× Všechny otevřené přihlášky jsou k dispocizici zde : stoupak.cz/souteze/prihlasky

file RES

Více
02. říj 2019 11:51 #22316 od Petr Cejnar
Odpověděl Petr Cejnar pro téma RES
Ano, již jsem shora uvedl :
Kdo chce létat s elektrikou může model osadit a létat např. RCEN, RCEO, RCEP, RCEV (na F5J asi už mít nebude). Není potřeba zakládat nějakou novou elektro kategorii co by se létala jen u nás. Eletrifikací se model prodarží.......

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2019 11:28 #22327 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma RES

Tomas Hruby napsal:
Pro Honzu Kubicu k tomu gumipraku a obecně vlekání - z hlediska soutěží je to dost o tom, že je to zase zpestření a i když to zní blbě, tak vlastně něco nového proti někdy nudným elektromotorům. Ona tady totiž mimo malých RC házedel RCH žádná rozumná kategorie méně náročných větroňů nebyla - RCVS bez brzd pokládám za pro dnešní dobu opravdu přežitek (Vosu nekomentuji) a pak už tu byly jen RCV2 a F3J, kde to je o tahání se s navijáky (nehledě k jejich ceně) a modely jsou cenou někde jinde, přičemž u takto velkých modelů je zážitek z F5J trochu jinde, takže to fakt lákavé nebylo. Jenže u RES to je najednou trochu jinak - zábavná je najednou i stavba díky promyšleným pravidlům a spoustě rozsypů, rozumné ovládání (spoiler omezí hodně extrémů při přistání z RCVS), start gumiprakem je náročností "tak akorát" - musí se sice běhat pro padáček, ale není žádné tahání s navijáky a akumulátory, to se dá snést.
Osobně si myslím, že úspěch kategorie bude docela velký a rýpnu si - možná bys měl u svého Slite tu elektrifikaci přehodnotit, přijdeš tím o pěknou várku možné zábavy na soutěžích :-)


Tomáši, gumicuk mám ještě někde na půdě, dokonce s gumou koupenou tak v roce 1994 na služební cestě v Anglii. Létal jsem s ním dost dlouho na to, abych věděl, že už se na louku asi nikdy nepodívá :-). Elektra je prostě lepší, nebo praktičtější (a dodávám - pro mě, ostatní ať si dělají, co chtějí).

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.260 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám