× Soutěže v roce 2013

file F5j Holič

Více
06. srp 2013 19:41 #10233 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Re: F5j holic
Hezké, úžasné a gratulace k odvaze.

Na druhé zamyšlení - stoupák nad zemí má malý průměr, třeba 10-15 m, kolik 3-4 metrových modelů se do něj vejde? Když se krouží ve výšce, je obvykle dost času i místa na vyhnutí se (dle zásady nedopustit zákryt modelů), v takto malé výšce a průměru kroužení není ani jedno. Takže si myslím, že by pro podobnou situaci mělo být nějaké (byť nepsané) pravidlo. Podle mé interpretace byl Pike ve stoupáku dřív, takže pokud se druhý pilot/model navazoval, měl dávat větší pozor, resp. tam vůbec neměl co dělat, protože se do takto malé bubliny dva tak velké modely nevejdou. Co myslíte? H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. srp 2013 19:43 #10234 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: F5j holic
myslim ze je to to same,co tu daval Zdenda ? (toto kratsi je soucasti toho delsiho)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. srp 2013 06:19 #10235 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: F5j holic

Jan Kubica napsal: Hezké, úžasné a gratulace k odvaze.

Na druhé zamyšlení - stoupák nad zemí má malý průměr, třeba 10-15 m, kolik 3-4 metrových modelů se do něj vejde? Když se krouží ve výšce, je obvykle dost času i místa na vyhnutí se (dle zásady nedopustit zákryt modelů), v takto malé výšce a průměru kroužení není ani jedno. Takže si myslím, že by pro podobnou situaci mělo být nějaké (byť nepsané) pravidlo. Podle mé interpretace byl Pike ve stoupáku dřív, takže pokud se druhý pilot/model navazoval, měl dávat větší pozor, resp. tam vůbec neměl co dělat, protože se do takto malé bubliny dva tak velké modely nevejdou. Co myslíte? H.


Honzo, to se takhle nedá říct... Opravdu velký crash se zničením modelu (kvůli kterému byl reflight) se stal právě ve výšce - výsledek viz plus.google.com/photos/10996013709340916...09960137093409168690 a plus.google.com/photos/10996013709340916...09960137093409168690 .

Moc si neumím představit, jak bys to chtěl pravidly ošetřit, zrovna v tomto případě bych řekl, že v té první fázi "před lajnou" byl první spíš Juraj a cpal se mu tam Radek (tohle dopadlo dobře), pak se trochu rozešli a "za lajnou" v podstatě naletěli do stejné bubliny oba, jen každý z jiné strany (v tomto případě byl o kousek napřed Radek, ale ne výrazně). S tímhle prostě nic nenaděláš a popravdě - soutěž je i o podobném riziku...

Jinak pro pobavení - moc se mi líbila reakce ze strany vedrem umořených časoměřičů na tu srážku " Boha jeho, oni do seba zase jebli, to tu budeme do večera" :) Ale kluci už toho měli také až dost a tak se další reflight nekonal.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. srp 2013 09:04 #10242 od bohuslav majercik
Odpověděl bohuslav majercik pro téma Re: F5j holic
Další re-fly by sa ani konať nemohol,lebo ak sa zrazia modely v re-fly a v druhej zrážke nie je zainteresovaný súťažiaci ,ktorý žiadal o opravu prvý krát tak nárok na opravu zaniká.Ostatný súťažiaci majú zapísané predchádzajúce výsledky.

ps: je otázne či by tie výšky boli také ak by sa nejdenalo o re-fly

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. srp 2013 09:28 #10243 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: F5j holic
Jo, máš vlastně pravdu, Juraj se sice účastnil i té první srážky, kvůli které byl reflight, ale o opravu nežádal, protože mu to i po ní letělo... Reflight vyvolal S. Leskošek, což bylo pochopitelné. Ale to nic nemění na tom, že ta hláška časoměřičů zábavná byla :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. srp 2013 12:26 #10246 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Re: F5j holic
Kluci, já tam nebyl a nakonec je mi to jedno, ale myslím si, že nějaká pravidla společného kroužení v komínu existují (nebo by existovat měla). Srážku ve výšce lze považovat za "blbou náhodu", i když už si jich taky pamatuji dost, ale v 10-15 metrech nad zemí se mi zdá, že srážka bude jistotou. Měkkoň uhne, drsoň přijde o letadlo, já jsem to první :-). H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. srp 2013 12:38 #10247 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: F5j holic

Jan Kubica napsal: Kluci, já tam nebyl a nakonec je mi to jedno, ale myslím si, že nějaká pravidla společného kroužení v komínu existují (nebo by existovat měla). Srážku ve výšce lze považovat za "blbou náhodu", i když už si jich taky pamatuji dost, ale v 10-15 metrech nad zemí se mi zdá, že srážka bude jistotou. Měkkoň uhne, drsoň přijde o letadlo, já jsem to první :-). H.


Osobně pokládám za vhodné dodržovat směr točení, tedy když někdo točí komín a já přiletím za ním, tak se v případě dostatečné výšky zamyslím a točím stejně jako on. Netvrdím, že se člověk občas nezapomene, ale snahu mám a tohle doporučuji všeobecně. Jenže v reálu soutěží není zdaleka vždy jasné, kdo byl první a už vůbec bych si nedělal iluze v nějaké vyhrocené situaci kus nad zemí, pak prostě začnu točit jak to vyjde a když se tam sune někdo další, tak není čas to sledovat.

Ale zase bych to tak nehrotil, v reálu to ani na velkých akcích není tak vyhrocené příliš často a rozhodně není srážka v každém letu, je to jen tu a tam. Navíc zrovna u F5J mi rizikovější přijde dění po startu na motor. Za Bořetice a Holíč byla sice při motorovém letu srážka snad jen jedna (zato vydatná), ale "těsně" a často se štěstím to bylo docela často.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. srp 2013 16:45 #10295 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: F5j holic
Napraven jeden rest - do galérie přidány fotky letiště ze vzdušné perspektivy... Začíná to od plus.google.com/photos/10996013709340916...09960137093409168690

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2013 20:43 #10500 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: F5j holic

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.419 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám