file náhon motýla pruzinka - lanko

Více
12. srp 2010 10:36 #2269 od Radim Barč
Na torzní pružinu mám připraveny struny od 0,3-0,6mm, jako táhlo kevlarovou nit o průměru 0,2mm s udávanou pevností 15kg.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. srp 2010 11:36 #2270 od Zbyněk Smola
Aleši uvažovol jsem přesně jako ty (pokud se lanko utrhne), ale asi mám slabou pružinku. U druhého éra mi to ještě neudělalo.
Dávám dvě nitě pro jistotu, váha 00nic. Na nitě si zajděte do rybářských potřeb, naměří vám na metry(dynema,či jiné šňůry k vláčení, různé kaprové nedoporučuju). Váha je na ocase znát, každý gram dobrý.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. srp 2010 11:56 #2272 od Aleš Krátký
no pote co jsem to predelal (mam taky dve lanka,jak jinak na motylovi ze :) ) tak jsem malem ero nedovazil .. 26gr je fuc a vaha je tesne na hranici 501 gr

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. srp 2010 14:50 #2273 od Ivan Horejsi
Ales: Jaka je ctena libost. Slepa ulicka i gravitace porad existuji :o

Na pull/pull doporucuji nit Dyneema. Nejmensi prutaznost z podobnych materialu, ktere znam. Na hazedla jsme davali 30kg. Na 100 kg vlekaji vetrone F1A - ne kvuli 100 kg ale tensi by mohla porezat ruce.
Jinak se mi na tahla libi uhlik 0,8 v kouscich bile trubky od bovdenu. Jen se nesmi nechat viset u trupu po odpojeni kormidla. To se mi stalo a rizeni jednou pulkou motyla fakt neni dobre (kdyz jsem byl na louce, tak jsem nechtel jit hned domu).
I.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. srp 2010 15:46 #2274 od Aleš Krátký
ivane ja to nemyslel zle,ale opravdu proste neni mozne na daidalosu udelat nahon pruzinka - lanko tak jak rikas ty .
technicky to nejde udelat naopak.
a take je zde neoddiskutovatelny fakt,ze kdyz letis kolmo dolu ,a das brzdy, i kdyby absolutne nefungovala vyskovka tak se ero samo zvedne jen diky klapkam.

at se na to divam jakkoliv,tak pruzinka ktera ohyba nahoru,a provazky taham dolu je dle meho nazoru best.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. srp 2010 19:53 #2275 od Vladimír Čermák
Pánové nechci se kasat, ale u Jéčka to používám již třetí sezonu, u Káčka tu letošní. Na volňasech od nepaměti. Neměl jsem s tím doposud žádný problém.
Struna pr. 0,3 mm, délka torzní části 35 mm, na VOP 2 ks , na SOP 1 ks.Servo HS-55 spolehlivě zvládá. Nit DYNEMA 0,3mm ( 21,2 kg ) jeden kus,doposud žádná neprdla.Pružina natahuje, servo potlačuje.Doporučuji všem, jednoduché, lehoučké, spolehlivé.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. srp 2010 21:09 #2276 od Aleš Krátký
mam to stejne a taky nevidim zadny problem.ukaze praxe :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. srp 2010 21:44 #2277 od Zbyněk Smola
Já to mám už od prvního letošního Vsetína a je to zatím spolehlivější než moje ruce a hlava.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. srp 2010 06:40 #2278 od Ivan Horejsi
Ja to taky samozrejme nemyslel zle - proste jsem si svoji slepou ulickou prosel. Ero letelo stremhlav a vytuhnul jsem u toho, protoze to proste prestalo reagovat. V takove chvili se clovek kouka na ruce, jestli ho hlava nesali a behem par sekund je hotovo. Vzpomenout si v takove chvili na brzdy je tedy mimo moje schopnosti. Samozrejme, pokud se da gumicka dost silna tak to asi pretahne, ale tomu jsem se chtel vyhnout
Gumicka - radeji nebrat. Muze prasknout seslosti vekem nebo sama od sebe, pritazna sila se neda moc regulovat. Nejlepsi asi torzni pruzina.
Je to take jeden z duvodu, proc se na hazedlech s takovym ovladanim dava vyskovka pod trup.
Dyneema - nejlepsi dlouholete zkusenosti, i co se tyka nejakeho roztrepeni v miste vystupu z trubky - vec neznama.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. srp 2010 21:00 #2282 od ludek novotny
protože tento systém létám už několik let na házedlech a od začátku na čtyřstovkách a stříďácích, myslím že k tomu mám co říct.....na směrovku používám strunu 0,3 mm ohnutou do U, kde délka spodní strany je cca 3 cm...samozřejmě při montáži přiklopím kormidlo ke směrovce, vetknu a nakonec kormidlo vrátím...páka má délku asi 1 cm.Na výškovce je to trošku jinak, drát je 0,5 mm ohnutý do Z tak, že krátké konce spolu svírají úhel 90 stupňů..délka spodní strany je asi 4 cm a páka opět 1 cm.Na výškovce mám nataženo a servo tahá dolů.Ještě k lankům....na směrovku používám kevlarovou nit, na výškovku ocelové lanko 0,25 mm zalité v silonu....obojí kupuji v rybářských potřebách. Ještě nikdy jsem neměl jediný problém v jakémkoli režimu letu, ale chce to mít pružiny správně ohnuté..ani málo ani moc.....záleží na závěsech, prohnutí kormidel při broušení, potahování.....ale pokud se to povede, je to přesné a úspora hmotnosti v ocasní části nemalá...a serva používám jedině Dymond D- 47.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.416 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám