file Výškoměr - jaké jsou vlastně možnosti?

Více
25. zář 2013 07:25 #10990 od Mirek Kotula
Postoj pana Rodiny se mi moc nelíbí. Prosím vás, udělat odchylku pro domácí soutěže asi není problém, problém ale je, že nikdo nezaručí, že odchylka bude platit po celou dobu trvání kategorií s výškoměry a nedivím se, že pačáci do toho nejdou. Proto, že to je klub s velkým počtem aktivních modelářů já je chápu a mají recht.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. zář 2013 07:32 #10991 od Aleš Krátký
chlapi tady je rec o FAI F5J !! v RCEV (stopalce) je to uplně jedno jak zobrazíte výšku. klidně i v klínovém písmu pokud to umíte !!! proboha !!

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. zář 2013 07:43 #10992 od Tomas Hruby
Hlavně nepředbíhejte... Jak já chápu situaci (něco řešíme i soukromě), tak Aerobtec asi bude dělat nový nastavovací terminál pro V4 a případné další jejich výrobky.
Vypadá to, že by bylo možné do něj přidat "read-only" podporu i pro V3, která by ukázala fw i FAI výšku. Pokud by se toto povedlo, tak z hlediska pravidel není o čem mluvit a je vyřešeno. Omezení by bylo jen v tom, že by z nového displeje nešlo u V3 smazat paměť, ale bez toho lze žít. A pro zákazníky by asi bylo lépe si koupit displej, který bude něco umět i s novými výrobky, než něco víceméně neperspektivního.

Takže fakt klid - ono to možná nakonec tak horké nebude.

Jinak jak jsem psal - tady narážíme na status prozatimních pravidel FAI, kdy se prostě na rok 2014 udělala změna. Podle mě se určitý zájem o V3 displeje objeví i v zahraničí, až si lidi ty nové annexy přečtou - on trh prostě reagoval na aktuální pravidla (malým zájmem), teď to činí znovu a zájem roste.
Osobně si myslím, že formulace annexu pro výškoměry pro rok 2014 už se moc měnit nebude - šichni mají zájem dostat F5J do podoby oficiální kategorie, což vyžaduje právě stabilizaci pravidel.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. zář 2013 07:48 - 25. zář 2013 07:50 #10993 od Jozef Rodina

Mirek Kotula napsal: Postoj pana Rodiny se mi moc nelíbí. Prosím vás, udělat odchylku pro domácí soutěže asi není problém, problém ale je, že nikdo nezaručí, že odchylka bude platit po celou dobu trvání kategorií s výškoměry a nedivím se, že pačáci do toho nejdou. Proto, že to je klub s velkým počtem aktivních modelářů já je chápu a mají recht.


Úprimne pochybujem, že Vy osobne by ste mali záujem o displej, ktorý by stál toľko čo Altis v4. Tomu sa jednoducho nedá vyhnúť pri takom malo počte kusov, ktoré by sme mali vyrábať.

Možnosť bude ako som už písal v novom výrobku, kde bude aj dobrá cena z dôvodu väčšej sériovej výroby.
Takže sa netreba zbytočne obávať, že by ste prišli o možnosť zúčastniť sa súťaží, kde bude potreba displeja.

Potreba displeja sa týka súťaži F5J presne podľa pravidiel FAI. Predpokladám, že toto sa netýka národných pravidiel.

S pozdravom,

Jozef Rodina
Poslední změna: 25. zář 2013 07:50 uživatelem Jozef Rodina.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. zář 2013 12:18 #11006 od Mirek Kotula

Jozef Rodina napsal: Predpokladám, že toto sa netýka národných pravidiel.

S pozdravom,

Jozef Rodina



Takže, jestli můžeme očekávat, že nový výškoměr s displejem bude stát okolo 500 Kč, tak opravdu není co řešit. A nemyslím, že u nás bude u kategorie F5J FAI, nějaká národní úprava.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. zář 2013 12:36 #11007 od Tomas Hruby
Mirku to chápeš nepřesně - tím "novým výrobkem" je míněno to, co jsem psal já, tedy displej pro nastavování Altis V4 (a případných jiných věcí), který by ale uměl v readonly režimu i ukazovat pro soutěž potřebné věci z V3.
Cena by byla asi podobná, jako bývala u toho jednoúčelového displeje pro V3...

Za sebe si myslím, že pokud by se toto povedlo, tak je to ideální - V3 budou dále použitelné, nový čtecí displej ale přitom bude užitečný i až si v budoucnu koupíš něco z nové řady :-)
Tak jen doufejme, že se to nezakřikne a opravdu se zadaří, tohle by asi fakt vyhovělo všem - jak zákazníkům staré verze, tak i výrobci,který si nechce moc přiděllávat práci.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. zář 2013 15:33 - 25. zář 2013 16:00 #11009 od Petr Koláska

Mirek Kotula napsal: a nedivím se, že pačáci do toho nejdou.


Jenže oni do toho nejdou z úplně jiného důvodu! To jsou zase bludy, tohle....

1. Oni ty výškoměry nemají... proč by si proboha měli kupovat V3 + displej, když si můžou koupit V4? Rozumný důvod mě fakt nenapadá...

2. Jak už psal Aleš - Nová Paka se vzpírá kategorii RCEV - ale tam nic o žádném displeji není! Tady se celou dobu baví kluci o pravidlech F5J FAI .

3. Já sice chápu, že někomu může dosavadně vlastněný V3 prostě vyhovovat (např. rozměrem o 5 mm menším než u V4, i když u F5J letadla to zase tak strašný problém není), ale když si vezmu, že displej stojí aktuálně v zahraničí 31 liber + pošta.... já nevím, asi bych si raději koupil V4 a měl výškoměry 2... (V3 jako tréninkový a pak soutěžní V4).

A už vůbec nechápu hlášky, že se někomu nelíbí přístup výrobce. Myslím, že p. Rodina dostatečně osvětlil, proč displeje už nějakou (hodnou) dobu nevyrábí a nezamítnul, že by je klidně vyrábět začal - ale z pochopitelných důvodů za jinou cenu, než byly k mání předtím, protože kolik by na něj bylo zájemců? Kdo si umí spočítat 1 a 1, raději investuje do výškoměru s displejem, než aby kupoval displej. Výškoměr s displejem aktuálně vyrábí, takže kde je problém? Nehledě na to, jaké jednání s ním vede Tomáš, to může být taky jedna z cest, jak z tohohle ven.

Krom toho mi tyhle žabomyší války okolo výškoměru za 1500 korun připadají při ceně F5J letadel a jejich vybavení dost dětinské... (je to něco ve stylu koupím si Ferrari na úvěr, ale už mi hold asi nezbyde na pneumatiky a servis). Neříkejte mi, že někdo, kdo lítá F5J není schopen za 7 měsíců (do startu nové sezóny) našetřit 15 stovek... A ekonomická kategorie typu RCEV fakt žádné tyhle dodatky už z principu její strategie nehodlá zavádět.
Poslední změna: 25. zář 2013 16:00 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. zář 2013 18:31 #11010 od Jan Kubica
Petře, promiň, ale to je demagogie skoro jako ode mě :-).

Jako jedna z předností Altisu je uváděna možnost aktualizace programového vybavení, takže má kupující záruku, že jako bude moci létat vždy podle nejnovějších pravidel. To tedy najednou neplatí? Já bych to pochopil jako dlouhý nos na zákazníky. Rozuměl bych tomu, že čtečka k V3 bude dražší než dřív, ale to je potom věcí zákazníků, zda si ji koupí nebo ne, nicméně bych považoval za povinnost výrobce jí nabízet. Už třeba jen proto, že konkurence je a nespí a každá taková to diskuse jí napomáhá. Odhání to i "pačáky" - jako každá nevyjasněnost :-(.
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. zář 2013 18:54 - 25. zář 2013 19:28 #11011 od Petr Koláska
Demagogie? Mno, i tak to někdo může nazývat, i když význam tohoto slova je trochu někde jinde. Obvykle se to ale v ekonomii nazývá křivka poptávky a nabídky. Doporučuji přečíst diskuzi pozorně a celou... Reagoval jsem zejména na totální zmatečnost, která pletla dohromady hrušky s jabkama.

Na požadavky reaguje podle mě výrobce více jak pružně - výškoměr s displejem nabízí, navíc plánuje do nového zařízení na poslední chvíli pravděpodobně přidat i řešení této situace, aby vyhověl. Více pružnější, pro obě strany přínosný přístup si nedovedu představit. V3 už se nevyrábí, displej se přestal vyrábět, protože o něj nebyl zájem. O.K., teď díky rozhodnutí někoho nahoře asi nějaký bude, ale jaký? Jak dlouho? A opravdu by mě zajímalo, co má společného displej (HW) s programovým (SW) vybavením? Co si takhle udělat malou statistiku - kolik pilotů F5J má V3, nemá čtečku a má problém se zakoupením V4, i když by za displej k V3 dali stejnou, nebo i vyšší cenu. On totiiž výrobce asi není ekonomický sebevrah, aby rozjel výrobu něčeho, co se mu pak bude válet na skladě jen proto, že někdo to považuje za povinnost.

A co se týče nechuti pilotů k výškoměrným soutěžím kvůli jakýmsi "nejasnostem" - když teda je kolem těch zatrolených výškoměrů tolik zapeklitých nejasností, jakto že celá Morava a postupně díky bohu i Čechy jsou schopni se přes tyto nepřekonatelné hrůzy nějakým zázrakem přenést a RCEV lítat? Takže ono to asi bude o něčem jiném...
Poslední změna: 25. zář 2013 19:28 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. zář 2013 18:56 #11012 od Aleš Krátký
muzes si koupit ctecku za 2tacy, nebo novy vyskomer za 1400 ze :)
hele páčáci lítat F5J nebudou, tak jim muze byt neco takoveho ukradeneho.

ok ale k veci: ze zakulisnich informace je tu jista sance, ze Aerobtec vyjde vstric vsem, co maji V3 a budou chitit "nejakym zpusobem" zobrazovat vysku visualne. staci tak ? vice zatim asi rict nemuzu.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.494 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám