file Zajímavé servo

Více
04. bře 2016 14:09 #16331 od Karel Mrázek
Zajímavé servo vytvořil uživatel Karel Mrázek
www.banggood.com/Inservos-Digital-7_4v-3...HT-HV-p-1037361.html
Zná ho někdo? Jsou s ním nějaké zkušenosti?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
06. bře 2016 14:25 #16333 od Miroslav Mrklovský

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. bře 2016 18:48 #16430 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Zajímavé servo

Karel Mrázek napsal: www.banggood.com/Inservos-Digital-7_4v-3...HT-HV-p-1037361.html
Zná ho někdo? Jsou s ním nějaké zkušenosti?


Zalíbilo se mi, tak jsem na zkoušku dvě objednal. Vyhozené peníze. Vůle na převodech v klidu je víc jak 1mm. Přiložené páky mají na tisícihranu taky neskutečnou vůli. S originální pákou je vůle takové, že to nejde použít v žádném letadle, podle mě. Nasadil jsem proto páky z malých KST a ty sedí pevně i když neodpovídá rozteč zoubků. Asi jsem se trefil do jejich násobku, ale nepočítal jsem je. Ale abych je jenom nehanil, jsou silné a vůli v převodu dorovnává elektronika solidně. Neměřil jsem žádný parametr, a tohle jsou jenom zkoušky na stole. Další objednávat nebudu, nestojí zato.
Poděkovali: Karel Mrázek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. bře 2016 13:33 #16475 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Zajímavé servo
Původně jsem chtěl tyto serva odložit, nebo poslat dál. Nedalo mi to, protože na tu šílenou vůli v převodech solidně středí v neutrálu. Tak jsem je namontoval do malého (1,5m) elektrovětroně, na křidélka. Říkal jsem si, že tam nějakou nepřesnost zvládnu a pokud to bude neřiditelné půjdou ven. Za letu se to nijak neprojevilo. Já nic nepoznal, to bude přesnější. Jestli ale jedou, aby dorovnávali neutrál, netuším. Lítat se s nimi dá. Napájím je 5,5V z becu regulátoru. To je vše co o nich vím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. čen 2016 17:15 #16891 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Zajímavé servo
Měl bych dotaz na servo KST DS145, poškozené přepájením kabelu. Došlo k tomu proto, že jsem v prvním řadě vůl a pak proto, že jsem chtěl nahradit stávající kabel za delší o cca 7cm. Nechtěl jsem mít další konektor v trupu, ale jenom kabel. Kablík jsem napájel na původní místo na tišťáku mikropájkou a zdálo se mi, že je dost daleko od prvních smd součástek. Nejspíš nebylo. Nebo se stalo něco, co ani netuším a servo po této výměně kabelu nefunguje. Ani se nehne. Jak jsem to zjistil odpojil jsem ho. Ale to už může být pozdě.
Zajímá mě, jestli má smysl po tomto zásahu servo nějak dávat opravit, nebo jsem ho odepsal nejspíš nadobro? Našel by se někdo, kdo umí víc než jenom pájet kabely podobně jako já a pokusil by se mi to opravit, nebo ho mám rovnou vyhodit? Nejedná se o závratnou částku, ale naštvalo mě to. Blbost nezná hranice a já jsem si to právě dokázal sám. :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. čen 2016 08:31 #16894 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Zajímavé servo
Jsou dvě možnosti, buď jsi se spletl, a přehodil jsi kablíky, nebo po špatné kompletaci došlo k zaseknutí převodů a nic se nehne. Obojí zvládneš ověřit určitě sám. Bez převodů se musí točit motor.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.276 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám