file RCEV Geronimo

Více
24. úno 2016 14:50 #16167 od Michal Cink
Odpověděl Michal Cink pro téma RCEV Geronimo
No jasně,.. :) Když ty dírky s kolíky "přelepím" kořenem op natupo tak se to celé super zpevní. Po kompletaci není žádný problém. To mi nedošlo, omluvenka. Každopádně zůstávám u přelaminování páskem skla bez kolíků. Taky mi to funguje bez závad .:)
A k té ceně..? M.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. úno 2016 17:43 #16168 od bohuslav majercik
Odpověděl bohuslav majercik pro téma RCEV Geronimo
Tá cena my príde v pohode , keď si človek od toho odráta 20% DPH , slušný návod a krabicu dostane sa na cenu za akú sa to vyrába a predáva samodomo :) je rozdiel predávať modely oficiálne a na divoko .
Poděkovali: Robert Jicha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. úno 2016 17:47 #16211 od Michal Cink
Odpověděl Michal Cink pro téma RCEV Geronimo
Aha, jasně. Takže je reálné chtít za 2,5m vakuovku domadělanou okolo 8500-9000czk? Nenapadám cenu Geronima, jen bych se nějak chtěl dobrat reálné ceny za takové ero. Pracuju profesionálně na modelech, ale o dost jiných kategorií. Tak o tom trochu něco vím. M.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. úno 2016 07:50 - 27. úno 2016 08:01 #16215 od Karel Mrázek
Odpověděl Karel Mrázek pro téma RCEV Geronimo
Velice nebezpečná diskuze. Ti kteří dnes vyrábějí a prodávají za rozumnou cenu se toho mohou chytit a výrazně zdražit. Nebo bude Geronimo prakticky neprodejný. Jeho holá cena odpovídá kompletně osazeným eroplánům Daidal nebo Tilie.
Poslední změna: 27. úno 2016 08:01 uživatelem Karel Mrázek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 18:38 #16237 od Michal Cink
Odpověděl Michal Cink pro téma RCEV Geronimo
Nevidím na ní nic moc nebezpečného.. :) Geronimo si určitě i za "nerozumnou cenu" kupce najde.
Mě by určitě taky zase začalo bavilo vyrábět vakuovky, pokud by byly prodené za 8-9tis. Za 1500 až 3000, jak mi nabízeli někteří místní "experti", mi to nešlo. ;) M.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2016 06:07 #16245 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma RCEV Geronimo
To jsem rád Michale, že jsi to tak hezky napsal. Ve firmě máme náklady na pracovní hodinu nejméně 500, spíše více. Když strávím 30 hodin na stavbě balzového modýlku, měl bych za něj chtít minimálně 15000? Takže i mně přijde 8-9 tisíc za 2.5m vakuovku rozumných (tedy až na to, že dávám přednost dřevu ;-)). H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2016 06:53 #16247 od Karel Mrázek
Odpověděl Karel Mrázek pro téma RCEV Geronimo

Jan Kubica napsal: Když strávím 30 hodin na stavbě balzového modýlku, měl bych za něj chtít minimálně 15000? Takže i mně přijde 8-9 tisíc za 2.5m vakuovku rozumných

Něco jiného je balzový modýlek, který dělám jeden jen pro sebe a všechno si řežu ručo, a něco jiného "sériová výroba" na kterou mám zařízení a přípravky a dělám poměrně dost pořád stejných kusů. 8-9 tis. za opravdu dobrou 2,5m vakuovku je v pořádku, ale 12 už mi přijde moc, jedině že by Geromimo byl super brus. Ale když vezmu jen deklarovanou váhu, tak se mi to moc nezdá. Třeba se ale mýlím. Jinak mám cenové srovnání s částečně dřevěným modelem F5J K3600, který jsem koupil nedávno a i v porovnání s ním vychází Geronimo jako předražený.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2016 11:52 #16260 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma RCEV Geronimo
Ahoj Karle, já chtěl jen poukázat na to, že cena je individuální záležitost. Dívej se na to tak, že když se Ti zdá Geronimo předražený, tak není pro Tebe. Jestli je Ivanova cena nadsazená, tak to lidi kupovat nebudou, jestli je cena Tilie nízká, tak Ruda zkrachuje :-).

Jinak fakt netuším, jaké jsou výrobní náklady na vakuovku. Jen se mi zdá, z toho, co psal níže Michal, že při ceně 8-9 tisíc už to může být pro výrobce zajímavé. Takže řekněme, že 3000 jsou za materiál. Do vývoje modelu (výroba prototypu, zkoušky, opravy a úpravy) jsem investoval 100 hodin, do zhotovení přípravků a forem třeba dalších 100. Náš trh je malý, řeknu si, že vyrobím 50 kusů. Do každého z nich tedy musím schovat 4 hodiny vývoje. Když použiju 8-9000 a oněch 500 Kč/hod, vychází mi, po odečtení nákladů na materiál, 10-12 hodin práce, bez 4 na vývoj je 6-8 hodin práce na každém jednotlivém modelu. Já bych to za tuto dobu nezvládl, ale odhadem by to tak být při sériové výrobě být mohlo. A to než se dostanu na 50. kus, pořád ještě nejsem na svých, až od 50. výš začnu vydělávat. Fakt mi to nepřijde drahé. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2016 12:52 #16265 od Karel Mrázek
Odpověděl Karel Mrázek pro téma RCEV Geronimo
Ahoj Honzo, tvé výpočty beru, jediné co také nevím, je ta cena materiálu. A ještě jedna věc bude mít na cenu vliv, a tou jsou režijní náklady, které bude mít firma Hořejší asi vyšší. Jinak to nevypadá, že by pan Bílek ani Ruda krachovali, pokud vím, tak oba dokonce i vyvíjejí vakuovky pro F5J. Máš pravdu, že cena je věc individuální a pokud by Geronimo byl výrazně výkonnější než Daidalos nebo Tilie, asi bych tu cenu taky skousnul. To uvidíme na soutěžích, zatím ale nedám dopustit na Tilii.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.331 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám