file Fík 100 pro juniora

Více
03. čec 2011 17:44 #4515 od Radek Novotny
Fík 100 pro juniora vytvořil uživatel Radek Novotny
Přes víkend se našly 4 motivační důvody pro kutění:
- venku je hnusně
- odpadlo RCEK Horní Branná
- mlaďas je doma s angínou
- chci se zbavit pár odloženejch šuplíkovejch věcí a jednoho nakřáplýho EPP házedla

Tak jsem vytáhnul lehce pošramocené EPP házedlo Fík o rozpětí 95cm, a předělal jsem ho Rendovi na RC, pro začátek... Je to ušatý, tak by to mělo letět v pohodě.

Motor je tam 2205, asi 1500 ot./V, regl 8A, vrtule zatím 7,5x4, a až se to Renda trošku naučí, dostane 8x4. Baterka je 2-článek 800mA, stará vyžvejkaná z vrtulníčků. Mám mini Uzíka se stejným pohonem, stejnou baterkou, a s vrtulí 8x4 v pohodě visí, tak to určitě postačí.

Serva jsou jedno 5g, jedno 9g, co dům dal...

Letovka s baterkou vyšla na 247g.[attachment=2:1bw5et1z]<!-- ia2 -->fik1.jpg<!-- ia2 -->[/attachment:1bw5et1z][attachment=1:1bw5et1z]<!-- ia1 -->fik2.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:1bw5et1z][attachment=0:1bw5et1z]<!-- ia0 -->fik3.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:1bw5et1z]

Křídlo je naspod vyztužené smrkovou stojinou 3x8mm. Drážka pro lištu je vypálená pistolovou páječkou podle ocelového pravítka. Trup je po stranách vyztužený jen uhlíkovou kulatinkou pr. 1mm v zářezu prokápnutém vteřiňákem (jako EPA combat... :ugeek: ) Křídlo je k trupu přilepené napevno.

Profil křídla i kormidel je dost tlustý, tak to bude chodit hezky pomalu.

Můžete to taky brát jako motivaci a ispiraci pro všechny hodný taťky a strejčky... ;)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Vygenerováno za 0.247 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám