file FrSky

Více
08. led 2015 11:19 #14235 od Radek Novotny
FrSky vytvořil uživatel Radek Novotny
Přidávám pár fotek nové krabičky od FrSky... vůbec nevypadá špatně B)



Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
08. led 2015 13:33 - 08. led 2015 13:41 #14236 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma FrSky
Jo, Horus vypadá fakt zajímavě, blbý je, že ve stádiu "konceptu" ho mají už skoro dva roky.... ale tak snad se to časem někam pohne :)

Jen mi na něm z hlediska pultové ergonomie lehce vadí jedna věc - absence bočních sliderů a jejich přemístění na tahové doprostřed vedle vypínače (resp. dolů pod vysílač). To není zrovna ideální řešení pro jejich ovládání za letu :unsure:
Když držím knipl palcem a ukazovákem, obvykle ovládám boční slidery prsteníkem nebo malíčkem (Taranis v pultu), prostředníky jsou volné pro horní spínače (přepínání letových režimů nebo zapínání/vypínání motoru)....
Tady bych musel knipl pustit, abych se ke sliderům dostal a mohl např. změnit geometrii křídla.... No a dva slidery zespoda jsou pro umístění do pultu úplně zabité..... Oni to asi soudruzi mysleli tak, že pro palcové držení jsou slidery vespod a pro pult nahoře (podle mě se mezi nimi bude dát přepínat).
Není to nepřekonatelný problém, ale asi by mi to vadilo ;)
Poslední změna: 08. led 2015 13:41 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. led 2015 13:37 - 08. led 2015 14:14 #14237 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma FrSky
... uvidíme... :) Z pohledu ergonomie si myslím stejně asi ještě dlouho nechám svou JR X9ii...
Poslední změna: 08. led 2015 14:14 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. led 2015 14:45 #14238 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma FrSky
to vypadá moc pěkně. V kombinaci s dobrým SW by to mohla být šupka a vyměnil bych svoji auroru

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. led 2015 19:29 #14239 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma FrSky
Kdyby ty fotky vyšly v modeláři v roce 88, byla by to bomba, ale v dnešní době je to obluda první třídy... asi to nějaký fanda hvězdných válek postavil podle návodu v Amatérském rádiu :lol: .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. led 2015 19:45 #14240 od Vladislav Plichta
Odpověděl Vladislav Plichta pro téma FrSky
...souhlasím :)

Clouseau
aktuálně RES / ERES
bývalý pilot RCV2,RCEA, RCAS a RCEV

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. led 2015 06:21 - 09. led 2015 06:29 #14241 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma FrSky
Tak je fakt, že ten design je poněkud divoký, pár věcí bych tam dělal jinak (ne nadarmo mě už přes deset let živí grafika :lol: ), ale když se to vezme z celkového pohledu, tak by fandové Hvězdných válek a našení radioamatéři byli i majitelé DS-16 :cheer: Ta má sice design propracovanější, ale nelze si nevšimnout, odkud soudruzi z FrSky opisovali ;) Podobnost čistě náhodná :)

BTW - Někomu tohle na FrSky ohromně vadí (že nejsou nadšení designéři krabic a opisují v tomhle jak školáci na prvním stupni), jenže pro mě je důležitější co to umí a jak je to spolehlivé, design je sice z mého pohledu taky důležitý, ale není u mě tou hlavní položkou při výběru vysílače.... Taranis taky není vrcholem originality (typická "setová" krabice, kterou jsem si musel upravit po svém, aby se mi aspoň trochu líbila), ale upřímně - aktuálně neexistuje vysílač, za který bych ho s čistým svědomím chtěl vyměnit - a to právě kvůli tomu, co to umí a nakolik se na to mohu spolehnout ve vztahu k částce, kterou za to zaplatím ;) Nekoukat na peníze, tak by samozřejmě varianty byly, o tom žádná :) Ale peníze budou a my nebudem...... :whistle:

Tahle výhoda se bude ale u Horusu poněkud ztácet, cena zrovna lidová (co jsem stihl zachytit) nebude, ale i tak by to mohl za ty peníze být docela našlapaný vysílač... každopádně - já jsem aktuálně spokojen s tím, co mám a než budu měnit, kdo ví, co bude na trhu ;)
Poslední změna: 09. led 2015 06:29 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. led 2015 07:25 #14242 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma FrSky
No tady se krásně projevuje, jak je každý člověk jiný.
Kdybych měl vedle sebe novou FRSku a DC-16, ohodnotím je slovy Petra Duška, ale přesně obráceně.
Jetiho krabica mi připadá jako stará marska, zato frskáč je docela moderní a líbí se mi.

imho designově tragicky (ať uz se na to dívá kdokoliv) je třeba většina graupner mc-xx vysílačů si myslím.

Je to subjektivní záležitost

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. led 2015 07:45 - 09. led 2015 07:50 #14243 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma FrSky
No vidíš a mně se Graupner líbil nejvíc...
I když na první pohled se mi líbil tady ten, FrSky. V dizajnu hledám spíš jednoduchost provedení, ale porovnávat nemám u koho, proto jsem před pár měsíci vybíral pouze podle fotografií na internetu.
Poslední změna: 09. led 2015 07:50 uživatelem Martin Beseda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. led 2015 07:59 #14244 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma FrSky
Jak říkám, design je silně neměřitelná věc :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.487 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám