomu nápadu vyměnit plechovky za velké elektriky. Myslel jsi to tak, že by to bylo jen početně kus za kus?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2010 16:53 #2626 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Rcej u konce s dechem?

Jiří Veselovský napsal: Ještě k tomu nápadu vyměnit plechovky za velké elektriky. Myslel jsi to tak, že by to bylo jen početně kus za kus?

Ano, prostě že to písmeno J by pro tuto kategorii bylo příhodné, abychom tu abecedu už dál nevybírali.

To zrušení kategorie samozřejmě nemyslím direktivní ze strany trenéra, ale po jednání (či mírném nátlaku) ze strany trenéra...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2010 17:05 #2627 od Jiří Veselovský

Petr Dušek napsal: Ano, prostě že to písmeno J by pro tuto kategorii bylo příhodné, abychom tu abecedu už dál nevybírali.

Co se týká písmenek, tak jsem měl zato, že pro velké elektriky se uvažuje o "T". Tuhle otázku bych zatím nechal otevřenou. Taky nevím, kdo vybral pro "enka" "N" a další.

Petr Dušek napsal: po jednání (či mírném nátlaku) ze strany trenéra...

No o tom jsem právě psal, že moje jednání s pořadateli byl mírný nátlak v mezích zákona. Zatím bez úspěchu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2010 17:24 #2628 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Rcej u konce s dechem?
Já si myslím, že na podobné slučování třeba "s bonusem" je už pozdě, tohle jsme navrhovali kdysi, ale tím, že se z řady důvodů (nemá cenu rozebírat) společné létání plechovek a stříďáků nepovedlo a vznikly RCEK byla asi příležitost ztracena.

K tomu "násilnému" slučování - ono by to občas neuuškodilo. RCV1 je sice relikt, ale ničemu neškodí, to se prostě s ničím netluče. U RCEJ/RCEK tu ale o jisté zbytečné tříštění sil jde a ku prospěchu elektroletů u nás to není. Zas ale nějak extrémní to není.
Neodpustím si ale poznámku, že daleko křiklavější případ je situace RCEN/RCEO, kde došlo k faktickému rozpadu Čech a Moravy a těmto kategoriím to velice uškodilo - tady by bylo uplatnění jisté autority ze strany SMČR velmi namístě :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2010 17:41 #2629 od Jaroslav Nezhyba
K těmu označování elektrokategorií u nás bych podal krátké vysvětlení.Elektro kategorie začínající písmenem F jsou uznána FAI jako mezinárodní a je možno v nich konat ME ,MS a jiné soutěže.Pravidla F mohou být i několik let jako prozatímní-F5F,ale v tomto případě se nemohou konat vrcholné soutěže(MS a ME)ostatní soutěže jsou povoleny.Totéž se týká i RC modelů větroňů.Označení naších národních kategorií je jiné,což je logické-RCEN až RCEK.Čili F5J u nás by neměla existovat.Pokud někdo podá návrh na novou kategorii velkých elekter,asi dostane název podle vžitých zvyklostí v KLe MČR,kde je touto agendou pověřený člen předsednictva.Po schválení jsou tato pravidla brána jako prozatímní =nekonají se MČR,ale mohou se organizovat soutěže na území CZ s různými názvy.K rušení kategorií-nemá smysl něco rušit,stačí i jedna soutěž ,aby se kategorie udržela při životě.Let.modelářství je hobby ,proč si sem zanášet nesmyslné návyky z ostatních odvětví občanského života ?Takže,pokud bude zájem o vznik nové národní kategorie velkých elekter,cesta je volná a plně ji podpořím.Dodatek-pravidla měla být pokud možno stejná ,jako slovenské znění.Jen se budou lišit názvem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2010 18:11 #2630 od Jiří Veselovský
Ano Jardo, díky za vysvětlení.
Značení podle FAI jsme nikdy použít nechtěli, šlo by do kolize. Respektujeme značení podle KLeM ČR a i pro nové připravované elektrokategorie s tím počítáme.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2010 18:37 #2632 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Rcej u konce s dechem?

Jaroslav Nezhyba napsal: ...K rušení kategorií-nemá smysl něco rušit,stačí i jedna soutěž ,aby se kategorie udržela při životě...

A pokud se potenciální zájemci a pořadatelé dohodnou, že už ani tu jednu soutěž pořádat nebudou?? Pak by snad zrušení bylo na místě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2010 18:46 #2633 od Jaroslav Nezhyba
O zrušení umírajícich,nebo o přidání nových kategorií rozhoduje předsednictvo KLeMČR.Doporučení šéftrenéra je bráno jako poradní hlas...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.359 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám