file Bezpečný kužel se šroubkem

Více
20. kvě 2011 14:27 #4049 od Petr Dušek
Občas se nejen tady objeví oprávněná námitka, že kužely se šroubkem vpředu nesplňují pravidlo o minimálním poloměru špičky 5mm. Provedl jsem jednoduchou úpravu takového kuželu, aby bylo vše v mezích pravidel.
Ve Fabory jsem koupil šroub s velkou půlkulovou hlavou M4x8 . Závit v kleštině kuželu jsem převrtal na M4 a špičku kuželu stočil až na průměr 10mm. Výsledek je na obrázku, poloměr hlavy šroubu je asi 8mm.
[attachment=0:3spvv460]<!-- ia0 -->DSC_0705.JPG<!-- ia0 -->[/attachment:3spvv460]
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
20. kvě 2011 18:41 #4050 od Vladimír Čermák
Mh..., dobrý, nech si to patentovat. ;)
Proč to tak nedělá zrovna výrobce :?:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. kvě 2011 21:02 #4051 od Jiří Veselovský

Vladimír Čermák napsal: Proč to tak nedělá zrovna výrobce


Vláďo, s majitelem firmy Pohoda Let Honzou Dvořákem se znám už asi patnáct let a od prvopočátku byl velmi ochotný reagovat na připomínky ze soutěžní praxe. Vezmi si třeba jen množství rozměrů kuželů kleštin, trámců, materiálů a dalších věcí, které požadovali lidé i z jiných kategorií.
Otázku kuželů s bezpečným poloměrem špičky jsme začali projednávat už před delší dobou a určitě se na trhu objeví. Zatím je k dispozici náhradní řešení v podobě turbokuželu, který je dražší o nějakou desetikorunu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. kvě 2011 22:19 #4052 od Petr Dušek

Vladimír Čermák napsal: Proč to tak nedělá zrovna výrobce :?:

??? nevím, znáš nějakého výrobce, který vyhovující kužel dělá?

Honzu Dvořáka jsem požádal, zda by mohl pravidlům vyhovující kužel vyrobit. Zatím bez odpovědi, ale třeba mi po neděli dva objednané kužely s kulatou "špičkou" přijdou poštou...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.389 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám