file Elektronika

Více
08. dub 2018 07:34 #20152 od Petr Stehlík
Odpověděl Petr Stehlík pro téma Elektronika
Pavle, na GR16 mám 6a39. Na betu verzi jsem si netroufal. Nevím, jestli jsi zaregistroval nutnost udělat update 2x za sebou a potom teprve reset. Já jsem udlělal update na první pokus pouze jednou a přijímač blbnul, Po předepsaném postupu (2x update, pak reset) to šlape jako hodinky. Pokud to nepomůže, zkus ještě update na vysílači.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. dub 2018 09:44 #20153 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Elektronika
Jaka to jsou prosim serva?
Jak se chovaji po připojení na servotester?
Jak se chovaji po připojení jen k napajeni bez signalu?
Diky za odpoved. Zajima mne to jen akademicky.
Prekladal jsem navod na programovani serv Futaba. Da se naprogramovat asi 20 parametr a tim padem se toho asi da hodne zkazit.
Tak se ani nedivim, ze se serva vetsinou programovat nedaji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. dub 2018 10:10 #20154 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma Elektronika
Jo Petře, 2x a pak reset. Zkusím tam nechat tu verzi 7a04, vyzkouším dosah a uvidím.

Graupnere, Graupnere, co mě to děláš!!!! :)

Pro Ivana,
-Corona DS 239 MG
-nevím, nemám servotestr
-ani se nehnou

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. dub 2018 18:37 #20156 od Martin Veleba
Odpověděl Martin Veleba pro téma Elektronika
No nejsem si jist, že je to právě nastavením Failsafe. Mám ve čtyřech modelech větroňů F5J přijímače GR 16 a ani na jednom modelu nemám nastavený fail safe ale pouze "držení" poslední polohy serv. A na všech modelech mi klapky při zapnutí baterie vyjedou do max polohy. A failsafe nenastavuji proto, že mě pořád v dálce pípá slabý signál a nechci riskovat, aby mě při soutěžním letu failsafe "vyskakoval".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. dub 2018 19:20 #20157 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma Elektronika
Ví bůh, v každým případě po nainstalování toho fw 7a04 se klapky ani nehnou, jen V a S si lehce ucvrknou, vše bez ohledu na to, jak nastavím failsafe. Ten se musí po tom přeinstalování znovu nastavit, já mám butterfly. Blbý je, že tahle verze fw ještě není finální, a tak z ní mám trochu strach. Jde o beta verzi, snad to časem nějak dotáhnou ke zdárnýmu konci. Petrovi to chodí bez zákmitu už i s tou předešlou, ale má jiný rádio. To sis ale určitě všechno přečetl. Jak bude počasí, tak to půjdu zkusit a pak dám vědět

Dosah sem vylepšil výměnou antény vysílače. Zkoušel sem to s různejma 2,4 Ghz anténama i třeba od wifi routeru, a všechny byly o něco lepší, než ta vestavěná kostka uvnitř. Úprava řádově za desítky kč. Nejlíp to chodí v téhle poloze. Odlítal sem s tím celou loňskou sezónu, občas to pípne, ale failsafe mě od té doby ještě nevyjel.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. dub 2018 07:08 #20158 od Petr Stehlík
Odpověděl Petr Stehlík pro téma Elektronika
Při použití beta verze bych ještě doporučoval napsat nebo zavolat do Trivoxu. Ať vysvětlí úskalí zveřejněné beta verze. Jsou tam ochotní a rádi poradí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. dub 2018 07:59 #20159 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma Elektronika
Dík za tip, zatím chci zkusit dosah na zemi, na to bylo to upozornění na stránkách. Potom ještě udělám upgrade Tx a znovu vše zkusím na zemi a porovnám, taky ještě jednou po upgradu Tx zkusím tu nižší verzi 6a39 do Rx. Pokud by to chodilo, zůstanu u ní. Kdyby né, tak dám tu betu, brnknu do toho Trivoxu a když bude vše ok, tak to pošlu do vzduchu. Dík za tvůj čas

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. dub 2018 07:31 #20171 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma Elektronika
Takže to ve zkratce uzavřu. Pohyb serv po připojení napájení je u graupnera způsoben firmwarem přijímače. V tuto chvíli už konečně existuje fw, ( 7a04 ) který toto odstranil. Bohužel se u něj po schválení jako plnohodnotné verze (únor 18), objevily nějaké chyby, takže byl vrácen zpět na beta verzi. Zkoušel sem, fungovala, ale vyměkl sem a prozatím sem se do dořešení vrátil k starší verzi fw.

V Triwoxu mě kluci řekli, že když ty klapky mávnou, tak aspoň vím, že funguje failsafe :) Osobně o tom silně pochybuju, protože jak psal Martin, s mc-20 si GR-16 mává bez ohledu na to, jestli a jak je fs nastavenej

Jako další perličku bych uvedl, že graupner má webové stránky v němčině a angličtině a dotazy a hodnocení jsou pro mě z nepochopitelných důvodů oddělené. Takže poté co jsem napsal dotaz na com, jsem náhodou nakoukl na de a zjistil, že tam někdo podobný dotaz vznesl pár dní přede mnou.

Při aktualizaci fw sem se nějakou dobu trápil, viz výše. Nakonec byl problém v softwaru, který graupner pro toto vyvinul. Je v ní možnost aktualizace automatické nebo ruční. Já se marně trápil přes tu autom. Funguje mě pouze ta ruční, tedy stáhnout soubor do počítače a následně při aktualizaci vybrat ze složky v pc. Při té aut to hodí pro mě zvláštní chybu.
Jo a začal mě chraptět reproduktor v Tx mc-20, asi chřipka bo co

Graupnere, Graupnere, kdybych to byl bejval věděl.........

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. dub 2018 07:47 #20172 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Elektronika
Vono teda ... pro úplnost ... "GRAUPNER" je jen cedulka.
Výrobce je SJ, Korea.

Ptal jsem se, protože na to kdysi dorazila reklamace, byla na serva GWS. Nam to ta serva nedelala.
Pak jsem se sesel v Taipei s panem majitelem a konstruktérem panem Lin, ptal jsem se na to. Hodne se divil a akorat se domnival, ze by se to dalo redukovat kondikem v servu.
Ja tyhle problemy diagnostikuji od konce, tj, od serva. Když do něho jde (doufejme) čistý signál ze servotesteru, žene se to vejš.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. dub 2018 10:08 #20173 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma Elektronika

Ivan Horejsi napsal: "GRAUPNER" je jen cedulka.

když koukneš na tu fotku mého upraveného vysílače, tak sou vidět kniply od Graupnera. Sem si je tam dal ze svýho starýho dobrýho rádia, čímž sem zdvojnásobil hodnotu tohoto vysílače. Tu druhou polovinu ceny dělá ta předělaná anténa :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.374 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám