file RCEV, Hořice, 27.9.2014

Více
14. zář 2014 19:32 - 14. zář 2014 20:20 #13387 od Petr Dušek
Zde jsou propozice soutěže RCEV, těším se na hojnou účast na závěru sezóny malých výškoměrů :) .
Aleše prosím o otevření registrace.

Soubor přílohy:

Název souboru: RCEV_Horic...2014.pdf
Velikost souboru:73 kB
Přílohy:
Poslední změna: 14. zář 2014 20:20 uživatelem Petr Dušek. Důvod: oprava názvu soutěže

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
15. zář 2014 04:32 #13390 od Vladimír Čermák
Bez finále, a bude se jedno kolo škrtat ?? Objednejte pěkný počasí jo. :unsure:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. zář 2014 06:49 #13391 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma RCEV, Hořice, 27.9.2014
Jistě... dle pravidel, pokud se letí více než 4 kola, nejhorší výsledek se škrtá.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. zář 2014 07:49 - 15. zář 2014 07:51 #13392 od Aleš Krátký
bez finále jo? .. dobrý :)
druhý odvážný, super Petře

registrace.stoupak.cz/soutez/67

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 15. zář 2014 07:51 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. zář 2014 08:45 #13395 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma RCEV, Hořice, 27.9.2014
Jen aby bylo jasno, to není nějaký obecný vzdor proti finále, ale na konci září letět ve 4 odpoledne finále kategorie, ve které má jít především o termiku, to mi přijde trochu proti smyslu...
Poděkovali: Karel Mrázek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. zář 2014 09:15 #13396 od Aleš Krátký
Jistě jistě... My ho taky nelítáme ze stejných důvodů :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. zář 2014 05:41 #13417 od Petr Cejnar
Odpověděl Petr Cejnar pro téma RCEV, Hořice, 27.9.2014

Petr Dušek napsal: Jen aby bylo jasno, to není nějaký obecný vzdor proti finále, ale na konci září letět ve 4 odpoledne finále kategorie, ve které má jít především o termiku, to mi přijde trochu proti smyslu...

Vážení to mi hlava nebere. Sice nejsem velkým zastáncem finále, ale říci je konec září, tak v 16,00 už asi není termika, tak finále létat nebudeme, protože v názvu kategorie je "termické elektro-větroně" považuji mírně řečeno za více než alibistické. To přece neznamená, že nutnou a podstatnou podmínkou létání elektro-větroňů je výskyt termických proudů, nebo časové omezení. Vždyť 16,00 LSEČ je vlastně 15,00 SEČ (zimní čas). No a létat jen v případě, že je termika, to umí hodně soutěžících. Vždyť na podzim i v zimě létáme v 15 hodin a bez problémů. Nehledě na to, že ve finále mají ti nejlepší se ukázat co v nich je.
Zdá se mi býti tento výrok jaksi nešťastným.....
Závěrem se omlouvám Petru Duškovi, ale to je můj názor na jeho vyjádření. Je samozřejmě v jeho kompetenci v propozicích stanovit organizaci soutěže.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. zář 2014 07:04 - 17. zář 2014 08:01 #13418 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma RCEV, Hořice, 27.9.2014
Je to naprosto legitimní názor, ale nesouhlasím s jednou větou: "No a létat jen v případě, že je termika, to umí hodně soutěžících."
Na soutěžích to vidím přesně naopak, když termika není (typicky po dešti, navečer apod.), dokáží naklouzat dobrý čas skoro všichni, rozhoduje jen seřízení modelu a vstupní výška. Když termika je, a mezi ní samozřejmě i klesáky, rozdíly ve výkonnosti jsou veliké, a ještě větší ve chvíli, kdy se má ta termika hledat ve výškách pod 200m.
Za šest až sedm kol soutěže myslím mají všichni možnost ukázat co v nich je v těch složitějších podmínkách, není k tomu potřeba koukat ještě dvakrát patnáct minut, jak modely téměř bez řízení kloužou po pozdně odpolední obloze.

Něco podobného se koná ve volných modelech, "finále" se letí až když termika ustala, nebo brzy ráno a soutěží se v tom, kdo si z Ruska či Ukrajiny koupil lepší model a dokáže ho výše vystřelit, nebo vystoupat na gumu.

Doplnění: abych jenom tak neplácal, vyrazil jsem v pondělí odpoledne za téměř ideálního počasí (polojasno, slabý vítr max. 3m/s). Zde je záznam několika letů mezi 16 a 17 hod (SELČ).

Přílohy:
Poslední změna: 17. zář 2014 08:01 uživatelem Petr Dušek. Důvod: doplněny grafy

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. zář 2014 15:57 #13436 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma RCEV, Hořice, 27.9.2014
Hm, já si letos naopak vždy největší nervy užil právě v ranních či večerních kolech. Ony se totiž nějaké "nulky" najdou skoro vždy a tak se rozhodně nelétá z výšek, které maximum zajišťují. Koneckonců to ukazuje i tvůj graf, máš tam tři lety se stejným časem při ne právě zanedbatelném rozptylu výšek...
V Bořeticích jsem večerní kolo vyhrál, naopak v Rakousku mě první ranní připravilo o finále, v obou případech ale v jistém směru větší adrenalin než za normální situace :-)

Poznámka - tímto sebeméně nerozporuji tvé rozhodnutí finále vynechat, v RCEV je to plně regulérní a tedy vše OK, jen se mi taky moc nezdá ta argumentace.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. zář 2014 10:37 #13444 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma RCEV, Hořice, 27.9.2014
No ... nevim jestli je termika v noci, ale naprosto presne vim, ze jinak je nepretrzite. Urcite v naší geograficke poloze. Kdysi jsme na soustredeni vstavali v pul ctvte a uz byla.
Srovnani s volnymi je ale hodne zavadejici. Tam je rozletavani proto, aby se vůbec mohlo urcit poradi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.419 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám