file Převíjení elektromotorů

Více
09. kvě 2011 16:16 #3892 od Jan Kubica
Pánové, nemáte někdo někde odkazy na postupy při převíjení motorů? Možná je to blbost, ale mě pořád nedá spát, zda by se klasická 100g oběžka (2814) dala převinout na nějaké kv 400-500, aby se na ni dala "pověsit" napřímo vrtule alespoň 14-15" se 60-80 W. Co vy na to, má to naději na úspěch? Nebo mám raději šetřit na Reisenauera :) . Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
09. kvě 2011 20:08 #3902 od Zbyněk Smola
Ahoj, možná to znáš, zajímavé stránky.: http://www.powercroco.de/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. kvě 2011 08:52 #3906 od Tomas Suk
Odpověděl Tomas Suk pro téma Převíjení elektromotorů
Presne tak, tohle je "bible previjecu", bohuzel v nemcine, ale google to jakztakz prelozi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. kvě 2011 09:23 #3907 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Převíjení elektromotorů
Kluci dík, na RCGroups je toho taky dost, ale jsme v tomto oboru naprostý začátečník :-( . Němčina zase až tak nevadí, alespoň si jí trochu opráším, teď by mě spíše zajímalo, jestli podle vašeho názoru má cenu to vůbec zkoušet. Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. kvě 2011 12:34 #3908 od Tomas Suk
Odpověděl Tomas Suk pro téma Převíjení elektromotorů
Kdyz se kouknes na "tabulku vinuti" u tech nemcouru, tak zjistis, ze ta obezka ma ted "prevodovy pomer" 7:1 (motor s 12ti nastavci a 14ti magnety). Abys dosahl jiny "prevodovy pomer", potreboval bys jiny pocet magnetu v rotoru (treba s 20ti magnety a jinym sechematem vinuti bys dostal pomer 10:1)... ale obavam se, ze to uz je prilis mnoho prace, hlavne vymena magnetu.

Proste previnuti na vetsi pocet zavitu zkusit muzes. Zavislost mezi kv a poctem zavitu je priblizne linearni, neprimo umerna (pokud se nemeni jine parametry motoru, rozmery atd...). Takze si muzes predem odhadnout pocet zavitu pro kyzene kv. Pak zbyva uz "jen" vytipovat spravnou tloustku dratu (nebo pocet paralelnich vinuti tencim dratem) tak, aby bylo plneni medi co nejvetsi, sednout k tomu a vinout, vinout, vinout....

Jeste existuje jedna moznost - pokud mas vinuti motoru zpojeny od vyrobce do trojuhelnika a prepojis ho do hvezdy, snizi se ti kv zhruba 1.7 krat. (a naopak).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. kvě 2011 14:31 #3909 od Zbyněk Smola
Když jsem přemotal první motorek z cd mechaniky, měl jsem obrovskou radost. Tedy za zkoušku to jistě stojí, pokud to člověka baví a má to jako koníčka. A má dostupné dráty, magnety,volný čas a strojní vybavení. Zkus si nanečisto přemotat motorek z cd mechaniky kterých se už všude válí. Ono tě to potom rychle přejde. ZS

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. kvě 2011 14:34 #3910 od Tomas Hruby
Honzo jeden naprosto seriózně míněný návrh - jestli chceš, tak mi tu leží jedna čínská stavebnice oběžky. Prostě normální oběžka, ale dodaná jako DIY - pro první pokus a učení by to nemuselo být špatné. Kdybys měl zájem, tak ti to klidně přenechám (můžeš se stavit v AC), cena pár USD, tedy maličkost.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. kvě 2011 14:42 #3911 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Převíjení elektromotorů
Kluci dík, mně už to pomalu začíná docházet (ještě se mi tedy úplně nerozsvítilo, ale už není úplná tma ;) )

Tady je spousta fotek z navíjení škorpiona (převzato z linku nahoře, ale anglicky a přehledněji))
http://www.scorpionsystem.com/building_ ... nd_review/

A na RCG je taky spousta informací
http://www.rcgroups.com/electric-motor- ... ction-361/

Tomáši, díky za nabídku, rozmyslím si to.

Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. kvě 2011 16:42 #3912 od Tomas Hruby
Když jsme u toho, tak já si po koupi té zmíněné stavebnice dal do bookmarks tento odkaz: http://www.microchess.sk/tips/brushless/brushless.htm

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. kvě 2011 06:31 #3916 od Zbyněk Smola
K tomu linku o škorpionu. Namotat pár závitů s velkým průměrem drátu(vyšší kv/volt) není až takový problém, ale větší počet a slabým drátkem to je o nervy.
A úplná blbost je přemotávat nové motory se zalitým, inpregnovaným vinutím. Možná nějaký spálený s dobrými magnety.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.428 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám