file Elektronika

Více
09. čec 2015 08:53 #15231 od Ivan Horejsi
Elektronika vytvořil uživatel Ivan Horejsi
Podařilo se nám získat pro spolupráci Ing. Michala Černého. Ano, toho, který psal dlouhá léta do RCRevue.
Už pro nás napsal více než 10 článků. Ty postupně uveřejňujeme.

Prvním velkým tématem jsou serva. Dosud jsme zveřejnili 3 úvodní články. Už v nich najdete informace, které nejsou běžně známé a které přitom stojí za zaznamenání.
V dalších (hotových) částech budou zcela unikátní informace, které se dosud nikde neobjevily.

Články rozesíláme postupně v našem Zpravodaji. Po registraci vám budou docházet automaticky. Všechny dosavadní Zpravodaje jsou dostupné bez registrace z naší hlavní stránky www.horejsi.cz , z horní lišty záložek.
Články se také shromažďují pod záložkou Ćlánky". Tamtéž. To proto aby byly na jednom místě a snadno k nalezení. Kapitoly jsou dostupné pouhým kliknutím na příslušnou položku Obsahu.
Poděkovali: Pavel Svoboda, David Hromka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
24. bře 2018 20:13 #20055 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma Elektronika
Zdravím a mám dotaz. Když připojím baterii v éru, tak mě serva (klapky) mávnou téměř nadoraz a vrátí se kam mají. Ví někdo co to způsobuje, případně jak se to dá odstranit? Zkusil sem vyměnit regl a nepomohlo. Dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. bře 2018 08:29 #20060 od Martin Veleba
Odpověděl Martin Veleba pro téma Elektronika
Pavle, skoro si myslím, že je to problém Graupnera, Mám MC 20, kterou máš tuším i ty a dělá mě to také. Před tím jsem měl MC 19 a ta to dělala též. Kolega má Futabu a ta to nedělá. Ale co s tím netuším. Reglem to určitě není, dělá mě to i u větroňů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. bře 2018 10:42 #20061 od Miroslav Kopecký
Odpověděl Miroslav Kopecký pro téma Elektronika
Tak jestli se opravdu jedná o Graupnera, tak se to dá tuším odstranit nastavením failsafe. Řešilo se to na RCManii ve vláknu k MX-20, někde relativně na začátku vlákna. Ale už si nepamatuju, jak to bylo potřeba nastavit. Já sice MX-20 mám (a serva mi při zapojení taky přejedou do krajní polohy), ale nikdy jsem to neřešil, nechal jsem to být tak, jak to je.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. bře 2018 10:55 - 26. bře 2018 11:22 #20062 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma Elektronika
Jo, Graupner MC 20. Do teď sem používal analog serva, tak mě ten zákmit nepřipadal tak divokej. Teď sem dal digitály a nemám z toho dobrej pocit, asi sou rychlejší a stihnou dojet až nadoraz, no snad si zvyknu. Možná je zkusím zpomalit ve vysílači a zkusím najít tu diskuzi o failsafe. Zatím oběma díky

PS tak sem to v té diskuzi našel, ale v podstatě z toho plyne, že se s tím nedá nic rozumnýho dělat. Snad jen zpomalit v Tx serva, myslím že to jde, aby to nestihly až na konec a nepůsobilo to tak drasticky.
Poslední změna: 26. bře 2018 11:22 uživatelem Pavel Hloušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. dub 2018 09:36 #20142 od Petr Stehlík
Odpověděl Petr Stehlík pro téma Elektronika
Pánové, řešení je jednoduché. Mám MZ24 a přijímače GR16 a GR24. Trápil mně stejný problém s přejížděním serv.. Stačí nainsatalovat nejnovější FW pro přijímač. Udělal jsem to přes velikonoce a od té doby je klid při zapínání přijímače. Serva se ani nehnou, bez vlivu jak je nastavený FS. Problém byl v tom, že v okamžiku zapnutí přijímače je asi 0,1s bez signálu (než se skamarádí s vysílačem) a hodí serva zcela logicky do polohy FS. Nový FW už tohoto brouka odstranil.
Poděkovali: Pavel Hloušek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. dub 2018 12:17 #20145 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma Elektronika
Jo, to bude ono. Mohl bys prosím tě napsat krátkej návod, dokud to máš v hlavě? Čím ten Rx připojils ke kompu, jestli si to našlo samo cestičku, nebo musels přes nějaký stránky, nainstalovanej soft, bo co já vím. Díky moc

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. dub 2018 14:03 - 07. dub 2018 14:04 #20146 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma Elektronika
Tak s tím válčím, zatím neúspěšně. Nainstaloval sem driver a gr studio v. 4.7. Zvolím port, vyberu HOTT device, spustím auto download a hodí mě to : Target device ID not found. Kde nebo kam ho kuwa mám zadat a kde ho vezmu? Du si dát kafe nebo to rozšlapu.
Poslední změna: 07. dub 2018 14:04 uživatelem Pavel Hloušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. dub 2018 16:28 #20147 od Petr Stehlík
Odpověděl Petr Stehlík pro téma Elektronika
Jel jsem podle videa na-
- dávej si pozor při zapojování přijímače do PC, musí být v resetu. Tzn. zapojit přijímač do pc přes port telemetrie, potom při nabíhání autoupdate je důležitý držet tlačítko na přijímači a pak připojit baterku. Jinak to studio prijimač nenajde. Na tom videu je to pěkně ukázaný. Chce to trochu trpělivosti a zkoušet. Taky mi to dalo.
Poděkovali: Pavel Hloušek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. dub 2018 20:27 - 08. dub 2018 06:46 #20150 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma Elektronika
Petře díky moc za odkaz. Dobrá zpráva je, že se to podle něj podařilo napoprvé, ta špatná je, že to nepomohlo. Nainstaloval sem verzi 6a39, přijímač GR 16. Ještě tam mají nějakou novější beta verzi, tu sem nezkoušel. Nevzpomínáš si prosím, na jakou verzi si to upgradeoval?

PS Tak sem vyzkoušel tu verzi 7a04, a na ní ty serva opravdu nekmitají. Blbý je, že u ní píšou, že pro soupravy mz-32 jde pouze o beta verzi a při použití v modelech letadel, je nutné provést důkladný test dosahu. A v případě problémů zaslat protokol. Tak to člověku na klidu moc nepřidá. Mám teda mc-20, tak by to mělo být ok, ale váhám.
V každém případě pro Petra ještě jednou díky za pomoc
Poslední změna: 08. dub 2018 06:46 uživatelem Pavel Hloušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.405 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám