file Potah folií na balze - ELAN od Reicharda

Více
20. úno 2011 11:32 #3429 od Radek Kaplan
Ahoj,

prosím o radu, konečně jsem se dokopal k tomu abych začal stavět model na letošní sezonu ... je to model Elan od Reicharda ...

ale za zimu se mi na potahu udělaly vrásky ... ehm ... a dost mě to štve ...

je tam přiložený lístek že se to může stát a že se to má vyfénovat, případně použít horkovzdušnou pistoli případně přežehlit ...

takže jsem fénoval - potah se napnul ale za chvilku byl zase s vráskami ... to samé při o něco vyšší, ještě vyšší ... teplotě na horkovzdušné pistoli ...

tak jsem si říkal že to přežehlím ... bez teflonového "oblečku" na žehličce to dělalo stopy (otlaky) v balze tak jsem použil návlek a všechno vypadalo krásně ... jen se zase za chvilku vrásky udělaly znovu ...

docela mě to štve ... přiznám se že nemám zkušenosti s potahováním jinak než na žebra, tam nemívám problém, ale na takovouto velkou plochu, to mi nejde ... vrásky se vrací a vrací ...

díky všem za radu a pomoc ...

P.S. když jsem to koupil tak tam ty vrásky skoro nebyly, udělaly se přes zimu, za 2-3 měsíce co model byl zabalený v krabici při pokojové teplotě ...

P.S.2 co čtu forum RCmania, tak to u Reichardových modelů není nic tak neobvyklého - povolený potah, na druhou stranu mám od něj ProximuII a tam to prakticky není ... ufff ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
20. úno 2011 19:26 #3431 od Vladimír Čermák
Asi by jsem se zeptal u Reicharda, předpokládám že folie je také od něho.Měli by ti poradit. :cry:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. úno 2011 21:22 #3434 od Boris Menšík
Asi bych to taky nechal přižehlit Reichardům. Pokud to k nim nemáte přes půl republiky.
Na Filipovi se mi přes zimu objevil zvlněný potah taky. Řešil jsem to přižehlením potahové fólie normální žehličkou přes papír na pečení. Teplem se musí napnout fólie a aktivovat lepící vrstva na fólii, která znovu přilepí fólii k tuhému potahu křídla.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. úno 2011 12:33 #3438 od Bohuslav Reichard
Pošlete křídla-opravíme. Používáme výhradně oracover(máme smlouvu s odběrateli a nic jiného použít nesmíme).Toto je varianta light,ale hodně nepovedená šarže. Bohuslav Reichard

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. úno 2011 13:00 #3439 od Radek Kaplan
Vážený pane Reichard, děkuji velmi za ochotu, velmi si jí cením, bohužel to dnes není obvyklé ... často se setkávám jen s odmítáním a proto jsem ani nepomyslel že to půjde řešit přes Vás ... nejčastější odpovědí bývá že to je chyba skladování atd atd ...

předpokládám že buď to ve středu osobně dovezu, nebo hned zítra odešlu PPL

Letu zdar ... a ochotným výrobcům zvlášť ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. úno 2011 14:36 #3459 od Jiří Kotrba
Zdravím p.Reicharda,
mám od Vás E-Trener-a (2varianty křídel) pak Surikatu ( folie perfekt drží), teď v zimě mám dodělaného
Elana ( zálet počká na duben) a tak jsem se teď díval do krabice ( prodloužil jsem ji, nebyla transportní jako u Surikaty) :
-vrásky jsou tu a tam hlavně na spodku křídla (červená) , u čiré folie na horním potahu je dost velmi úzkých vrásek na KŘ a KL - nechám je tam - třeba to poletí líp.Ostatní v počtu 4 až 5 půjde zažehlit.
Směrovka se mi zdála malá ( pro RCH) tak je větší - konsttrukční a je zvětšená pohyblivá část VOP.
Hlavně ať už ta zima jde někam.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. úno 2011 14:23 #3466 od Radek Kaplan
Ano, na křídélkách a klapkách je spousta drobných vrásek které nejdou přežehlit ... po přežehlení se folie krásně vypne a potom se zkrabatí. Nejsou to obvyklé vlnky kdy je odlepená folie, jsou to regulérní vrásky ...

omlouvám se za kvalitu, nebylo světlo tak jsem to bral s bleskem ...

Soubor přílohy:


Uploaded with [url=http://imageshack.us:h77y6cc3]ImageShack.us[/url]

Soubor přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. úno 2011 13:39 #3477 od Jiří Kotrba
Právě jsem obě poloviny křídel Elan-a znovu přežehlil cestovní žehličkou ( nebát se vyšší teploty) a všechny plochy včetně KŘ a KL jsou vypnuté.Znamená to stále opakovat, ( čas od času) .Na horní ploše
pravého křídla , kde je už obtisk ELAN jsem to musel nechat - došlo by k seškvaření obtisku.Příště bychom
měli objednávat křídla bez potahu folie ( úspora váhy a problémů) - a tak jako u LS Model 2x bezbarvý
vyp. nitrolak a 2x po vyschnutí přebrušovat / přeleštit.Zdravím , J.K.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. úno 2011 15:49 #3479 od Radek Kaplan
Ahoj

dneska mi volal pan Reichard starší... No upřímně musím přiznat že mi vyčinil za pokusy s napnutím folie ... ona je asi vyšší teplota a ještě o hodně moc vyšší teplota ... ehm ...

ale na druhou stranu, začínal jsem fénem - neúspěch ... atd ... až ... a přesto jsem neuspěl. A problém který byl na počátku jsem evidentně nezavinil ...

a právě když se zmiňuješ o tom laku, právě to mi nabídl že mi křídla namísto potažení nalakují ... folie stejně musí dolů ...

dostanu je zpět v provedení lak čirý, prý lehonce polomatný ( lak je to tuším zaponový v 6 vrstvách ) - na hmotnosti prý budu o něco lépe než s folií a především - budu mít možnost udělat si vlastní barevnou verzi křídla barvami ve spreji ...

tímto ještě jednou děkuji panu Reichardovi za ochotu ...

P.S. zmiňoval se mi o tom že chystá další RCEK speciál ... trupová gondola bude bez pylonu ... něco v duchu úprav MAXXe zde na foru ... a křídlo snad jednodílné ale prý půjde použít i křídlo dělené z MAXXe ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. bře 2011 18:09 #3512 od Radek Kaplan
Včera jsem si byl u pana Reicharda pro opravená křídla. Jsem velmi spokojený, myslím že lakovaný povrch je fajne. Děkuji mu tímto za ochotu ... :idea:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.412 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám