file náhon motýla pruzinka - lanko

Více
10. srp 2010 18:53 #2250 od Aleš Krátký
zdravim,
na vetrone o vaze 500gr delam system nahonu motyla pruzinka - lanko.
mam kytarovou strunu H (0.36mm) o delce 20/35/20 a servo savox sh0350 na motyla .. nemam smerovku,takze mam jedno servo na defacto dve "vyskovky s pruzinou"
servo samozrejmne bzuci neustale , ale dle eagletree live modu pri "nepohybu" nic nezere, neni to divne ? pri pohybu skokove odber vzroste na cca 0.24a a pak zase na nula ... nebude z toho nejaky pruser ? at mi to za 10 minut nesereze baterie, atd

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
11. srp 2010 15:30 #2260 od Aleš Krátký
tak si odpovim sam ... staci to.
servo sice jako spravny digital porad skrvci,ale po 10ti minutach kdy ero mam jen polozene na zemi jsem 4x po sobe dobil 1 ... slovy jednu miliamperhodinu. sice je to divne,ale je to tak. eagletree nameril po 10 minutach (to jsem i parkrat hybl servem) 5 mah ,takze to asi pasuje.

ted jsem to byl hodit, usetril jsem 27 gr (lanovody vs provazek-pruzinka) a vazim 501 gr ... jedine co mi "vadi" je ze jsem provazek uvazal na konec paky serva,a ted mam extremne moc velke vychylky na motylovi, i kdyz uz mam vychylky na nejmin co to jde (30%)

takze spokojenost.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. srp 2010 18:23 #2261 od Zbyněk Smola
Takže Aleši jenom info o mém pokusu s pružinkami. Mám to u dvou modelů. Tedy už jen u jednoho, páč byl lehký na zadek, takže jsem přešel na osvěčenou jistotu. Měl jsem dvě pružinky 0,3mm o délce 50mm, táhly směrem přitažení. Při zkoušce sestupného letu, tedy s klapkami, kolmo dolů jsem tahal a tahal. Dobře dopadlo, ale pružinky ten tlak vzduchu přervaly až pár metrů nad zemí. Takže nejenom odběr serv. Ahoj

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. srp 2010 19:03 #2262 od Jan Kubica
Koukám, že mě Zbyněk předešel :)

Aleši, myslíš, že je to dobrý nápad? Servo udělá tah třeba 0.5 kg, víš jak silná na to ta pružina musí být? A druhá věc je flutter kormidla. Při normálním létání to asi bude v pohodě, ale při rychlém letu bych se bál. A nakonec i ta spotřeba serva může být větší, "pere" se s pružinkou. Pokud jde o hmotnost, tak bych dal dvě lanka. Sice to vypadá na "prehistorické řešení" a je pakárna ta lanka seřizovat, ale je to určitě tužší a spolehlivější. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. srp 2010 19:21 #2263 od Aleš Krátký
dneska jsem s tim letal, rychle .. velmi rychle .. a nic.
drzi porad krasne.
navic ja mam delku pruziny 35 a prumer 0.36, cili minimalne 2x silnejsi nez jsi to mel ty zbynku.a to nesmim zapomenout,ze mam motyla v neutralu,takze na nej nepusobi zadne sily ,a uz vubec ne takove,aby zralo vice nez je treba...
dle prvotnich pokusu to bude vice nez dobre.

udelam dalsi podrobnejsi testy,ale ja rikam,zatim ok.

nehlede na to,ze motyla neudelam dvema lankama :(

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. srp 2010 21:03 #2264 od Radim Barč
Pokud to funguje u házedla při odhozu, mělo by to fungovat i tady. Taky to testnu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. srp 2010 06:17 #2265 od Aleš Krátký

Radim Barč napsal: Pokud to funguje u házedla při odhozu, mělo by to fungovat i tady. Taky to testnu.


to je fakt,tam pusobi urcite mnohem vetsi sily. mam sice zatim jen tak pul hodiny s timto systemem,ale zmaklo to rychly sestup, přemet , přelety, fofrem dolu na brzdach atd.. a vše ok.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. srp 2010 09:37 #2266 od Ivan Horejsi
Hlavne nedavejte pruzinu na natazeni. Ta na rychlosti nestaci. Stalo mne to diru do povrchu Rane, hazedlo se ritilo stremhav a ja se zajmem prihlizel, zkousel jsem tahat ale zadna reakce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. srp 2010 10:00 #2267 od Karol Chyba
Aleši musí byť LANKO z gitary? ak by som použil kevlarovú niť aká hrúbka alebo ťah by mala zniesť. Bol som pozrieť najtenšiu akú mali bolo tam číslo 8 a zniesla 6,5kg stačilo by to?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. srp 2010 10:31 #2268 od Aleš Krátký
ivan : no ja si myslim ze zase prave naopak .. kdyby se mi treba lanko utrhlo,rozvazalo,rozlepilo,prebrousilo o trubku tak se mi vyskovka automaticky zvedle a ero bude houpat ... to se mi zda lepsi nez naopak. nehlede na to,ze naopak to treba napr u mne udelat neslo, nejen kvuli "pantikum" ale take jak dostat nit nahoru ??

karol : no co ja vim,tak pouzivaji struhu s kytary od prumeru 30 do 45 .. ja mam 36 (struha H) a vypada to dost silne, az moc rekl bych :) a provazek nevim, radim rikal ze nejaka kevlarova nit,co ma tah 20 kg.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.423 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám