file KST serva DS245, předchůdce X08

Více
08. dub 2020 12:10 #22854 od Martin Beseda
Dnes jsem udělal totálku s moedelem osázeným starší verzi serv KST DS 245. Jsou to předchůdci dnešních X08. U prvního rozebraného jsem zjistil rozbité (rozlomené) ozubené kolečko s výstupnou hřídelí. Druhé (zatím nerozebrané) má stejné příznaky. Tak předpokládám ten samý problém. Potřebuji je nahradit, ale v ČR se koupit nedají.
Tak prosím někoho, kdo má vadné, ale mechanicky v pořádku, jestli by nemohl poskytnout převody. Předpokládám, že jsou u nových "X" stejné jako u starších "245". Víte to někdo s jistotou jestli tomu tak opravdu je? Má někdo tyto serva - převody navíc?
Děkuji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
08. dub 2020 16:03 #22855 od Martin Beseda
Jo, jsou obě v pr... Vypadá to asi takhle:

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2020 10:07 #22883 od Martin Beseda
Nové převody jsou doma:


A pak že se nedají sehnat.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. dub 2020 18:16 #22890 od Martin Beseda
Převody vyměněny a serva chodí jako zamlada. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. dub 2020 13:44 #22891 od Martin Beseda
Když už si sem píšu sám, tak připíšu i další zkušenost se servy DS 245. Ložiska sedla naprosto perfektně. Po výměně pouze ozubeného kolečka s výstupní (tisícihran) hřídelí, mají v podstatě nulovou vůli. Ani jako nové nechodili tak přesně. Nepatrnou vůli měli vždy, ale teď je to opravdu jiný svět. Žeby nová sada koleček byla o tolik přesnější? Ostatní mi zbyly a zatím jsem je nepoužil, protože pod mikroskopem, ty původní nevykazovali žádné opotřebení.
Já jen aby řeč nestála. A možná tohle do budoucna pomůže i dalším šílencům jako já.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. dub 2020 09:59 - 22. dub 2020 10:29 #22903 od Radek Novotny
Já jsem měnil převody u KST X08 mocmockrát. Měl jsem je na křidélkách u Perfectiona.
Síla byla ve větru a se zátěží na hraně, převody ale byly ukrutně křehké. Odcházely při tvrdších přistáních, ale taky třeba při srážce ve vzduchu (náběžkama v Lanškrouně), kdy jsem chtěl pokračoval v letu, ale servo mi to odmítlo.

Už bych je do F5J nedal. Vůle byly většinou minimální, ale bylo mezi nimi i servo s vůlí větší.
Do RCEV jsou naprosto luxusní. Co se týče držení středu, jsou úplně top. Nikdy jsem nemusel subtrimovat ani o píď.

Naproti tomu BlueBirdy 105, 115HV atd., ty mě docela zklamaly, co se týče právě držení středu. Převody mají silné, odolné, ale kvůli tomu neustálému dotrimovávání klapek mě už začínají trošku štvát.
Poslední změna: 22. dub 2020 10:29 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. dub 2020 13:18 #22905 od Ivan Horejsi
KST 245 se uz hooodne dlouho nedelaji. Konstrukce hlavniho hridele nebyla asi nejstastnejsi.
BB 105 - jedna serie mela vadne potaky, zrovna se na nas dostala. Vsechny jsme vratili. Taky se uz dlouho nedelaji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. dub 2020 08:44 #22906 od Martin Beseda
Ivane s tou špatnou konstrukcí výstupního hřídele souhlasím. Je tam jedna drobná chybka, která zapříčiňuje praskání a je snadno odstranitelná. Ale to je už zbytečné se tím zabývat. Už rok nepracuji v jisté firmě, kde by pro mne nebyl problém si tyhle hřídele vyrábět v sériích, ale to je taky minulost. ;)
Koukal jsem na konstrukční řešení u x08. A ty mají stejný problém. Při větší ráně prasknou. Uvidíme...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. dub 2020 10:12 #22907 od Ivan Horejsi
Nevim, jestli mame na mysli totez.
Konec diry pro zavit sroubku packy u 245 byl skoro ve stejnem miste, jako vnejsi osazeni hridelky. Takze tam byl vyrazny vrub.
Pri trochu tvrdsim pristani (Supra) se prenesl raz ze smerovky pres uhlikove tahlo na packu serva. Hridelka se ukroutila. Pak jsem uhlik vymenil za plast 2 s ocelovym bovdenem a byl pokoj.
Tak to jen pro zajimavost-
X08 mam spoustu a zatim zcela bez problemu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. dub 2020 10:27 #22908 od Martin Beseda
Ivane, máme.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.481 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám