file Přenos informací z modelu

Více
15. pro 2010 10:15 #3136 od Petr Lokvenc
Omlouvám se, pokud se tom již někdo zmínil a přehlédl jsem to. Pouze kategorii RCEK bych ale vlastně mohl létat se svou Hitec soupravou Eclipse 7 na 2,4 Giga, protože v RCEJ i RCEN je striktně zakázán jakýkoliv přenos informací z modelu k soutěžícímu během letu a zmíněná souprava automaticky "hlídá" napětí zdrojů v modelu. Bylo by asi dobré tento článek pravidel upravit podobně, jako je tomu u "Káček" ... :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
15. pro 2010 10:47 #3137 od Zbyněk Smola
V podstatě to platí pro všechny obousměrné systémy(např. Jeti) a případný protest by měl být kladně vyřešen.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. pro 2010 16:18 #3140 od Jiří Veselovský

Petr Lokvenc napsal: protože v RCEJ i RCEN je striktně zakázán jakýkoliv přenos informací z modelu k soutěžícímu během letu

Petře, v tomto máš pravdu.
Následně jsem si udělal malou statistiku a takto striktně definované to je ještě v kategoriích RCE7, RCEO, RCV1, RCEH, F3B a F3J. Kategorie F3K to neřeší vůbec.
Naopak povolený přenos informací zajišťujících bezpečnost (palubní zdroje, dosah) je u kategorií RCEK, RCV2 a RCVN.
Mezinárodní pravidla (FAI) to také neřeší, aspoň jsem to nenašel.
Změnu v pravidlech RCEJ jsem v tomto případě nedělal, rekonstrukci plánuji na podzim 2011.

Zbyněk Smola napsal: případný protest by měl být kladně vyřešen.

No, za stávajícího znění pravidel si tak jistý nejsem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. pro 2010 16:28 #3141 od Petr Lokvenc
Nu, patrně to budu řešit tak, že při nástupu před zahájením našich soutěží jako jejich ředitel oznámím výjimku z pravidel. Pdobně, jako například pořadatelé soutěží F3F obvykle vyhlašují nedodržování "pravidla horizontu"...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. pro 2010 17:01 #3142 od Jaroslav Nezhyba
No,existují dvě možnosti řešení-první je ta,co říká Petr Lokvenc.....druhá je sjednotit přesné znění národních pravidel elektroletů o přenosu informací z modelu,t.zn.striktní zákaz přenosu.V mezinárodních pravidlech FAI se o tomto hovoří,jen se musí člověk prokousat anglickým textem..... i když,stávající naše národní pravidla začínám od nejstarších RCE7 a konče nejmladšími RCEK se nikdy nestanou mezinárodními pravidly FAI i když je to zbožné přání několika nadšenců.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. pro 2010 17:30 #3143 od Jiří Veselovský
Jardo, na tenhle problém jsem upozorňoval už někdy před třemi roky na sezení v Hradci. V diskusi mi bylo přislíbeno, že se tím bude někdo zabývat. Výsledek je ten, že až novější verze pravidel (popř. poslední úpravy v některých) výhodu přenosu 2,4 GHz akceptují a povolují přenos informace o napětí palubní sítě a kvalitě dosahu.
Jsem samozřejmě pro sjednocení znění pravidel (nejen pro elektrolety) s tím, že bych povolil výše uvedené bezpečnostní hlášky.

Jaroslav Nezhyba napsal: V mezinárodních pravidlech FAI se o tomto hovoří,jen se musí člověk prokousat anglickým textem.....

No ano, to jsem psal v předchozím příspěvku, že FAI má "is prohibited". Ono je to i v českém překladu, např. k F3J.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. pro 2010 17:47 #3144 od Petr Lokvenc

Jiří Veselovský napsal: Jsem samozřejmě pro sjednocení znění pravidel (nejen pro elektrolety) s tím, že bych povolil výše uvedené bezpečnostní hlášky.

Ono to povolení bezpečnostních hlášek je vlastně jediné rozumné řešení. Jde o standardní bezpečnostní funkci moderních RC souprav, kterou modelář nemůže vypnout, a striktní zákaz přenosu jakýchkoliv informací by byl v tomto směru kontraproduktivní. Učinil by většinu nyní používaných RC souprav nepoužitelnými pro soutěže.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. pro 2010 18:26 #3145 od Jaroslav Nezhyba
Nebude to problém-navrhněte text a podáme to jako doplněk znění všech národních pravidel elektroletů v CZE.Předložím návrh na jednání předsednictva KLeMČR.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. pro 2010 18:55 #3146 od Zbyněk Smola

Jiří Veselovský napsal:

Zbyněk Smola napsal: případný protest by měl být kladně vyřešen.

No, za stávajícího znění pravidel si tak jistý nejsem.


No já jistě protestovat nebudu, ale vím kolik se například používá systémů Jeti a proti jaké blbosti se protestovalo na Mčr Rcej v Hranicích.
Přesné znění známe::
9.6.6.4. Přenos informací
Počet ovládaných funkcí na modelu není omezen.
Jakékoliv zařízení umožňující během letu přenos informací z modelu je zakázáno.

Kdybych byl rejpal mohl bych tvrdit že např. pípák u volných modelů za letu také předává informaci o poloze modelu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. pro 2010 19:06 #3147 od Jaroslav Nezhyba
Vážený příteli,

diskutujeme zde pouze o RC elektroletech....a upřesnění textu pravidel.Nepletl bych hrušky s jablky
Pokud máš konkretní znění návrhu -sem s ním !!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.399 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám