file Kategorie F5C

Více
22. lis 2011 12:15 - 10. led 2014 11:47 #6071 od Tomas Hruby
K mému překvapení jsem zjistil, že nám v debatách kolem "výškoměrové FAI" naprosto unikl návrh jiné elektrokategorie ze stejného zasedání CIAM - "simple F5B", která by měla dostat označení F5C místo naprosto "umřelých" elektrovrtulníků...
Výtah pravidel je na http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1413101 , v podstatě je to totožné s F5B, jen s podstatně menším limitem energie, navíc definovaným podle hmotnosti modelu.

Na kategorii nemám žádný osobní názor, možná by něco mohl vědět J. Nezhyba, ale za zaznamenání to stojí.

Poznámka na okraj - zasedání CIAM, kde by se měly dorazit pravidla F5J na 2012 je 2.-3.12., konečně jsem našel přesný termín...
Poslední změna: 10. led 2014 11:47 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
22. lis 2011 13:29 #6072 od Jaroslav Nezhyba
Odpověděl Jaroslav Nezhyba pro téma Kategorie F5C
Jako informaci to lze brát.Jinak,pokud tohle bude schválené-přibude paskvil k F5B/F.
Místo,aby se snížily limity na F5B a F aspoň o 100 watmin.hledá se nějaká další alternativa-hobbylobby funguje bez závad.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. lis 2011 13:38 #6073 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Kategorie F5C

Jaroslav Nezhyba napsal: Jako informaci to lze brát.Jinak,pokud tohle bude schválené-přibude paskvil k F5B/F.
Místo,aby se snížily limity na F5B a F aspoň o 100 watmin.hledá se nějaká další alternativa-hobbylobby funguje bez závad.


Co jsem slyšel, tak existuje jistá lobby i na to, aby se v F5F nelétaly průlety a zbyla jen termika v MMR režimu s limiterem - něco jako byl ten loňský návrh F5J od Steva, který nakonec neprošel a vyhrály výškoměry.

Pak by mi to možná trochu smysl dávalo - F5B by zůstala, místo F5F by jako "slabší" kategorie bylo F5C no a F5F by se změnila úplně... Ovšem pokud by zůstalo s průlety F5B,C i F, tak pak mi smysl taky uniká :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • gory2014
  • Avatar uživatele gory2014
  • Návštěvník
  • Návštěvník
10. říj 2013 06:22 #11149 od gory2014
Odpověděl gory2014 pro téma Re: Kategorie F5C
Včera večer jsem kreslil a počítal jeden můj návrh modelu RCEK (něco jako Picchus) a přitom jsem neplánovaně narazil na jednu věc, která by mohla vést k docela značnému rozruchu na závodech...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. říj 2013 07:04 #11150 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Re: Kategorie F5C
Ha, a já se domníval, že rozruch působí už Pichus samotný... :) Mám to chápat, že se mu možná narodí konstrukční bratranec?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. říj 2013 07:36 - 10. říj 2013 07:38 #11151 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Kategorie F5C
Ali je s velkou pravdepodobnosti robot, banuji.Pokud ne,at napise na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 10. říj 2013 07:38 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. led 2014 11:47 #11615 od Tomas Hruby
V pravidlech FAI na rok 2014, která jsem před chvílí nahrál na Stoupák kvůli F5J je mimochodem opravdu tato kategorie publikována, čímž je oficiální (byť předběžná).
Nakonec se jmenuje F5H, pravidla jako F5B s menším limitem energie. Navíc je ale kategorie pojata jako "začátečnická", je doporučeno, aby se létala spolu s F5B/F, ale aby ji mohli létat jen ti, kdo nepoletí "velké" kategorie.
Popravdě řečeno mi to s odstupem nepřijde až tak blbé, pohon s limitem 500 či 700Wh se dá postavit relativně za pár šupů, menší budou nároky i na model, tohle by se dalo letět v extrému i s fólií potaženou Optimou a myslím si, že z hlediska techniky by to mohlo být velmi slušně přístupné. Malér je pouze v nárocích na pořadatele, musí se vytýčit báze atd., na čemž to asi vyhoří. Nicméně za upozornění to stojí...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.279 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám