× Všechny otevřené přihlášky jsou k dispocizici zde : stoupak.cz/souteze/kalendar-akci/prihlasky

times Update: Pozor F5J Plzen 17.6. 2017 je pro neúčast zrušena!!!!

Více
15. čen 2017 19:09 #18983 od Robert Jicha
Ahoj,

co se da delat. Timto rusim letosni F5J u nas v Plzni. Skoda.

Tak nekdy priste ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. čen 2017 16:55 #18988 od Jan Kubica
Jen tak co mě napadá:

Kde jsou piloti z Plzně a okolí? Nejsou vůbec nebo mají jiné zájmy? Lze pořádat soutěž v kategorii, kterou nikdo místní nelétá?

A jedna hodně provokativní: mají smysl místní soutěže v F5J, když většina pilotů, co to "myslí vážně", má co dělat, aby objela všechny "monstr" akce v Česku a Evropě (a možná i dále)? Viz Lubošova poznámka výše. Nebyla by byla bývala lepší soutěž "historiků" nebo alespoň RCEV, které se v F5J překrývají jen málo (pokud vůbec)?

Roberta naprosto chápu, i když zrušení soutěže mi líto je. Alespoň ušetřím 1000 za benzín :-(
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. čen 2017 17:06 #18989 od Luboš Pazderka
Pokud bude F5J Plzen zapoctova(a jiste kazdy dalsi zavod v CR) urcite bude ucast 35-50? pilotu bohuzel takto jako "treninkova soutez" bude ucast bidna:))).Urcite je to jasny signal pro poradatele snazit se dostat zavody na "seznam" zapoctovych soutezi...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. čen 2017 12:56 #18991 od Rudolf Rada
Ahoj, jsa ještě v částečném alkoholovém deliriu :sick: po včerejší - dnešní oslavě dvojích modelářských narozenin na letišti (nespojovat s mým nepřihlášením do Plzně), si dovolím reagovat.

Honza:
Kdyby jenom ze z Plzně :P a okolí, ale co celé západní, potažmo jižní Čechy? Tam je nějak F5Jčkově mrtvo. Proč?
Co se týče místních, tak by určitě létali min. 2, což zase není o tolik méně než na některých jiných soutěžích.
Myslím, že místní soutěže určitě smysl mají. Vždyť kde jinde by si "běžný" pilot F5J zasoutěžil? Představa, že všichni budou jezdit na World, Euro, Inter atd. je dle mě naprosto zcestná.

Luboš:
Stejně tak zcestná je podle mě samospásná představa, že by účast vyřešilo prohlášení všech soutěží za zápočtové. Naopak by to podle mne spíš přineslo do nominací reprezentace neskutečný chaos a dohady.

Naopak se mi ale velmi líbí myšlenka Radka Novotného, aby jako jeden zápočtový výsledek bylo použito celkové konečné pořadí v domácím žebříčku. Tím by každá, i ta nejmenší, místní soutěž měla svou váhu a výsledek z ní šanci alespoň minimálně hypoteticky "promluvit" do nominace.
Jestli by to ale mělo nějaký významný vliv na účast je nejisté.
Prostě když to někdy nejde, tak to nejde.

Jdu :sick:

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čen 2017 08:06 #18995 od Ivan Horejsi
Diky za nazory. Jsem za ne velmi vdecny. Odvolavani soutezi pro nezajem je pro poradatele demotivujici, jinymi slovy k nasrani.
Termin sve dovolene jsem hledal tak, aby se s nasi soutezi minul. Po presunu terminu to padlo, byl jsem v cizine.
Oblast Zapadni Cechy je bohuzel opravdu zakleta. Dlohodobe neni zajem o zavodeni. A kdyz to zobecnim, tak ani o soutezni kategorie. Na totez narazel leta i nas veteran Jirka Svec. Duvody nezname.

Zpusob vyberu repre navrhl trener F5J a komisi prosel, i na druhy pokus, ve kterem byly navrzeny nektere upravy.
Muj navrh na zahrnuti zebricku jako jedne ze soutezi pro vyber byl bohuzel zamitnut. Nektere udavane duvody byly slusne receno kuriozni. Ale komise rozhoduje rozhodnutim vetsiny. V situaci, kdy uz se opravdu vybira reprezentace, tak ztraci zebricek smysl. Po asi tak 30 letech praxe s vyberem repre jsem to cekal. Je alespon pozitivni, ze se to projevilo tak brzo.

Soucasny system vyberu spojeny s extremnim cestovanim je neunosny. To se jeste zhorsi v okamziku, kdy reperezentantum pribude casove dlouha ucast na vrcholovych soutezich a na dalsi cestovani (vber pro dalsi rok) nebudou mit cas, silu, penize.

Ale dosti place.

Navrhuji:
Pro nas klub: nenechat se odradit.
Obecne: Nepresouvat terminy soutezi - s vyjimkou vyssi moci pocasi. To je pak osobni planovani i Alesova namaha s koordinovanim na kocku.
Letat i kdyz je malo ucastniku. Uz jen proto, aby soutez videli i nahodni navstevnici a meli o cem povidat a (snad) premyslet.
Upravit kriteria repre tak, aby byl ve vysledku zohlednen take zebricek. Ten se dela ze vsech soutezi.
Znovu podat navrh na upravu kriterii pro vyber repre. Zodpovida: ja a Radek (mluvim za neho, jiste bere).
Upozornit cleny komise na aktualni stav.

PS: Mistni historicti fundamentaliste KHMM se uz odtrhli dokonce i od Svazu.
Poděkovali: Jan Kubica

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čen 2017 08:29 #18996 od Luboš Pazderka
Ivane,je to zkusenost z jinych kategorii....bud zapoctova nebo nic...smutne ale realita!Lubos

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čen 2017 14:58 - 18. čen 2017 15:05 #19000 od Ivan Horejsi
Bobe, zebricek se dela ze vsech verejnych.
Poslední změna: 18. čen 2017 15:05 uživatelem Ivan Horejsi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čen 2017 16:36 #19001 od Luboš Pazderka
A kdo se vlastne "bije" o zebricek?:)))Nebo jen trener ma vice prace neb zebricek se pocita podle jinych pravidel nez repre...:)))napr.nezohlednuje finale...
L

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čen 2017 17:05 #19002 od Jan Kubica
Ahoj Ivane, moc hezké vysvětlení, dík.

Ještě bych doplnil, že je spousta modelářů (soudím podle sebe), kteří na žebříček a body a reprezentaci zvysoka kašlou. Na soutěže jezdím, protože mě to baví, protože se chci vidět s kamarády, poklábosit. Je to soutěž, jedu soutěžit, baví mě vyhrávat, nebaví prohrávat, ale není to hlavní důvod, proč bych měl trávit víkendové dny kdesi na letišti.

Rozumím ale i pravověrným soutěžákům, a na to mířila má původní poznámka, zda má cenu v současné době při raketovém nárůstu "velkých" soutěží F5J pořádat regionálky v této kategorii. Pro mě a mně podobné jo, ale dávalo by mi větší smysl, při pohledu do kalendáře, létat RCEV. Přeci jen už určité rozdělení mezi F5J a RCEV je.
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. čen 2017 17:52 #19003 od Ivan Horejsi
Honzo, presne rozumim, muj osobni pristup je zcela totozny. Moje nazory jsou uplne akademicke a to mi v diskusi rozvazuje ruce. Kazdy nejak zainteresovany promita do debaty sve nazory, at uz vedome nebo pod-vedome.
Ale opravdu bych chtel, aby se ty male souteze zachovaly. Pro nas, co si radi zalitame a vidime s klukama i kdyz treba nevyhravame a taky treba pro nove adepty.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.473 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám