file Držáky serv z tiskárny

Více
20. dub 2020 16:13 #22892 od Aleš Krátký
Ještě před pár lety se nám zdálo nemožné, že by jsme mohli mít doma každý 3d tiskárnu a to relativně za levno. A přece jen se stalo a i když to máme vesměs na hraní :-D tak se občas hodí i k praktickým věcem. Jako např držáky serv do křídel nebo trupu. Za pár minut hotové a dokonale pasující. Ne jak kdysi, kdy se s tím člověk sral s pilkou a smirkem...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
20. dub 2020 16:39 #22893 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Držáky serv z tiskárny
No super, tomu se říka objevit Ameriku... B) .
https://www.stoupak.cz/forum/technika/12245-drzak-serv-3d-tiskem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. dub 2020 16:53 #22894 od Aleš Krátký
Nekaz mi radost :-D
To že se dá tisknout ledacos je jasný. Taky už tisknu několik let, ale dneska zrovna to bylo tak easy, že než bych našel doma pilku, tak už to mám mezitím v letadle

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. dub 2020 17:47 #22895 od Martin Beseda
Má někdo otestovanou odolnost vůči teplu v černém uhlíkovém modelu? Tam ty plasty trochu trpí, nebo je to zanedbatelné?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. dub 2020 19:09 #22896 od Mira Chlastak
Tisknul jsem z PETG. A to jak ramecky do kridel, tak loze pro serva do trupu. Udelal jsem teda lehce jinou konstrukci - "zapadku" obdobne jako ma servorahmen. U novejsich ramecku (pro kingmax) uz delam hlavu sroubu (dodavane k servu) zapustenou, takze nevystupuje nad servoramecek. Drzi to zatim fest.

V trupu je loze vyjmutelne v kolejnickach.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. dub 2020 19:37 #22897 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Držáky serv z tiskárny

Martin Beseda napsal: Má někdo otestovanou odolnost vůči teplu v černém uhlíkovém modelu? Tam ty plasty trochu trpí, nebo je to zanedbatelné?


Moje rámečky jsou z ABS, kde to problém není, vydrží bez borcení až něco přes 100stC. Nemají rády UV, ale to je u rámečků jedno, na ně slunce nesvítí nikdy (teplo je jiná věc, to je IR, problém by byl na opačném konci spektra).
Z PLA bych to nedělal a ani PETG se pro toto nasazení ABS nemůže rovnat, ideál fakt ABS a nově i ASA.
Poznámka - já netvrdím, že to z PLA či PETG vůbec není použitelné, klidně sloužit může, ale ABS je zkrátka lepší...
Zrovna tak už delší dobu mám z ABS tištěné motorové přepážky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. dub 2020 19:39 #22898 od Martin Beseda
Já před rokem tisknul držáček na výškoměr, ale používám ho až teď. Zatím nebylo takové teplo, abych prověřil jeho odolnost. A taky u výškoměru o nic nejde. No tak by plandal v trupu, ale u serv je to jiné. Proto mě to zajímá.
Je pravda, že tisknout jde kde co. Ale balza a překližka, to je jiná... ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. dub 2020 14:02 #22901 od Pavel Hloušek

Já před rokem tisknul držáček na výškoměr, ale...

Je to trochu OT, ale asi proto že nemám 3D tiskárnu, tak držáček výškoměru dělám z odstřižků mylaru. Výroba mě trvá cca 5 minut, z toho 4 minuty hledám nůžky :) Funguje to bezvadně bez ohledu na běžné teploty, snadno se sundá a znovu nasadí, výškoměr je na mylar chycenej tlustou oboustrankou
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.661 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám