Zde je konečný stav žebříčku RCEV za 2020. Opět se i v 2020 létálo o krásné křišťálové trofeje, které připadnou vítězi kategorie senioři, a další i pro kategorii junioři.
Jako sponzor se stejně jako v uplynulých letech dobrovolně vyřazuji z klání o tuto trofej, takže v případě, že bych nějakým nedopatřením "upadl" na první místo v seniorech já, což se letos ovšem přihodilo , tak tuto masivní trofej získává druhý v celkovém pořadí seniorů, a to je pro rok 2020 PETR HEINRICH!
V juniorech získal plaketu na trofej "přestárlý" junior René Novotný
V sezóně 2019 si trofej vylétali a již slavnostně převzali na MČR v Suché:
Radek Malčík, LMK Litovel - I. místo senioři
René Novotný, LMK Chomutov - I. místo junioři
Sezóna 2018:
Honza Kubica, LMK Hořice - II. místo senioři
René Novotný, LMK Chomutov - I. místo junioři
Sezóna 2017:
Petr Slezák, LMK Polanka - II. místo senioři
Tomáš Váňa, LMK Praha 4 - I. místo junioři
Zároveň ještě doplním i další detaily ohledně udělování trofeje. V případě, že stejný pilot zvítězí v žebříčku podruhé a potřetí, tak získá pouze plaketu k doplnění na podstavec trofeje. Takže jedna trofej je určena pro vítězství jednoho pilota max. ve 3 ročnících.
Další vítězství v dalším (čtvrtém...) ročníku pak znamená automaticky i novou křišťálovou trofej, opět s místem pro 3 plakety se jménem a ročníkem
Podmínkou zařazení do žebříčku je samozřejmě odlétání minimálně 3 soutěží zařazených do kalendáře KLeM.
Trofej není putovní, a zůstává oceněnému pilotovi!
Přílohy:
Poslední změna: 18. led 2021 16:18 uživatelem Radek Novotny.
Radku, proč jsou výsledky jednotlivých soutěží do žebříčku bez desetinných míst, když ve výsledkové listině jsou výsledky na dvě desetinná místa ? Tomáš Hrubý to dělá u F5J i s desetinami. Je pravda, že ve sportovním řádu to není nijak blíže specifikováno.
Martine, na to není obecná odpověď. Je to patrně dáno historicky. Sportovní řád to pro kategorie nijak neřeší.
Když vznikla RCEV, tak byl převzat stejný systém jako byl v RCEJ, RCEK a třeba i v RCEO. Systém přepočtu na 1000b a zápočet do žebříčku na celé body odpovídal hodnocení Contestu a F3J, kde se počítalo obdobně na 100,0b, tedy 100 bodů s jedním desetinným místem. Což odpovídá 1000b bez desetinného místa.
Proč to Tomáš má nastaveno v F5J na dvě desetinná místa (odpovídalo by to Contestovému hodnocení 100,000 procent...) je čistě v jeho gesci, a historicky to odpovídá tomu, jak to na začátku nastavil.
Asi se mu lépe zpracovávají výsledky ze soutěží, kde v případě Sorgu lezou se setinami.
Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.