file Kam s dráty od oběžky

Více
17. říj 2009 17:25 #508 od Jan Kubica
Kam s dráty od oběžky vytvořil uživatel Jan Kubica
Vážení učení kolegové,

i když to zní nepravděpodobně, já ještě neměl elektrovětroň s klasickou oběžkou. Vždy jsem couvl před problémem "kam s nimi (dráty)". Prosím, poraďte.
Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
17. říj 2009 18:05 #510 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Kam s dráty od oběžky
Není to zdaleka tak velký problém, jak bys možná čekal, pokud je kolem motoru aspoň trochu místa, tak se to vlastně nemusí řešit vůbec, stačí přilepit skelnou izolepou dráty k boku trupu a je to. Třeba Minicorado i Ambrosie v pohodě zvládnou tento režim s motorem 28mm při kuželu pouze 30mm - zdánlivě tam není mezera skoro žádná, ale šlape to jak hodinky.
Pokud by to byl nějaký extrém, tak se dají kabely táhnout kousek venkem a za motorem vrátit do trupu dírou, ale není to třeba zdaleka až tak často.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. říj 2009 19:36 #513 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Kam s dráty od oběžky
Na RCEK mám připravený kužel 36mm (trámec 42mm), při tomhle průměru je pro dráty spousta místa. S původním kuželem 30/36 měly listy Aer. 10/7 půl mm pod limit (třeba bych to na soutěži ukecal?), s větším kuželem mám dost místa v trupu a vrtuli bezpečně v limitu. Za motor jsem zalepil příčku ze sklotextitu, aby při přistání nemohly baterky k motoru...
Jinak při užším trupu bych se nebál obrácené montáže, tzn. čelo s dráty dozadu, přepážka za motorem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. říj 2009 21:10 #514 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Kam s dráty od oběžky

Petr Dušek napsal: Jinak při užším trupu bych se nebál obrácené montáže, tzn. čelo s dráty dozadu, přepážka za motorem.


Jak je to s unášečem vrtule, dá se na to nasadit sklopka? Já tu mám namalovaný takový větrůněk (1500 mm, ale na RCEK to bude moc lehké - cíl je 360 g, mám zatím jen žebra), kde chci mít motor nezakrytý, právě z důvodu, že nejsem s to vymyslet, co s dráty. Tam bude ale max. tak 70 W :) , u větších motorů se mi nelíbí to uchycení na konci vzdáleném od vrtule. Vím, že se to tak dělá, ale bohužel jsem strojař :( .

Můj kluk u Mefista upevňoval dráty tou páskou, jak píše Tomáš, ale podle mě to spíše noční můra než funkční řešení. I ta "vlaštovčí hnízda" na trupech čas od času vídávám, ale udělat to hezké je těžké.

Asi na tím moc přemýšlím, přeci když to všichni mají, tak to nemůže být problém (že by měl Tomáš zase pravdu ;) ), ne? Ta duralová klec je šikovná. Zkusím ještě popřemýšlet, ta obrácená montáž má něco do sebe.
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.284 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám