file Mrnave pohony

Více
04. led 2023 10:05 - 04. led 2023 10:19 #25078 od Ivan Horejsi
Mrnave pohony vytvořil uživatel Ivan Horejsi
Mohlo by zajímat. Je už v tom dost času a práce.
Když se pustíte do malých ektrovětroňů, okamžitě musíte řešit pohon. Konkrétně hmotnost jeho složek. Komplikovaná může být zejména konverze čistého házedla do elektry. Dlouhý předek trupu, nové díly, poloha těžiště, málo místa pro komponenty.
Některá získaná data jsem zrovna moc nečekal.
Konkrétně jsem (už po kolikáté) předělával Long Shot na Hot Shot. Tentokrát motor Dualsky 2212-28, KV2200. Na 3S.
Co jsem nečekal:
- Hmotnost složení kužele je blízko hmotnosti motoru
- Hmotnosti kužele a vrtule se liší (tady fakt záleží na gramech). Srovnání duralového kužele není fér, jako jediný má průměr 30. Ostatní 25. Nejlehčí ovšem GM, ale je tedy zaplacen.
- Použil jsem tedy kužel Dualsky, s roztečí pinů 22mm. Listy Aeronaut 7x4. Vrtule s tímto kuželem má rozměr cca 6,3 x 3,5. Pokud by někdo chtěl objasnit změnu stoupání, vysvětlím.
- Baterka DS ECO 400 25C - 3S
- Ecalc tvrdí, že proud je 13,5A. Wattmetr totéž. To je na baterku dost, ale i po půl roce funguje.
- Stoupavost 8m/s - řekl Altis
- Doba letu na plný plyn cca 1,5 minuty. To pro létání s házedlem stačí, po 12s a ve 100m už na to beztak není moc vidět.
-"lepší" baterka by byla ULTRA 480, ale bylo by to deko navíc a momentálně není.
- zkusím ULTRA 300, těžiště se posune dozadu (asi dobře) a doba chodu motoru se ovšem zkrátí.
Eroplánek má 340g, se servy X08. Dalo by se snížit ale jak říká jeden kolega "jedno po druhým chlapcí".
Pohon by mohl fungovat i pro ERES, tady by byla lepší krytá oběžka. Zatím tam mam motor o číslo delší, za 30 sekund dá 190 m.
Přílohy:
Poslední změna: 04. led 2023 10:19 uživatelem Ivan Horejsi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
17. led 2023 11:34 #25089 od Tomáš Heczko
Odpověděl Tomáš Heczko pro téma Mrnave pohony
Doplním, kužel VM 25/3 (4,7 g) + vrtule AY 7x4,5 (2,5 g), s motorem XM2221EG-28 těsně nad 30 g.
Plánovaný do Long Shota 4 na 2S 550mAh, s odstrojeným nebo menším regulátorem (Pulsar A-15?) by se měl dostat někam lehce nad 70 g celkem. Baterka by stačila určitě i menší, tato je po ruce.

Tolik před lety vážila samotná Speed 400. Nestačím se divit, kam se hranice možného posouvají.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.409 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám