file Přenos informací z modelu

Více
15. pro 2010 19:30 #3148 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Přenos informací z modelu
Kluci, zase vám to zkomplikuju :-)

Pravidla RCEK:
g) Použití jakéhokoli zařízení na přenos informací z modelu k pilotovi, které by ho mohlo zvýhodnit vůči ostatním soutěžícím se zakazuje. Informace, které zvyšují bezpečnost jako je napětí palubního zdroje, problém s dosahem vysílače a podobné jsou povolené.

Podle mě by měla definice znít: "Zakazuje se rádiový přenos informací na zpětné lince od modelu do vysílače nebo jiného přijímacího zařízení, s výjimkou informace o dosahu vysílače a napětí palubního zdroje".

Rádiový přenos proto, že to, že je model vidět, už je přenos informace z modelu na zem. Obdobně, když flatruje křídlo a je to slyšet, je to přenos informace.

Výjimky by měly být vyjmenované, protože to, jak jsem vysoko také napomáhá bezpečnosti letu, nenervuji se :-) .

A ta formulace s tím zvýhodněním je boží, když někdo vidí dál, měl by dostat handicap. Krásně to popsal Honza Kadlec - http://www.rcex.cz/?p=2722&cpage=1#comment-1420 .

A nakonec - co toto http://www.wingedshadow.com/thermalscout.html , je to povolené nebo zakázané? Toto zařízení při nalétnutí stoupáku začne mrskat směrovkou.

Jinak toto je právní pozitivizmus - čili doslovný výklad psaného slova. Duchem pravidel už se nikdo nezabývá, vykládají se věty, a do pravidel přidávají odstavce a stránky. Ale popsat všechno NEJDE, i když si tvůrci zákonů (a pravidel) myslí že ano. Jestliže všichni vědí oč jde, tak bych to do pravidle vůbec nepsal a nechal na vůli ředitele soutěže, aby si to s případným přestupcem ducha pravidel vyřídil ručně nebo nožně. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. pro 2010 19:41 #3149 od Petr Lokvenc
Inu, třebas: " S výjimkou informací o stavu akumulátorů v modelu a kvalitě rádiového spojení není přenos jakýchkoliv informací od modelu k soutěžícímu během soutěžního letu povolen."
(Jen to trochu "učesat" ... :D )

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. pro 2010 19:46 #3150 od Zbyněk Smola
A nemusí se použít mrskání směrovkou, stačí vario s vysoce svítivou diodou.
Kdybych napsal jakýkoliv výškoměr by asi bylo zle, určitě by někteří oponovali že záznam potřebují k domácímu vyhodnocení soutěže. Omlouvám se, jsem fakt rejpal.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. pro 2010 20:41 #3151 od Jaroslav Nezhyba
Děkuji za návrhy......něco už společně s Jirkou V. s Vašich návrhů učešeme a posoudíme ke schválení.....pak pošlu na schválení k vrchnosti.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. pro 2010 18:47 #3153 od Jaroslav Nezhyba
V roce 2011 platí stávající pravidla ve všech národních elektrokategoriích v původním znění.
V průběhu příštího roku se touto problematikou bude zabývat CIAM FAI,takže změny v pravidlech lze očekávat až v r.2012.....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. pro 2010 21:21 #3157 od Petr Lokvenc
No jo ... Když se nechce, je to horší, než když se nemůže...
(To není myšleno na Vás, pane Nezhyba, vy jste chtěl).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. pro 2010 14:29 #3196 od Petr Lokvenc
Dobrá věc se podařila - pravidla jsou opravena :D (Národní pravidla, článek 6.3.3. na str. 25)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. pro 2010 16:14 #3198 od Jiří Veselovský

Petr Lokvenc napsal: Dobrá věc se podařila - pravidla jsou opravena (Národní pravidla, článek 6.3.3. na str. 25)

Ano, podařila.
Na tomto místě bych ti chtěl poděkovat za tvoji osobní účast (a dalším kolegům - modelářům) při řešení tohoto problému "veřejnou cestou".
S dr. Nezhybou jsme na tom pracovali po "stranické linii" a je potěšitelné, že se výsledek dostavil a to relativně rychle.
Pro mne ale méně potěšitelné je to, že jsme si vlastně tuto situaci způsobili my, nezodpovědní modeláři - viz. diskuse na stránkách SMČR:
http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/k ... Dotazy.php
Tak opravdu nevím, jestli jsem se tím, že mám soupravu relativně bezpečnější (tak jako kolegové v mnoha dalších kategoriích), dopustil nějakého nekalého jednání. Tuto moji otázku nechte prosím bez odpovědi, nechci zbytečnou diskusi o problému, který se vyřešil po třech letech od jeho vzniku. Děkuji.
Důležité je, že Sportovní řád je upravený v tom smyslu, že duplexní soupravy s oboustranným přenosem jsou pro rok 2011 povolené.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. pro 2010 19:05 #3205 od Petr Cejnar

Ano, podařila.
Na tomto místě bych ti chtěl poděkovat za tvoji osobní účast (a dalším kolegům - modelářům) při řešení tohoto problému "veřejnou cestou".
S dr. Nezhybou jsme na tom pracovali po "stranické linii" a je potěšitelné, že se výsledek dostavil a to relativně rychle.
Pro mne ale méně potěšitelné je to, že jsme si vlastně tuto situaci způsobili my, nezodpovědní modeláři - viz. diskuse na stránkách SMČR:
http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/k ... Dotazy.php
Tak opravdu nevím, jestli jsem se tím, že mám soupravu relativně bezpečnější (tak jako kolegové v mnoha dalších kategoriích), dopustil nějakého nekalého jednání. Tuto moji otázku nechte prosím bez odpovědi, nechci zbytečnou diskusi o problému, který se vyřešil po třech letech od jeho vzniku. Děkuji.
Důležité je, že Sportovní řád je upravený v tom smyslu, že duplexní soupravy s oboustranným přenosem jsou pro rok 2011 povolené.

Jo tak tady tomu vyjádření se nestačím divit.
Pěkný nový rok VŠEM.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.360 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám