file F5J model HAWK 3.6 | GF a RCEV HAWK 25

Více
27. led 2020 22:05 - 28. led 2020 11:07 #22662 od Aleš Krátký
Když jsem tak nedávno brouzdal po facebooku, plácla mě do obličeje fotka pěkného celouhlíkového modelu HAWK, který nabízel německý prodejce. Po chvilkové komunikaci jsem se dopátral k tomu, že mode HAWK vyrábí hnedle naši sousedi na Slovensku, konkrétně Vladimír Rúčka.

Pokud někdo o tomto modelu neslyšel (stejně jako do té doby i já) tak info je hawk-f5j.com/en/home-2/
Dělá jak modely pro F5J (HAWK 3.6 a HAWK GF [Giant flaps]) tak i model pro RCExx kategorie s názvem HAWK 25.

Jsem si jist, že se jich pár ukáže i v naších vodách, a rozšíří pole soutěžních modelů.
Za mě designově super, snad s ním budu také brázdit oblohu na soutěži :-D

F5J

Profil : Mark Drela Special
Range: 3600 mm
Lenght: 1720 mm
Flight weight: 1300 – 1340 mm
Center of gravity: 112 – 115 mm
Area of wing: 79.5 dm2
Area of elevator: 8.1 dm2

RCExxx

Wingspan : 2540 mm
Profile: AG41 mod.
Lenght: 1350 mm
Empty weight: approx. 450 gr.
Flight weight: from approx. 700 - 780 gr.
RC function: side, elevation, ailerons, flaps, engine governor
Competitions: F5J-400

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 28. led 2020 11:07 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
28. led 2020 08:23 - 28. led 2020 11:19 #22663 od Luboš
Dva modely Hawk vlastním od loňského léta. Jeden má letovku 1340 g a druhý 1420 g s možností dovážení do trupu cca 300 g balastu. Jsou čistě provedené a co se týká letových vlastností, jsou to hodné a poslušné modely, krásně točí bez velkých zásahů do řízení. Pronikavost je také velmi dobrá a jsou velice pevné! při svém spíše letovém neumění zdaleka nedokážu využít jejich potenciál. Výrobce dodává dva druhy spojek křídla 5 a 7 stupňů, v podstatě létám jenom se 7 stupňovými.
Jinak co se týká výrobce, dodací lhůty v loňském roce byly cca 6-8 týdnů (alespoň v mém případě). A když se mi v první soutěži podařilo poškodit křídlo, do 14 dnů mi výrobce udělal nový centroplán a jedno ucho, namontoval serva a dovezl mi ho na další soutěž, takže stačilo seřídit výchylky a mohl jsem létat. Prostě paráda.
Moje modely mají ještě trup z hlavice a trubky. Nové již mají nový trup jiného tvaru a v jednom kuse. Navíc novinka na letošní rok je křídlo verze GF, tedy s velkými klapkami, které ještě zlepšily letové vlastnosti.
Ještě bych připomněl, že Vlado Rúčka vyrábí, nebo v loňském roce ještě vyráběl i F5J Element 3400, což je vakuovka s podstatně nižší cenou, ale velmi dobrými letovými vlastnostmi.
Poslední změna: 28. led 2020 11:19 uživatelem Luboš.
Poděkovali: Aleš Krátký

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. led 2020 10:44 #22664 od Petr Grűmann
Nechci dělat chytrého ale pokud má model HAWK 25 rozpětí 2550 mm tak neodpovídá pravidlům RCEV = 100"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. led 2020 11:07 #22665 od Aleš Krátký
"Samozrejme Hawk má 2540 mm".
Jedná se o překlep.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. led 2020 12:11 #22667 od Petr Grűmann

Aleš Krátký napsal: "Samozrejme Hawk má 2540 mm".
Jedná se o překlep.

Tak nevím, je to uvedeno i na stránkách výrobce...:unsure:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. led 2020 12:30 #22668 od Aleš Krátký
Ano, tu větu "Samozrejme Hawk má 2540 mm". mi psal sám výrobce. Text na webu opraví. čtyřka je hned vedle pětky, a překlep byl na světě.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poděkovali: Petr Grűmann

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. led 2020 20:50 - 29. led 2020 21:04 #22670 od Pavel Svoboda
Dnes jsem na to koukal na jiném webu ... akorát se to jmenuje TOMAHAWK AVIATION ZONDA F5J ( Každý máme svého špiona : - )
A ještě tady je pár fotek

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 29. led 2020 21:04 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. led 2020 21:23 #22673 od bohuslav majercik
Boli doby keď výrobcovia by iné meno na svoj model nikdy nenastriekali , ale doba sa asi mení ......

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. led 2020 10:31 #22674 od Tomas Hruby
No nevím, řekl bych, že zrovna v CZ i SK bych velmi snadno našel příklady, kdy výrobce své jméno úplně potlačil a vyráběl pouze pod cizím už pěkně dávno... Třeba elektry Surprise, ale najde se toho o dost více.

Zrovno v tomto fakt měnící se dobu nevidím :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. led 2020 10:38 #22675 od bohuslav majercik
No vyrábať pre iného výrobcu jeho model je niečo iné ako vymyslieť si vlastný model a potom ho vyrábať pod iným menom .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.431 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám