file TALES

Více
07. říj 2017 19:17 #19517 od Jan Kubica
TALES vytvořil uživatel Jan Kubica
Toto spadá pod malé výškoměry obecně - v Americe "vymysleli" mix házedel F3K s vypínací pevnou výškou ALES. Modely mají tedy jen dvoumetrové, ale kdybychom to u nás zkusili se 100" ... :-). To by se mi líbilo.

Zajímavé je, že se normálně létá do 100 m, ale lze získat body navíc, když se někdo odváží prohlásit předem, že vypne už v 60.

Pravidla v angličtině na gdshs.org/tales-event-rules.htm .
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
09. říj 2017 18:13 #19525 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma TALES
Ad "jen dvoumetrové" - upřímně řečeno mám stále silnější pocit, že bylo velkou chybou, že se u nás pro "malou kategorii" zvolily stopalcovky a ne dvoumetry. Ono to bylo vedeno logickou úvahou, že v RCEK se postupně většina modelů dostala nad dva metry a zdálo se rozumné tyto modely nezaříznout, z hlediska dlouhodobé perspektivy by ale 2M kategorie asi byla lepší volbou. Poznámka - toto je samozřejmě i sebekritika, také jsem byl pro 100inch, ale nestydím se připustit, že to asi nebyl úplně jednoznačně správný názor :-(

Jinak k pravidlům - popravdě ta kombinace s pravidly v F3K stylu je dost divná, ale kdoví. Docela vtipná mi ale přijde ta bonifikace za menší výšku - téma k zamyšlení pro propagátory kategorií s výškovým spínačem... Dát sice za výšku jistý bonus, ale za prvé jen "pásmově" a za druhé přeci jen menší než v F5J něco do sebe má.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. říj 2017 16:47 #19533 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma TALES
Tome, já myslím, že to zase tak veliká chyba není, respektive to vůbec nebyla chyba, nýbrž přirozený vývoj. Navíc, většina modelářských kategorií, až na FAI, jsou regionální, vždyť i v Čechách létáme jinak než na Moravě :-).

Když přemýšlím o těch "házedlech" - obávám se, že bych neudržel, kterou úlohu mám právě letět, to se lidi nepletou? Třeba od toho je právě pomocník. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. říj 2017 04:56 #19537 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma TALES
Já jsem F3K kdysi létal a ty úlohy zas takový problém nejsou. Právě naopak to dělá kategorii zajímavou - není to jen o "tupém" nalétání času, ale hodně právě i o taktice jak to nejlépe poskládat pro danou úlohu. Tohle něco do sebe má, není se čeho bát.

Ad chyba - já to nemyslím jako nějakou tragickou chybu, spíš jen jako konstatování, že by to při jiném rozhodnutí mohlo být zajímavější - nic více...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.465 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám