file baterie Turnigy bolt v2 nebrat

Více
03. zář 2018 18:35 #20887 od Martin Bečvář
Už se mi tu nějakou chvíli válí a slíbil jsem si, že o nich napíšu.

Koupil jsem 2kusy Turnigy Bolt V2 850mAh 3S 65~130C High Voltage Lipo Pack, protože jsem potřeboval to trochu vyšší napětí. Papírových 65C trvale a 130C špičkově mi přišlo skvělé, můj odběr cca 35A (tj 41C) po dobu 30sec. Vnitřní odpor celé baterie super 8 mOhm.
Stačila jedna soutěž RCEP a je po nich, celkem 6 letů - každá baterie 3lety, splnily co jsem od nich očekával, tj dostat se pohodlně ke hranici 190m, ale při dalším létání cca za týden jsem s nimi nebyl schopný vůbec nastoupat. Vnitřní odpor vzrostl na nějakých 130 mOhm (u obou baterii!) a tak jsou nepoužitelné.
Už je to asi dva měsíce a i když jsem je dál nepoužíval tak se postupně nafoukly, tak se půjdou koupat :angry:

Při soutěži jsem dobíjel vždy doplna cca 330 mAh, Zkratované nebyly, podvybité taky ne.


DOTAZ: znáte nějake baterie LiHV 3článek cca do 100g co by s jistotou zvládaly proud 35-40A? (v soutěžním režimu 30sec)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
04. zář 2018 06:12 - 04. zář 2018 06:13 #20888 od Tomas Hruby
Tohle už jsem tu psal - Bolt jsou dobré baterky, ale ty první, nová "lepší" verze V2 se nějak nepovedla. Moje dokonce měly horší Ri než staré od začátku, ne až po čase.

Jinak se mi moc nezdá to tvoje tvrzení "nutně potřebuji HV", tohle naznačuje, že máš pohon z hlediska výkonu totálně na hraně a problém budeš mít i jen s mírně staršími LiPOL a třeba v zimě budeš úplně v pytli. Zkus o kousek větší vrtuli, ať vznikne rezerva.

Vhodné baterky nelze říct obecně, roli hraje i místo v trupu. Slušně vypadají třeba copterové Infinity (550mAh běžně létám, jsou i 850mAh), hodně tvrdé jsou nové zelené Panther z Hobbykingu, 500mAh mám opět ověřeny, v 3s se pak ještě dělají 1000mAh o hmotnosti 116g.
Ohledně LiHV jsem trochu rozpačitý, já i Bolty létám jen na normální napětí. Relativně dobré reference z druhé ruky jsem slyšel na poslední Hyperion HV 900mAh, navíc mají pro F5J dobrý tvar: horejsi.cz/Pages/DetailProdukt.aspx?objcislo=3207
Poslední změna: 04. zář 2018 06:13 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. zář 2018 08:08 #20889 od Martin Bečvář
Díky za tipy.

Máš pravdu, že pohon je na hraně, nebo spíš nedostatečný. Kvůli dlouhému úžkému čumáku jsem zavrhnul oběžku a koupil megu 16/15/5 CE, vrtule 10x6 a 3s 850mah baterie vytáhne 1750g za 30sec do 130-150m.
Teď jsem v pasti, LiHV vím, že pomůžou, ale musí to přežít a fungovat i nadále. Zatížení pohonného systému je velké.
No a výměna, třeba za 16/25/4 CE musí následovat výměna regulátoru a možná i baterie. Další nárůst hmotnosti. A odhadovaná stoupavost mě nejspíš dostane do 190m, ale bez rezervy a za takovou cenu?

Takže solidní LiHV beru jako takový pokus, jak nadále poletuchu provozovat, jinak nevím, další zvyšování hmotnosti se mi kvůli přistání nelíbí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. zář 2018 08:28 #20890 od Tomas Hruby
Ono je řešení celkem snadné, ale nepotěší - převodovka a k tomu inrunner s velkým kV (třeba Mega 16/15/2).
Perfection s 16/15/2 a KPG 5,2:1 při hmotnosti 1600g létá spolehlivě přes 300m, nad 200m i naložený lehce nad 2kg.
Naopak regl zas takový malér není, Castle 35A přežije do 50A spolehlivě (bavíme se samozřejmě o F5J, kde je 30s absolutní maximum).

Jinak co si pamatuji, tak Mega 16/15/5CE snesla vrtuli 11x6 (ještě jednu mám, ale už nelétám, tak už nevím úplně na 100%), trochu přidat se dá i u ní. Zázraky ale jednak nečekej a za druhé zkušenosti ostatních ukazují, že se tyhle Megy hodně lišily kus od kusu, to co popisuješ u sebe se mi zdá dost slabé a možná máš právě nějakou tu horší.
Poděkovali: Martin Bečvář

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. zář 2018 09:02 #20891 od Ivan Horejsi
Mne se teda zatim v provozu i tvarem nejvic libi tyhle
www.horejsi.cz/Pages/DetailProdukt.aspx?objcislo=3248
104 gramu
Jedny ma Radek M., dotazy na neho.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. zář 2018 11:17 #20892 od Jiří Kačírek
Ještě jeden parametr je důležitý a to je teplota baterky před startem. Tomáš to naznačil tím provozem v zimě. Podle mých zkušeností je i při 20°C teplé "baterce" problém z ní dostat deklarovaná menší "C"!!! Na ty větší "C" úplně zapomeňte. Ty v provozu nejdou využít -velký pokles napětí na který regulátor sníží otáčky motoru a přetížení "baterky" s ohledem na její životnost. Doporučuji "baterky" vždy nahřát na 30-40 °C. Nahřátím na 40°C se sníží jejich vnitřní odpor oproti 20 °C až na polovinu!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. zář 2018 11:18 #20893 od Martin Bečvář
Tomáš:
Někde na YT jsem viděl roztrženou tuhle megu právě s 11x6.
Cesta jiného inruneru s převodovkou se nabízí, nebo eko řešení, řezat čumák, dokud tam tu oběžku nenacpu :-D


Ivan:
Vypadají dobře, škoda , že jen 4,2V/článek. Mám podobné, GensAce tattu 4,2V/čl. Létá to s nimi, ale potřebnou výšku nedám.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. zář 2018 11:44 #20894 od Tomas Hruby
Roztržená Mega při větší vrtuli je s odpuštěním kravina, je to přesně naopak, roztržení by hrozilo s menší vrtulí při vyšších otáčkách!!! Pokud se někomu roztrhla, tak to muselo mít úplně jiný důvod.

Riziko je shoření kvůli většímu proudu, to ano, ale to se dá změřit otestovat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. zář 2018 12:37 #20895 od Radek Novotny
...asi tuším o čem je řeč. Na youtube byla tahle mega s vrtulí 11 na něco, ale spálená, a borec ji pak demonstrativně rozřezal drenelem a ukázal spálený vinutí.

Já ji mám s 10/6, a větší vrtuli bych na ni radši nedával. Nikdy nevíš, kdy tě pak za to zradí...
Poděkovali: Martin Bečvář

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. zář 2018 13:52 #20896 od Tomas Hruby
Díky Radku, takhle mi to smysl dává :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.297 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám