file Magic - stavba

Více
02. čec 2011 19:15 - 08. říj 2011 20:57 #4507 od Radek Novotny
Magic - stavba vytvořil uživatel Radek Novotny
No a protože je minulé téma zaplevelené nesmyslama, na stavbu Magica dávám nové vlákno...

No a protože jsem Magica zalétnul před 10 dny těsně před Chomutovským F5J EuroCupem, a tenhle Magic létá naprosto excelentně, písnu sem pár postřehů a obrázků ze stavby, nebo spíš kompletace...

Rozpětí je přesně 2m, objednal sem si model ve fólii a s neděleným křídlem. Křídlo mi vycházelo prázdné někde kolem 165g, takže odhad letové hmotnosti s 1200mAh baterkou byl pod 500g. Nakonec odhad seděl, a tak místo dovažování jsem tam šoupnul větší aku 1750mAh, letovou hmotnost mám teď 522g.

KONEČNĚ je tu trupová gondola, která mi vyhovuje tak, že poprvé nemusím dovažovat do ocasu... Vzdálenost motorové přepážky od náběžky je konečně tak akorát.
Vzepětí uší je větší než u Maxxe, vyhovuje mi to takhle víc, líp sedí při kroužení. Jinak při první soutěži hned vylítal na Eurocupu 4. místo, takže NAPROSTÁ spokojenost. Dle toho jak to lítá, jsem asi udělal dobře, že je potažen fólií. Až to srovnám ve vzduchu s Tomášem Hrubým, který potáhnul křídlo papírem, asi ten papír oloupe... :D

[attachment=2:34scbulf]<!-- ia2 -->magic01.jpg<!-- ia2 -->[/attachment:34scbulf]
Tady je gondolka, serva jsem dal na destičku z banánové překližky, lože ze stavebnice jsem nepoužil. Aby mi na trupu seděly i křídla z MAXXe, tak jsem musel umístit šrouby více dozadu. Pro namáhání šroubového spoje je toto řešení i lepší, než to původní. Při vrtání otvorů ve středu křídla jsem projel jen plnou balsu, takže pevnostně by mělo být vše OK.

Destička je z lipové překližky 3mm, závitové matky hliník, MP-Jet, šrouby imbus M3.

[attachment=1:34scbulf]<!-- ia1 -->magic02.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:34scbulf]
Gondolka na snímku má již vteřiňákem přilepené vodicí trubičky lanovodů, materiál je trubička z běžného táhla s drátem.

Tady na snímku je připravená ocasní trubka na přilepení ke gondolce. Kormidla jsou kompletní, včetně ostruhové ploutvičky. Líbí se mi směrovka na výškovce, takže je zde jednoduchá úprava. Směrovka je propojena skrz trubku s ostruhovou ploutvičkou uhlíkem pr. 2mm.

[attachment=0:34scbulf]<!-- ia0 -->magic03.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:34scbulf]
Přílohy:
Poslední změna: 08. říj 2011 20:57 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
08. říj 2011 13:21 - 08. říj 2011 20:57 #5712 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Magic - stavba
Tak, venku je hnusně, Magic je zaparkovanej, a tak je čas přidat pár obrázků... Doufám že RCEK v Poříčí příští víkend bude, počasí se umoudří, a éro tuhle sezónu naposledy odparkuju...

Při pasování křídla jsem dal do M3 duralových MP-JET matiček dva šroubky s půlkulatou hlavou, srovnal křídlo nitěma připevněnýma na konci ocasní trubky a na konce křídel, a přitlačil v místě šroubků. Kolíky na náběžce už jsou samozřejmě napasované. Otisky jsou vidět na fotce. Pak jen vyvrtat, střed je z plné balsy, a tak tam duralové průchodky s ploškou budou v pohodě držet.
[attachment=1:877fjkdj]<!-- ia1 -->magic04.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:877fjkdj]
Další úprava spočívá ve zkrácení klapek ve středu křídla, aby se mohly vyklápět dolů na 90 stupňů, a nevadil tam trup. Fólie se dá opatrně bez poškození stáhnout, pak zkrátit o 15mm obě klapky, a fólii zpět zažehlit. Ještě před zažehlením doporučuju kápnout na růžek klapek vteřiňák pro zpevnění, aby se roh v provozu neomačkal.
[attachment=0:877fjkdj]<!-- ia0 -->magic05.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:877fjkdj]
Přílohy:
Poslední změna: 08. říj 2011 20:57 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. říj 2011 13:32 #5713 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Magic - stavba
Zde jsou dva ubrázky jednoduchého uspořádání prvků v trupu... Baterka je 2S1750mAh, s 1200mAh bych musel dovažovat na 500g. Kabinka se v předu nasouvá uhlíkovým kolíčkem, v zadu drží magnetem ze stavebnice (...info pro Matúša... ;) )
[attachment=2:e2j2oclb]<!-- ia2 -->magic06.jpg<!-- ia2 -->[/attachment:e2j2oclb]
[attachment=1:e2j2oclb]<!-- ia1 -->magic07.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:e2j2oclb]
Na dalším snímku jsou kormidla s lanky...
[attachment=0:e2j2oclb]<!-- ia0 -->magic08.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:e2j2oclb]
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. říj 2011 19:39 #5765 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma Magic - stavba
Ohledně ovládání VOP/SOP kevlarovými nitěmi mám následující dvě otázky:
- nikde jsem je nesehnal ( ani v rybářských potřebách , natož v galanterii)
- naposledy jsem je měl na FLASHi od D.Kyjovského (dvě nitě na VOP a dvě na SOP) , ale už jsem dal uhlík 2mm.
- jak se to instaluje na Magicu - v popisu stavby to není. ( musí se nitě vyvařit aby se pri změně teploty neměnila délka? Proč tam nestačí O,8 struna?Je to takový rozdíl v hmotnosti? Nebo to udělat jako u Q11 s 0,8uhlíkem v trubičkách po 15cm ?Co je spolehlivější? Nevím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. říj 2011 21:15 #5766 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Magic - stavba

jiri kotrba napsal: Ohledně ovládání VOP/SOP kevlarovými nitěmi mám následující dvě otázky:
- nikde jsem je nesehnal ( ani v rybářských potřebách , natož v galanterii)


Proboha jak jsi to mohl v rybářských potřebách nesehnat? Nebude problém v tom, že ses ptal na kevlar a prodavač nevěděl, co chceš?
Pokud ano, tak chtěj prostě pletenku, dej jako příklad Berkley Fireline a on už se chytne :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.414 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám