file RCEJ nově

Více
11. čec 2011 10:57 #4581 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma RCEJ nově

Jiří Veselovský napsal: A jak se zminil Tomashr, nechce to žádná národní specifika (s výjimkou přitažení motorem a zpřísnění bodování za přistání?!)


Jirko,
proč bys chtěl v F5J měnit bodování přistání a povolovat "přitažení" motorem? Mimochodem, na RCG k tomu už diskuse proběhla s výsledkem, že možnost zapnout motor dost významně ovlivňuje chování pilota a proto F5J nebude nic pro "zbabělce".

Obecně:
Podle mě je omezení vstupní výšky pro kluz správným a v podstatě asi jediným způsobem, jak udělat soutěž termickou. Soutěž s VMR se mi zdá nikdy nemůže fungovat, protože pořád platí, že 1 s motoru je třeba 30 s kluzu, takže to vždy povede na tlak na výkon pohonu a přistávání.

Přitom:
Výškoměr je jedním, řekl bych že až extrémním způsobem, protože naprosto upozadí elektrickou část.

Druhou "nevýhodou" F5J je tlak na rozpětí, povede to k velkým F3J apod. modelům.

Takže já si myslím, že omezit nějak velikost modelů (třeba podle RCEK), pohon (třeba podle RCEK) a dobu chodu motoru (třeba 20 s) je krok správným směrem.

Takže, jak jsem psal výše - omezte si v RCEK motor na 20 s naximálně, nic jiného se měnit nemusí a bude se létat termika.

A náměty pro diskusi:
Dokonce je tu i možnost dát těch 20 s jako maximum a třeba zavést přídavné body za dřívější vypnutí motoru (20 bodů za 1s?). Třeba.

V Itálii létají 2M s maximem 7 min, ve finále 10. Podle mě je to rozumné, přeci jen s menším modelem se nedá doletět tak daleko.

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. čec 2011 11:58 #4582 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma RCEJ nově
Soutěž F5J podle FAI bez specifik je naplánována na tuto neděli 17.7. v Hořicích. Více napíšu do tématu soutěže, tady je to přeci jen o RCEJ.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. čec 2011 12:55 #4583 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma RCEJ nově
Petře, souhlasím s námitkou a asi bude dobré uspořádat nějaké grémium.

P.S.
V neděli teda nebude zčásti autonomy? Mám připravený eroplán.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. čec 2011 13:26 #4584 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma RCEJ nově

Petr Dušek napsal: Soutěž F5J podle FAI bez specifik je naplánována na tuto neděli 17.7. v Hořicích. Více napíšu do tématu soutěže, tady je to přeci jen o RCEJ.


Ahoj Petře, pokud máš ten "předpisový FAI" výškoměr, tak bych docela uvítal krátkou ukázku už v sobotu. Přijedu na RCEK, ale v neděli se bohužel na "pokusné akce" nedostanu, ač mě to dost mrzí :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. čec 2011 14:08 #4585 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma RCEJ nově

Jiří Veselovský napsal: P.S.
V neděli teda nebude zčásti autonomy? Mám připravený eroplán.


Já chci taky raději autonomy :) , ale výškoměr budu mít taky, pro každý případ. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. čec 2011 18:44 #4587 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma RCEJ nově
Debatu na téma soutěže F5J s výškoměry přesouvám sem:
http://stoupak.cz/portal/forum/viewtopic.php?f=3&t=307

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.340 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám