file Výkonnostní stupně

Více
05. led 2012 13:33 #6305 od Aleš Krátký
všiml jsem si při procházení sportovního řádu, že jsou (určitě už delší dobu ?) výkonnostní třídy .

2.11. Výkonnostní stupně
2.11.1. Body lze získat pouze na soutěžích uvedených v Kalendáři soutěží ČR, v Kalendáři soutěží FAI
a z žebříčků všech kategorií, které trenéři zpracují a zveřejní ve Zpravodaji, nebo na webové stránce SMČR.
2.11.2. Hodnotí se výsledky jednotlivců. Výsledky družstev se započítávají pouze z mistrovství světa a mistrovství
Evropy, na nichž bylo vyhlášeno i pořadí družstev. Při souběhu bodových zisků za pořadí v hodnocení jednotlivců
i za pořadí v hodnocení družstev se započítávají obojí body.
2.11.3. Body pro výkonnostní stupně nelze získat na soutěžích v soutěžních kategoriích podle předběžných
pravidel Sportovního řádu ČR.
2.11.4. Evidence bodů je časově neomezená, započítávané výkony se mohou stále sčítat pro získání dalšího
vyššího výkonnostního stupně.
2.11.5. Výkonnostní stupně (zkratka VS) se rozlišují takto:
odznak MLADÝ MODELÁŘ - pouze pro žáky do 15-ti let
výkonnostní stupeň A - základní kvalifikace
výkonnostní stupeň B - střední kvalifikace
výkonnostní stupeň C - vysoká kvalifikace
zlaté C - nejvyšší kvalifikace
diamantové C - mistrovská kvalifikace
C s dvěma diamanty - mistrovská kvalifikace
C s třemi diamanty - mistrovská kvalifikace
2.11.6. Získané body si eviduje soutěžící ve formuláři "Evidence výkonů", kde mu je potvrzuje předseda klubu.
Tento formulář je přílohou členského průkazu. Při popsání formuláře se přiloží další a očísluje pořadovým číslem.
Získání Odznaku MLADÝ MODELÁŘ a Výkonnostního stupně A a B potvrzuje do členského průkazu - sportovní
licence předseda klubu.
Výkonnostní stupně C přiznává, potvrzuje a diplomy rozesílá předsednictvo KLeM ČR.
2.11.7. Body se přiznávají podle připojené tabulky. V každé soutěžní kategorii je pouze jeden limit bez rozdílu pro
věkové kategorie.
Tabulka pro hodnocení výkonnostních stupňů
Body za výkon na soutěži
kategorie limit body kategorie limit body
H 250 sec 2 body F1A 7/5 letů 1000/720 sec 3 body
A3 220 sec 2 body F1B 7/5 letů 800/570 sec 3 body
P30 300 sec 2 body F1C 7/5 letů 800/570 sec 3 body
CO2 400 sec 2 body F1D 6/3 lety 30/15 min 3 body
P3 6/3 lety 520/260 sec 2 body F1E 330 % 3 body
UŠ 200 bodů 2 body F1G (B1) 370 sec 3 body
SUM 1800 bodů 2 body F1H (A1) 400 sec 3 body
UR20 80 km/hod 2 body F1J (C1) 370 sec 3 body
UR25 90 km/hod 2 body F1K 450 sec 3 body
RCV1 850 bodů 2 body F1L 6/3 lety 16/8 min 3 body
RCV2 60% vítěze 2 body F2A 200 km/hod 3 body
RCVM 1100 bodů 2 body F2B 1000 bodů 3 body
RCA 600 bodů 2 body F2C do 5 min 3 body
RCH 60 % vítěze 2 body F2D 4 kola 3 body
RCE7 600 bodů 2 body F3A, F3D 60 % vítěze 3 body
RCEN 60 % vítěze 2 body F3B, F3F, F3J, F3K 60 % vítěze 3 body Sportovní řád ČR 2012 Strana 18 (celkem 171)
RCEO 60 % vítěze 2 body F3M 700 bodů 3 body
RCEJ 60% vítěze 2 body F4B, F4C 3000 bodů 3 body
RCEK 60% vítěze 2 body F4D, F4E 2600 bodů 3 body
MOř 120 bodů 2 body F5B 60 % vítěze 3 body
MMin 130 bodů 2 body
Body za umístění
umístění: žebříček ČR mistrovství ČR soutěže z kalendáře FAI
1. místo 80 bodů 50 bodů 20 bodů
2. místo 60 bodů 40 bodů 10 bodů
3. místo 40 bodů 30 bodů 5 bodů
4. místo 20 bodů 20 bodů
5. místo 10 bodů 10 bodů
umístění: mistrovství Evropy, mistrovství světa, Světový pohár (celkový výsledek)
1. místo jednotlivců 150 bodů 300 bodů
2. místo jednotlivců 125 bodů 250 bodů
1. místo družstev 125 bodů 250 bodů
3. místo jednotlivců 100 bodů 200 bodů
2. místo družstev 100 bodů 200 bodů
3. místo družstev 75 bodů 150 bodů
4. místo jednotlivců 50 bodů 100 bodů
5. místo jednotlivců 25 bodů 50 bodů
Body za rekordy
ustavení, nebo překonání rekordu národního 200 bodů světového 400 bodů
Limity pro přiznání výkonnostních stupňů
odznak LETECKÝ MODELÁŘ (pouze žákům přizná předseda klubu) 3 body
výkonnostní stupeň A (přiznává předseda klubu) 20 bodů
výkonnostní stupeň B (přiznává předseda klubu) 100 bodů
výkonnostní stupeň C (přiznává předsednictvo KLeM ČR) 200 bodů
zlaté C (přiznává předsednictvo KLeM ČR) 400 bodů
diamantové C (přiznává předsednictvo KLeM ČR) 800 bodů
Limity pro přiznání výkonnostních stupňů
odznak LETECKÝ MODELÁŘ (pouze žákům přizná předseda klubu) 3 body
výkonnostní stupeň A (přiznává předseda klubu) 20 bodů
výkonnostní stupeň B (přiznává předseda klubu) 100 bodů
výkonnostní stupeň C (přiznává předsednictvo KLeM ČR) 200 bodů
zlaté C (přiznává předsednictvo KLeM ČR) 400 bodů
diamantové C (přiznává předsednictvo KLeM ČR) 800 bodů
dvěma diamanty (přiznává předsednictvo KLeM ČR) 2000 bodů
C s třemi diamanty (přiznává předsednictvo KLeM ČR) 4000 bodůSportovní řád ČR 2012 Strana 19 (celkem 171)


hralo se na to minuly rok ? nevim o nikom kdo by mel v prukazu "C class" :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
05. led 2012 19:32 #6306 od Zbyněk Smola
Odpověděl Zbyněk Smola pro téma Výkonnostní stupně
No to je zase ptákovina, kde na to ten Aleš chodí, není posedlý nějakou úchylkou?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. led 2012 20:38 #6307 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Výkonnostní stupně
jestli se ti to zda jako ptakovina,tak se obrat na nase velitele v Práglu .. oni to vymysleji.

ja se prave divim co to je za bejkarnu v sportovnim radu (nasel jsem to kdyz jsem hledal vyraz "RCEK") ...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. led 2012 20:53 #6308 od Zbyněk Smola
Odpověděl Zbyněk Smola pro téma Výkonnostní stupně
..(nasel jsem to kdyz jsem hledal vyraz "RCEK") ...

No dyť říkám posedlej. Když Tě to baví... Jo a závidím Ti, výsledky i nadšení. ZS

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. led 2012 22:07 #6309 od Jiří Veselovský
Dovolím si vašim příspěvkům trochu oponovat a to v tom smyslu, že pokud o věci nic nevíte, tak to nemusí být hned krávovina. ;)

Body pro výkonnostní stupně se "vylítávaly" i v dobách Svazarmu. Pokud si dobře pamatuji, tak už kolem 60. roku jsem měl každý výkon na soutěži potvrzený náčelníkem klubu do "licence" (průkazky). Zmiňuji to proto, že nynější pravidla ve Sportovním řádu pro získání výkonnostních stupňů jsou jenom variace na téma, co už tady bylo.
Jistě si vzpomenete na doby nedávno minulé, kdy jsem žádal, prosil, vyhrožoval, ... pořadatelům soutěží, aby vypracovali a následně mi zaslali výsledkovou listinu z té které soutěže. A bylo to právě z prostého důvodu, aby ti, co si své výkony pečlivě registrují a následně za ně získávají body, v tom měli pořádek. Pokud se výsledkovka ztratila nebo jiným způsobem nebyla k dispozici, tak měli ti výše zmínění smůlu.
A ještě poznámka na konec. Jistě jste si všimli (ti z vás, které to zajímá), že se změnily limity pro sezónu 2012 u RCEJ a RCEK. Měl jsem možnost provést úpravu tak, aby zisk potřebného počtu bodů byl v relaci s ostatními kategoriemi (limity jsem snížil :P ).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. led 2012 23:06 #6312 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Výkonnostní stupně

Zbyněk Smola napsal: ..(nasel jsem to kdyz jsem hledal vyraz "RCEK") ...

No dyť říkám posedlej. Když Tě to baví... Jo a závidím Ti, výsledky i nadšení. ZS


hledal jsem presna pravidla abych je mohl prevest do programu ktery pak obslujuji lide na soutezi kde ty pohodove a v klidu letas ... neda se rici ze by me to bavilo,ale nekdo to udelat musi.

ad Jirka : no kravovina ve smyslu ze to je sic psano v svate knize,ale nikdy nikda jsem to nevidel a tak me zajmalo co to je,proc to je a k cemu to je.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. led 2012 14:02 #6317 od Jiří Veselovský
Tak ještě jednou já s malým dovysvětlením a pokud by to nějak zasíralo tento web, tak to Aleši smázni.

Chtěl bych trochu objasnit, jak to kdysi chodilo a potažmo na co teda byly ty výkonnostní stupně, mj. Běžná praxe byla, že každý klub měl x členů a z toho bylo cca 1/3 až 1/2 (to v lepším případě) soutěžáků. Čili lidí, kteří objížděli soutěže a nějak se umisťovali. Ostatní byli tzv. "papíroví" členové, ale i ti se počítali, protože hlavní byla členská základna klubu. Pokud ti "papíroví" byli aspoň trochu při smyslech, tak pomáhali s výstavami, zajištěním soutěží a pod.
No a za výsledky na soutěžích dostával klub body, které se potom na konci sledovaného období "přeměnily" v materiál, elektroniku a další požitky, které rozděloval Svazarm "podle bodových zásluh". V praxi to samozřejmě takhle doslova nefungovalo, protože velmi záleželo na známostech a pokud možno co nejvejš.Systém rozdělování byl poměrně košatý, protože byl ÚV (ústřední výbor) Svazarmu, KV (kraj) Svazarmu, OV (okres) Svazarmu a tam už jsme si chodili my, z jednotlivých klubů. I přes tu dlouhou cestu "dolů" se i k nám dostalo materiálu habaděj, takže i "papíroví" členové klubu, aspoň ti, kteří občas něco postavili, mohli na příděl dosáhnout. Největší pozor jsme si ale dávali na kolegy, kteří sice něco postavili, ale nikdy s tím neletěli a hned to na inzerát prodali. Docela krátká cesta k penězům. :lol:
Proč jsem psal o známostech. Ty pomohly "přeskočit" některé úseky a pokud šlo o rozdělování (i zapůjčování) třeba R/C souprav, motorů, serv,..., tak to bylo sakra výhodné. Byl i systém protislužeb.
Vzhledem k tomu, že jsem vedl přes 15 let kroužky tak vím, že to byla také jedna z možností jak se dostat ke slušné kupě materiálu. Já jsem měl kliku, že při mém působení v Kadani jsem patřil pod MěDPM a ti měli peněz dost, což v praxi znamenalo, že jsem si v Žatci (tam byla nejbližší model. prodejna) nakoupil materiálu kolik jsem potřeboval. Zároveň měl náš klub LMK Kadaň další plusové body za práci s mládeží.
Předchozí psaní není oslava bývalého systému :( , ale jen konstatace jak to chodilo. Je klidně možné, že někdo bude mít jiné zážitky a může mě doplnit.
A teď ještě k těm výkonnostním stupňům. Dneska jsou kritéria také vypsaná, ale jak do toho vidím já, tak je to spíš pro vlastní uspokojení, popř. na "soutěžení" v klubu mezi svými, což samozřejmě je prima. Ale po pravdě, dohrabat se k bodům v řádu tisíců, to už chce opravdu velkou obětavost a zapálení pro věc. Takového člověka znám jen jednoho v mém okolí (zahradník) a i když je starší, tak mu závidím jeho elán.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. led 2012 16:27 #6318 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Výkonnostní stupně
no dobre a v dnesni dobe jsou body k ... ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. led 2012 21:59 #6319 od Jiří Veselovský

Aleš Krátký napsal: no dobre a v dnesni dobe jsou body k ... ?

Aleši, trošku jsem to nastínil v posledním odstavci mého druhého příspěvku. Možná, že mi ještě něco uniká, ale o jiné motivaci nevím. Zase na druhou stranu vím, že jednotlivci v několika klubech na to jedou.
Myslím si, že jsme to už probrali a raději se budeme věnovat třeba výškoměrům. Dneska jsem objednal 3 ks.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. led 2012 22:46 #6320 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Výkonnostní stupně
ok. tim padem to ukladam samolibe do supliku "k nicemu" :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.396 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám