file Ztracená data na 2.4 GHz

Více
29. led 2017 19:12 #17950 od Jan Kubica
Jen ze zvědavosti: všiml jsem si, že mi Spektrum vrací počet ztracených rámců (F) a počet ztrát řízení (H). Spektrum normálně vysílá s frekvencí 22 ms, takže asi 45 rámců za sekundu. Ztráta řízení znamená ztrátu signálu právě na onu 1 sekundu, tj. ztracených 45 rámců po sobě. Normální je prý mít za 10 minut letu do 50 ztracených rámců a žádnou ztrátu řízení. Začal jsem to sledovat a bývá to zajímavé, někdy jen jednotky F za půl hodiny, jindy jsou to stovky, se stejným modelem a na stejné louce.

Napadlo mě, když jiný vysílač ukazuje přímo sílu signálu (myslím Jeti to tak má), jaký to má vztah ke ztraceným rámcům? Na 2.4 GHz buď rámec projde nebo ne, nic mezi tím, takže si nějak představuji, že síla signálu vracená přijímačem bude nějaký poměr mezi přijatými a odeslanými rámci.

A s tím souvisí třeba i to, že zpětné vysílání z modelu na zem může mít menší výkon, takže telemetrii vysílač ztratí dřív než model signál z vysílače. Alespoň Spektrum to tak má. F a H data se ukládají v přijímači, takže i když se signál telemetrie ztratí, protože je model moc daleko, po příletu blíže k vysílači se znovu objeví správné údaje. Jinak dosah jsem zatím ještě neřešil (nemusel).

Poučte mě prosím o ostatních systémech. Dík, Honza

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
30. led 2017 11:12 - 30. led 2017 11:12 #17954 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Ztracená data na 2.4 GHz
Precti si clanky, ktere pro nas napsal Michal Cerny. Jsou v archivu Zpravodaju na nasem webu.
Poslední změna: 30. led 2017 11:12 uživatelem Ivan Horejsi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. led 2017 14:59 #17955 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Ztracená data na 2.4 GHz
Ahoj Ivane, díky. Našel jsem dva - z 21.6.16 a 14.7.16. Zajímavé, ale nic, co bych už nevěděl. Budu bádat dál. Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.254 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám