file sportovni rad 2011

Více
21. pro 2010 23:53 #3166 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma sportovni rad 2011
-ano rotace uvedena neni,ale vime jak to je : "je v pravidlech ze muzes litat 8* s novotnym ve skupine" .. mi to je fuk,ja rotuju porad.

-sd SW : jo ja nic nerikam, mi to je putna, vlastne je to pro me jeste lepe .. jen me zarazilo ze se do pravidel dostane 10% toho co melo :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. pro 2010 11:45 #3167 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma sportovni rad 2011

Zbyněk Smola napsal: Ale že jsem rejpal odpovím i takto. I Assan a jiné systémy(tedy všechny) jsou obousměrné jinak by nešely spárovat. Z toho mi vyplívá pokud by se chtělo dodržet pravidlo dané řádem pro rok 2011 prošly by jen 35 . 40 MHz cáci. A pokud by nebyl protest uznán, což asi nebude, je to proti pravidlům.


Faktická poznámka - s tím "pouze 35/40" se zásadně mýlíš, třeba Futaba FASST je jednosměrná a na 100% legální. Párování se dělá tak, že se přijímač po stisku tlačítka naladí na nejsilnější vysílač (jelikož při párování leží obvykle hned vedle, tak je riziko omylu prakticky nulové). Problém se týká skutečně jen části systémů na 2,4GHz, třeba Duplex...

Pravda je, že v RCEJ si to docela říká o malér - pokud by někdo chtěl být svině a ten protest fakt podal, tak prostě musí být všichni uživatelé Duplexu diskvalifikováni, znění pravidel je v tomto naprosto jednoznačné, není tam žádná "úhybná klička". A pokud by to jury smetla ze stolu, tak lze zpochybnit soutěž jako celek stížností na SMČR...
Upřímně z toho mám docela špatný pocit :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. pro 2010 12:23 #3168 od Petr Lokvenc
Odpověděl Petr Lokvenc pro téma sportovni rad 2011

Jiří Veselovský napsal: protože se to stejně už nedá změnit

Jirko, alespoň ten rozporuplný bod (9.6.7.7.2e), který je zřejmým nechtěným nedopatřením, by se v pravidlech na svazových stránkách opravit nedal?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. pro 2010 13:27 #3169 od Zbyněk Smola
Odpověděl Zbyněk Smola pro téma sportovni rad 2011
Ano Futabu neznám ale např. u jednosměrného Assanu pokud nepřijme Vf modul signál z přijímače nedojde k spárování. Vyzkoušeno, dosah signálu z přijímače je cca 40m.
Mě šlo ale o jiné. Třeba letos to nikdo neřešil, možná z nevědomosti. Když si ale uvědomíte jak se řešily pravidla a proč se Luděk Novotný nestal mistrem v Hranicích. To se může zase opakovat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. pro 2010 13:48 #3170 od Jaroslav Nezhyba
Odpověděl Jaroslav Nezhyba pro téma sportovni rad 2011
Pánové,pokud by jste chtěli vědět více než Jirka V.nebo já-můžete vznést dotaz na http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/k ... Dotazy.php
Na těchto stránkách je to jen prázdné tlachání o všem a o ničem....viz některé příspěvky o umírajících kategoriích RCEN a RCEJ...
Do dnešního dne se nikdo nenašel ,kdo by dělal trenéra RCEN-aspoň Petr L.se uvolil na nepopulární práci s Žebříčky 2011.
Ona celá tahle situace je dosti složitá....dejte dotaz ....a pak můžete diskutovat dále.Pokud by jste chtěli ,aby dosavadní trenér RCEK a RCEJ na funkci rezignoval-pokračujte v polemice ....ono je toho na jednoho docela dost !!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. pro 2010 13:59 #3171 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma sportovni rad 2011

Zbyněk Smola napsal: Ano Futabu neznám ale např. u jednosměrného Assanu pokud nepřijme Vf modul signál z přijímače nedojde k spárování. Vyzkoušeno, dosah signálu z přijímače je cca 40m.


Assan neznám, ale to co popisuješ je stejně OK, protože při nějakém zpětném kanálu s "pididosahem" by byl za letu přenos vyloučen.
Problém a možný protest se týká vyloženě plně obousměrných řešení - Duplex, IFS/XPS, tuším Hitec Aurora a ten multiplexí M-Link atd.

Jinak ale naprosto rozumím kam směřuješ, taky mě letošní dění kolem pravidel nepotěšilo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. pro 2010 14:07 #3172 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma sportovni rad 2011

Petr Lokvenc napsal: alespoň ten rozporuplný bod (9.6.7.7.2e),

Petře, i přesto, že jsme asi ze stejné staré školy, tak v tomto bodu žádný rozpor nevidím. Víme, že za přeletění pracovního času je penalizace 30 bodů. Pokud se to někomu povede, tak potom nechápu, proč by tam měl poletovat dál a koledovat si, že bude po 60 sec v tom kole diskvalifikován. Určitě bude v zájmu každého, aby se dolů sesypal co nejrychleji a netřeba to snad ani ošetřovat pravidly.
Doufám, že jsem pochopil správně, na co se ptáš. Pokud ne, ozvi se.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. pro 2010 14:22 #3173 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma sportovni rad 2011

Tomas Hruby napsal: Pravda je, že v RCEJ si to docela říká o malér - pokud by někdo chtěl být svině a ten protest fakt podal, tak prostě musí být všichni uživatelé Duplexu diskvalifikováni, znění pravidel je v tomto naprosto jednoznačné, není tam žádná "úhybná klička". A pokud by to jury smetla ze stolu, tak lze zpochybnit soutěž jako celek stížností na SMČR...
Upřímně z toho mám docela špatný pocit

Zopakování faktů neuškodí. Už před třemi roky jsem na zasedání KLeM ČR vystoupil s připomínkou týkající se právě přenosu informací u systémů 2,4GHz. Připomínka byla akceptována a dostala se i do zápisu.
V současné době asi opravdu už nic neuděláme, i když všichni víme, že je to průser. To, že to prošlo v letošní sezóně bez protestů není argument. Je potřeba to řešit, ale jinde, ne zde.
Když se stále nic nedělo (proč, viz odpověď v jiném vlákně), tak jsme s dr. Nezhybou připravili jednoduchou větičku, která by šla aplikovat nejen do elektroleteckých kategorií a to:
g) U systémů 2,4 GHz je povolen pouze přenos informace o stavu palubního napětí a ztrátě dosahu.

Bohužel už nebyla možnost ji zakomponovat do jednotlivých pravidel.

Tome, včera jsme o tom spolu mluvili, ale jak už jsem říkal, tak v úrovni malého trenéra není k dispozici žádný nástroj, který by tohle vyřešil.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. pro 2010 17:32 #3174 od Tomáš Brodský
Odpověděl Tomáš Brodský pro téma sportovni rad 2011

Jiří Veselovský napsal: Petře, i přesto, že jsme asi ze stejné staré školy, tak v tomto bodu žádný rozpor nevidím. Víme, že za přeletění pracovního času je penalizace 30 bodů. Pokud se to někomu povede, tak potom nechápu, proč by tam měl poletovat dál a koledovat si, že bude po 60 sec v tom kole diskvalifikován. Určitě bude v zájmu každého, aby se dolů sesypal co nejrychleji a netřeba to snad ani ošetřovat pravidly.
Doufám, že jsem pochopil správně, na co se ptáš. Pokud ne, ozvi se.


Domnivam se, ze pravidla by mela byt jasne dana tak, aby nemohly vzniknout pochyby. Zminovany bod je nekonzistentni.
Stacilo by

"Pokud nepřistane, soutěžícímu se odečte 30 bodů penalizace a nepočítají se mu body za přesnost přistání."

změnit na "Při přelátání pracovního času se soutěžícímu odečte 30 bodů penalizace a nepočítají se mu body za přesnost přistání." a je to neprůstřelné.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. pro 2010 19:13 #3175 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma sportovni rad 2011
zacinam mit pocit, ze tady zijeme v nejakem zkamenelem hovne (sory za ten vyraz)
ale ze za rok projde do pravidel pouze 2-3 veticky, a to jeste musi byt vse v terminu,ktery je vazne na nic ... ja nevim nevim panove :(

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.418 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám