file Motor na RCEV

Více
16. lis 2019 16:26 - 16. lis 2019 17:03 #22443 od Ivo Kulich
Motor na RCEV vytvořil uživatel Ivo Kulich
Zdravím,
může mi někdo poradit ohledně motoru? Do nového éra potřebuji nový motor. V Djangu i v Tílii co máme, mám motory namontované za přední čelo. Jak jsem se ale díval jsou v nabídce i motory s montáží za zadní čelo. V tom druhém případě pak nevadí u oběžky kabely od motoru. Chtěl jsem se zeptat, jestli toto řešení někdo používá popř. jaké má kdyžtak toto řešení výhody/nevýhody. Co mě tak napadá snad jen větší motorová přepážka...Jinak ,když jsem to proměřoval tak namontovat by to mělo jít v pohodě...Ptám se, protože takový motor mohu mít zadarmo (
www.bighobby.cz/Motor-Turnigy-D28-26-1400kv-d908.htm ) ale nechci si pak vyčítat, že jsem si raději nekoupil "klasiku"
Poslední změna: 16. lis 2019 17:03 uživatelem Ivo Kulich.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
16. lis 2019 19:09 #22445 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Motor na RCEV
Ahoj Ivo,

v Djangu mám Dualsky XM2826 EA-10 (kv=1630) s vrtulí 10x6 a 2S1500.

Zkoušel jsem i Megu F5J400 (nebo jak se jmenuje) s kv=2200 a vrtulí 9.5x5, ale žere hodně přes 30 A.

Obrácené montáže se trochu bojím, i když vlastně nevím proč :-) - možná kvůli tomu, že motor drží na šroubech, u "normální" montáže přenáší tah motorová přepážka a šrouby "drží" jen reakční moment, aby se motor v trupu netočil. Při přistávání (soutěžním) bude taky motorová přepážka namáhanější, protože bude od špičky kuželu dále. Já si u normální montáže oběžky pomáhám dírou v trupu v místě, kde z motoru vycházejí dráty. Stačí průměr 8 mm. A u Djanga jsem kabelu uvnitř umravnil přepážkou (viz www.rcex.cz/obrazky/2018/180701/django13_180811.jpg ), není přilepená, jen "tak tak nějak už rok a půl drží". H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. lis 2019 19:30 #22446 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Motor na RCEV
Ivo, ten odkazovaný motor Turnigy používám, snadno se dá předělat na přední montáž. Stačí motor rozebrat, potom uvolnit červík, který drží hřídel v rotoru (před povolením ideálně ohřát červík hrotem pájky, aby povolilo lepidlo co červík drží). Hřídel zatlačit do rotoru, červík znovu utáhnout a motor složit. Zbude ti segrovka, protože ji není kam nasadit, ale ničemu to nevadí ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. lis 2019 07:01 #22447 od Ivo Kulich
Odpověděl Ivo Kulich pro téma Motor na RCEV
Ahoj, díky za odpovědi. Dneska budu mít motor doma. Pokud to půjde předělat jak píše Petr, tak to předělám. Je fakt, že při tvrdším přistání při zadní montáži ta přepážka bude určitě trpět víc... Jestli se mi to nepovede, tak holt budu testovat zadní montáž;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2019 12:20 #22459 od Ivo Kulich
Odpověděl Ivo Kulich pro téma Motor na RCEV
Tak předělávka se povedla. Šlo to dobře a ani nebylo potřeba rozebírat motor. Stačilo jen sundat segrovku, povolit červík a protlačit...Doufám, že to bude držet. Ten červík se moc utáhnout nedá. Přijde mi, že tam je teď skoro na nic, když oska není nijak upravená;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. lis 2019 08:03 #22463 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Motor na RCEV
Jinak obecně k tématu obrácené montáže - ona montáž zezadu není problém, hlavně v minulosti v RCEK se občas užívala. Argument proti je spíš v tom, co psal Honza, totiž ve větší zranitelnosti motoru při razantním přistání. A podle mne to je argument docela zásadní a nešel bych do toho právě z tohoto důvodu...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.294 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám