file F5J a vhodná rádia?

Více
23. lis 2013 01:24 #11432 od Peter Maňka
F5J a vhodná rádia? vytvořil uživatel Peter Maňka
Keďže sa s termickými vetroňmi často lieta vysoko, ale aj ďaleko a nízko, ako to vyzerá s vhodnosťou/spoľahlivosťou z praxe? Aj vzhľadom na súťaže kde lieta veľa naraz a daleko?

- Futaba FASST, FASSTest
- Graupner Hott
- Duplex EX
- iné?

Respektíve čo určite nie a prečo?
PS: Doteraz som lietal vetrone F3F a iné bežné hovadiny nie daleko s GR 35 Mhz a Duplex

Kedysi dávno aj autá, potom všetko možné, potom F3F a teraz F5J

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
23. lis 2013 09:03 #11433 od Aleš Krátký
Ahoj a vítej na Stoupáku :)

Asi nejde říct co je nejlepší.
Viděl jsem padat lidi na mnoho mnoho systémů. Je to spíše o konkrétním modelu, rozmístění antén atp.

Já jsem třeba dlouho lítal na assana (šméčko z číny) a docela OK.
Je fakt, že u F5J jsou nároky extrémní a tak bych se já osobně spíše klonil k výrobkům firmy Graupner. Je to ale můj subjektivní pocit.

Možná se vyjádří i někdo další ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. lis 2013 17:33 #11434 od Jiří Kotrba
Ale Graupner už není německá frma , koupila to asijská firma a z " graupner.de " se stala
Graupner/SJ -HOTT, takže kromě Duplexu jsou na výběr pouze tři/čtyři firmy z asie.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. lis 2013 08:24 #11435 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: F5J a vhodná rádia?

Jiří Kotrba napsal: kromě Duplexu jsou na výběr pouze tři/čtyři firmy z asie.


No, tohle není tak docela pravda. Celosvětově je pořád hodně vysoko Spektrum, což je USA, Multiplex má pořád v Německu kompletní vývoj, v obou případech se sice hodně věcí k výrobě zadává do Asie a MPX má i velkou majetkovou účast Hitecu, ale o typický "čínský lowend" nejde. A třeba německý Weatronic dokonce snad v Německu i vyrábí.
Z druhé strany Futaba je sice Asie, ale ne "levné země", nýbrž Japonsko, to samé JR.
Takže pokud by někdo chtěl vybírat "podle původu", tak má výběr přeci jen širší, ovšem asi tudy cesta k posouzení kvality nevede. Koneckonců i Duplex má většinu dílů (včetně vysílacích modulů) z Asie, ale nevidím na tom nic špatného...

K dotazu - z hlediska spolehlivosti přenosu je pořáad asi na špici Futaba FASST. To ale neznamená, že nic jiného nefunguje - velmi slušně se jeví HOTT, nové JR DMSS, koneckonců i Spektrum už své prvotní problémy ve větroních má delší dobu vyřešené a ve výčtu by šlo déle pokračovat :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. lis 2013 22:20 #11440 od Peter Maňka
Odpověděl Peter Maňka pro téma Re: F5J a vhodná rádia?
Takže Hott a Futaba OK
Ale ako to je v praxi s DC/DS-16? Vraj to má vo vysielači 2 antény a je to už EX. Lieta s touto kombináciou niekto F5J?

Kedysi dávno aj autá, potom všetko možné, potom F3F a teraz F5J

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. lis 2013 08:51 #11442 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma F5J a vhodná rádia?
Před casem jsem si kvůli vrtulniku koupil do MX22 modul 2,4 a prijimac v sade. Moduly 35 a 2,4 jsem menil.
Pak jsem se zatvrdil a zapojil modul 2,4 bez moznosti vymeny. Nasledne jsem zjistil, ze az na výjimky jsou vsechny prijimace Spektrum s kratkymi "radiálními" fousky a satelitem. Pro montaz do vetrone se opravdu moc nehodi.
Vyjimky se dvěma dlouhymi anténami jsou dve: maly 6 kanal (pro E-vetrone nestaci) a 9(?) kanal se satelitem za ctyrku. Takze mam dva a dva nejsem z toho nadseny. Resil to někdo?

Problemy se soupravami: verim uz jen problemum, které udelam sam.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. lis 2013 09:05 #11443 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: F5J a vhodná rádia?

Ivan Horejsi napsal: Před casem jsem si kvůli vrtulniku koupil do MX22 modul 2,4 a prijimac v sade. Moduly 35 a 2,4 jsem menil.
Pak jsem se zatvrdil a zapojil modul 2,4 bez moznosti vymeny. Nasledne jsem zjistil, ze az na výjimky jsou vsechny prijimace Spektrum s kratkymi "radiálními" fousky a satelitem. Pro montaz do vetrone se opravdu moc nehodi.
Vyjimky se dvěma dlouhymi anténami jsou dve: maly 6 kanal (pro E-vetrone nestaci) a 9(?) kanal se satelitem za ctyrku. Takze mam dva a dva nejsem z toho nadseny. Resil to někdo?

Problemy se soupravami: verim uz jen problemum, které udelam sam.


Ivane, u Spektra je pro levnější modely jasnou volbou čínský Orange - cena směšná a funguje to dobře. Neteoretizuji, já tyto RX používám ve spojení s T9X s DSM modulem pro coptery a FPV, takže s tím fakt létám. Nově mají v Hobbykingu i klony DSMX s dlouhými anténami.
Osobně bych pro použití Spektra doporučil si do drahého F5J koupit ten drahý AR9310 Sailplane ( www.astramodel.cz/cz/katalog/spektrum/sp...ailplane-p19801.html ) a pro různé poletuchy to doplnit o Orange, kterých je pro Spektrum největší výběr. A třeba do RCEK/RCEV bych se toho klonu nijak moc nebál: www.hobbyking.com/hobbyking/store/__3839...Ghz_TwinPort_Rx.html

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. lis 2013 10:15 #11444 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Re: F5J a vhodná rádia?
Ty 9310 á 4400 Kc mam prave uz dva.
Klony nepouzivam.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. lis 2013 10:42 #11445 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: F5J a vhodná rádia?

Ivan Horejsi napsal: Ty 9310 á 4400 Kc mam prave uz dva.
Klony nepouzivam.


No to je to co píšu - zase tolik top modelů určitě nemáš, tak do nich holt tyto (já mám taky v F5J "pravé Futaby" za víc peněz) a doplnil bych to o klony pro to ostatní :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. lis 2013 19:49 #11450 od Martin Bečvář
No asi bych to ani neměl psát, ale co už.
Létám s klasickou Turnigy 9x a originál modulem. Když jsem pořídil Pike tak jsem pořád spekuloval co s vysílačkou a dostal jsem radu "tvoji vysílačku neznám, ale jestli tě doteď nezradila, tak co řešíš?". Takže odlétána jedna intenzivní sezona a bez problémů. Létám v okruhu cca max 900m od sebe a výšku vyjímečně přes 300m, prostě mě to výš už nebaví.
Každopádně uvažuju do budoucna o změně, hlavně kvůli tomu, že originál přijímače mají jen jednu anténu.

Půjdu pravděpodobně do FrSky ať už jejich vysílačky (Taranis) nebo do modulu.
Kdo jednou zkusí OpenTX (firmware) pak nemůže jinak, měl jsem nějakou dobu Futabu (prodal jsem ji) i půjčenou Auroru a to nastavení je prostě moc zkostnatělý.
Spousta povídání k FrSky je tady

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.361 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám