file Otvor pro kablík serva křidélka

Více
26. pro 2010 21:27 #3190 od Vladimír Čermák
Ahoj pánové modeláři,
chtěl by jsem se zeptat, :roll: jak řešíte v polystyrenovém jádře křídla přívod pro servo křidélka. Jak děláte v křídle kanálek pro kablík :?: Nebo tam dáváte kablík ještě před olaminováním :?: Díky za rady Vladimír

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
26. pro 2010 21:43 #3191 od Petr Jeremiáš
Ve vlákně Aegea 2 je to vidět třeba na str. 4, poslední dva obrázky na konci stránky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. pro 2010 23:39 #3192 od Vladimír Čermák
Děkuji za nápovědu ;) , z obrázku se to zdá býti jasné, bezva finta.Jestli tomu dobře rozumím, jádro se nařízne asi nožem, do řezu se zasune studený drát, přišpendlí se kruhové šablony, po obkroužení se drát rozpojí a podélně se vytahne. :?: Je to tak správně :?:
Já jsem to propaloval zkrouceným očkem trafopájky, takže jsem měl sice kulatý kanálek, ale milimetr široký šlinc.Ještě se zeptám na umístění. U prvního křídla mám kanálek pod uhlíkovou pásnicí kterou jsem udělal zbytečně širokou, takže se nic neděje.Z pevnostního hlediska je to však špatně. Když bude kanálek jenom pod sklem, nehrozí při vákuování zborcení :?:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. pro 2010 21:45 #3193 od Vladimír Čermák
Děkuji za odpověď. :evil:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. pro 2010 17:30 #3194 od Petr Jeremiáš

Vladimír Čermák napsal: Děkuji za odpověď. :evil:

nz :) Já ti moc radit nemůžu, protože tuhle technologii stavby křídla zatím "vychytávám" :) Co ti můžu ale napsat je, že mě se to ve vakuu nezbortilo.
Chvíli vydrž, třeba se ti ozve Karol, ten už to má zmáknuté.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. pro 2010 10:50 #3195 od Vladimír Čermák
O.K. :P počkáme na Karola.Vím že tam někdo dává kablík před vakuem,jak :?: to asi bude tajné co :?:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. pro 2010 17:06 #3199 od Karol Chyba
Ano jadro si rozrežiem nožíkom ale zárez robím dremlom kanálik široký cca 2až 3 x 4-5mm , ale pozor ako sa tu už písalo ten zárez nesmie byť pod uhlíkom , ano potom by to mohlo zbortiť a budeš tam mať jamku /vlastná skúsenosť :cry: /. Potom to zalepým naspäť lepidlom na polystirén UHU por. Kábliky prevliekam až keď osádzam. Na ušiach ho robím až keď mám urobené ucho lebo tam mám servo asi cca 3-4cm od začiatka ucha aby som nemusel zbatočne rezať.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. pro 2010 23:23 #3201 od Vladimír Čermák
Takže jestli tomu dobře rozumím :geek: ,jádro se přefikne na dva kusy,v řezu se vydremluje drážka 2x4 ( 3x5 ) mm a poté se jádro zase slepí k sobě.
Ještě se zeptám, zda dáváte do středu křídla nějakou stojnu,v případě že ano jak dlouhou :?: Na dvoumetrovku.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. pro 2010 23:41 #3202 od Karol Chyba
Stojinu nedávam žiadnu len tá drážka nesmie byť pod uhlikovou pásnicou.!!!
Mám Spirit 2570mm a nemám žiadnu stojinu akurát na centropláne pridaná ešte navyše uhlíková pásnica.
Na tieto rozmery to takto úplne postačuje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. pro 2010 11:26 #3203 od Vladimír Čermák
O.K. všem zůčastněným děkuji za konzultaci. :|
Vladimír

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.417 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám