file Kondenzátory na regulátoru

Více
24. lis 2021 16:24 #24575 od Jan Kubica
Ahoj pánové elektronici,

proč mají některé regulátory mezi vodiči k baterii velké kondenzátory a jiné ne. Třeba tento Pulsar A-15 www.rcex.cz/obrazky/2021/210101/motor14_201114.jpg je nemá a nezdá se mi, že by fungoval nějak jinak.

Prosím, co mi uniká?

Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
24. lis 2021 18:44 #24576 od Tomas Hruby
U některých novějších reglů (typicky speciály pro coptery, ale dnes už i jiné) se místo klasických LowESR užívají moderní polymerové elektrolyty (případně variace na i v minulosti známé tantalové). Ty jsou daleko menší, jsou dokonce lepší v rychlosti odezvy (ještě lepší než LowESR), obvykle je menší kapacita, ale to nemusí vadit.
Jinak to slouží hlavně jako předfiltr a stabilizace, aby v rytmu PWM nekolísalo napájení, což by zhoršovalo detekci zpětné vazby u stříďáku. Úplně bez kondenzátoru by byl regl docela prasečina, nicméně se zdá, že ty menší polymerové vcelku stačí.
Tipuji tedy, že ve tvém reglu bude nějaký kondenzátor v SMD provedení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. lis 2021 19:07 #24577 od Jan Kubica
Ahoj Tomáši,

děkuji za vysvětlení. Tedy kondenzátory tam jsou, ale malé, "neviditelné", taky mě to mohlo napadnout (ale nenapadlo). Pokrok mě nepřestane překvapovat ;-) .

Ještě jednou dík,

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.230 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám