file daidalos

Více
07. led 2011 10:50 #3231 od Martin Horák
daidalos vytvořil uživatel Martin Horák
Chci se zeptat ,dávám do kupy daidalose, momentálně mám v kupě křídla 2000 mm a váha komplet osazeného je 235 g což se mi zdá docela dost ,pokud mohu poprosit majitele daidalose ,napište váhu komplet osazeného křídla docela by mě to zajímalo pro srovnání .Serva mám Dymond 47 a Dymond 60 Díky Martin Horák

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
07. led 2011 17:26 #3234 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma daidalos
a kolik ti to vazi cele ? nahazej soucastky a trup + kridla na vahu a uvidis ne ?

btw. tech daidalu bude,ajajaj !

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2011 18:55 #3236 od Martin Horák
Odpověděl Martin Horák pro téma daidalos
To vím taky ale mě zajímali samotný křídla a čekal jsem že mi je zvážíš a napíšeš kolik. :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2011 19:09 #3237 od Petr Lokvenc
Odpověděl Petr Lokvenc pro téma daidalos

Aleš Krátký napsal: btw. tech daidalu bude,ajajaj !

Neboj, třeba zrovna o sobě vím, že ruce mě nikdo nevymění :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2011 19:18 #3238 od Martin Horák
Odpověděl Martin Horák pro téma daidalos
Těch daidalů bude opravdu hodně aspoň bude mít většina stejný podmínky a ukáže se jak je kdo zručný v pilotáži. Jinak dle tvého doporučení jsem to z hruba všechno zvážil a jsem na 476g + baterky 96g,což se mi zdá docela dost aspoň to bude dobře pronikat větrem :o Martin Horák

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2011 20:48 #3239 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma daidalos
to mas opravdu dost, zvlastni.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. led 2011 16:34 #3240 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma daidalos
Tý jo, tož to je dost. Daidal by měl mít křídla 180g, gondola 37g, trubka 15g, ocas asi 18g, což je dohromady rovných 250g, nějaké lepení, pár drátů, pak už jen známé hmotnosti všeho ostatního, což je něco málo přes 500g. Čekal bych bez použití strun na ocase max. 530g, a to hlavně taky podle baterky (ta tvoje bude asi do větru). Kolik to mělo prázdnou váhu ? Křídla byly o hodně víc než 180g ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. led 2011 16:47 #3241 od Martin Horák
Odpověděl Martin Horák pro téma daidalos
Křídla měla 192g a serva dymond 47 a 60 slepení polovin vyšlo na 6g,takže montáž čtyř serv dohromady 10g,celkem 236g baterky 96g a do 572 je trup 240g. Celkem prázdný asi 260g. Martin H.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. led 2011 17:56 #3242 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma daidalos
Já měl na svém červeném Pichusovi osazený trup bez baterky za nějakých 190g, no nesmíš to holt vyztužovat armovaným betonem, tak tady je asi ta chybka... ;) Standardně by měl být komplet supr-trup bez baterky tak 200-210g... Samozřejmě před finálním dovažováním olovem, pokud je potřeba.

No a u některých Daidalů jsem viděl baterku jen 800mAh, váha 53g, pro sražení hmotnosti, no a tam je proti tvým 96g rozdíl 43 gramů...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. led 2011 00:41 #3246 od Martin Bílek
Odpověděl Martin Bílek pro téma daidalos
Dobrý den, diskuzí na fórech se běžně neúčastním, neboť s tím nemám dobré zkušenosti, ale na žádost Jirky Veselovského se k tomu vyjádřím. Hmotnosti které uvádí p. Chalupník zhruba sedí. Na každý díl přijde přesně odměřené množství epoxidu a plocha tkaniny je daná. Jediný rozdíl nastává v tom, kolik epoxidu se stáhne po prosycení z uhlíku, neboť je potřeba jej prosytit více a následně přebytku zbavit, ale zpravidla to nečiní více jako 2g. Co se týče Martinova křídla je nárůst hmotnosti jinde a to je barva. V době kdy jsem dělal křídlo pro něj, vyskytla se z ničeho nic drobná technologická chyba, kterou jsem nedokázal pochopit, neboť se na technologii a materiálech nic nezměnilo. V návaznosti na to jsem změnil druh barvy, která měla menší kryvost, tak bylo potřeba nanést větší vrstvu a to je ta hmotnost. V současné době je odchylka vyřešena a hmotnosti jsou zpět na původních hodnotách. Přiznám se, že jsem Martinovo křídlo nepřevažoval a tento problém s ním osobně vyřeším. Pokud si někdo vymyslí vlastní design, může se hmotnost v závislosti od barvené plochy a odstínu barvy taktéž lišit. Když už tu píši, chtěl bych se tímto omluvit všem, kteří čekali, nebo čekají na model delší dobu než jsem při objednání uvedl, ale už několik měsíců mám pátek třináctého. Zásadní skluz zavinil výpadek redakčního systému objednávek na webu , díky němuž byly přijaté "černé" objednávky o kterých jsem nevěděl a tudíž uváděl nesmyslné termíny dodání. Pak se vyskytla ona zmíněná technologická chyba a nedávno mi nějaké éro rozbila pošta, tak jsem musel dělat náhradní. Výroba netrvá několik minut, tak každý takovýto model navíc znamená výrazný časový posun. Asi aby se nový rok příliš nelišil od starého, shořel mi v pátek driver pro ovládání řezačky. Naštěstí je výrobce velmi ochotný a v pondělí posílá náhradní díl poštou z SK. Já se učím otčenáš a modlím se, aby to bylo jen tím. Případné dotazy, nebo i návrhy na zlepšení rád zodpovím e-mailem. Letu zdar a děkuji za trpělivost se mnou :-) Martin Bílek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.372 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám