file Blackout - rozpojení baterie mezi samotnými články ?

Více
19. zář 2011 11:46 #5408 od Milan Chalupník
Asi minulý týden jsem narazil v nějaké diskuzi (rcmania, mojehobby, nemohu to najít) o Lipolkách na článek, kde autor popisuje, že po snad po prvním vystoupání s elektrovětroněm do dostatečné výšky, bylo vypnutí motoru to poslední, co by se dalo ještě brát za kontakt s modelem. Pak následovalo sklopení čumákem dolů a totálka. Po pitvě si prý byl jist, že tříčlánek Shark Power (mám je ještě v P13 Sport) měl vadný spoj mezi články, který se projevil až v daný moment. Těžko říct, jak to mohl po té ráně tvrdit, ale pokud je to pravda i v tvém případě, tak nejsi první. Zda se ten BEC vypne, nebo shoří, se nyní dá jednoduše vyzkoušet, když jej zatížíš a zahřeješ, ale je asi zbytečné ti v tomto radit (nechci učit orla lítat).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. zář 2011 13:36 #5409 od Tomas Hruby
Milane, nejenže nejsem první, dokonce to ani není poprvé u mně. Ten můj první případ je asi 5-6 let starý, bylo to tehdy pro poučení ostatních Honzou Uhlíkem dokonale nafoceno a komentováno, ale bohužel u M. Michny na rc-etd.com, které už nejede, tak nemohu dát link.
Tehdy jsem doplatil na tovární 10ti článek Sanyo 3600 od Lindingera, kde se posléze ukázalo, že je spojen jen tenkými "přeloženými" pásky. Ty se při odběru cca 60A postupně upekly, ale typické bylo to, že totální crash taky nenastal při zátěži (což bys logicky čekal), ale až po asi třech minutách klidného kluzu. Podle mě to klidně může být i o tepelné roztažnosti - spoj se upeče, ale tím hřeje a roztahuje se a tak se to "nějak" tiskne na sebe a drží kontakt, ale když to pak vychladne, tak .......... :( :(

Ten starý případ byl mimochodem pohonným aku způsoben na 100%, tehdy bylo důkazů víc než dost.

Jinak pokud by někdo chtěl diskusi dál rozvíjet, tak by to možná stálo zase za seknutí vlákna - Lomnice za tento problém nemůže, tak ani není úplně fér, když se vlákno o této soutěži zaneřádí nepříjemnou debatou o pádu...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. zář 2011 17:56 #5411 od Aleš Krátký
rozdeleno zde

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. zář 2011 21:48 #5413 od jan kadlec

Tomas Hruby napsal: Ten starý případ byl mimochodem pohonným aku způsoben na 100%, tehdy bylo důkazů víc než dost....

Pokud si dobře vzpomínám, byla to Optima a byla hóóódně hluboko. Ty aku byly tuším "bodované", klidně mě doplň ( oprav )

Jan Kadlec

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. zář 2011 22:01 #5414 od Jiří Kotrba
Váhově by vyšlo nastejno napájet Rx samostatně NiMh 4,8V 250mAh (pouze VOP/SOP pro sestup)---
zvýšení hmotnosti o 33gr.( použít dopředu na vyvážení).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. zář 2011 04:47 #5415 od Tomas Hruby

jiri kotrba napsal: Váhově by vyšlo nastejno napájet Rx samostatně NiMh 4,8V 250mAh (pouze VOP/SOP pro sestup)---
zvýšení hmotnosti o 33gr.( použít dopředu na vyvážení).



Tomu nějak nerozumím - záložní LiPOL se Schotky je spolehlivě pod 10g, tedy 33g není nastejno ani náhodou. A zrovna u RCEK už je 30g navíc obvykle nepřijatelných.
Nebo ten příspěvek nějak blbě chápu?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. zář 2011 04:49 #5416 od Tomas Hruby

jan kadlec napsal:

Tomas Hruby napsal: Ten starý případ byl mimochodem pohonným aku způsoben na 100%, tehdy bylo důkazů víc než dost....

Pokud si dobře vzpomínám, byla to Optima a byla hóóódně hluboko. Ty aku byly tuším "bodované", klidně mě doplň ( oprav )


V podstatném ses trefil - tenké pásky a bodované :( Model nebyla Optima, ale starý kompozitový Flash, tuším to kdysi dělal p. Janáček na F5B/F (velikostí a konceptem je to Optimě podobné, takže jsi nebyl daleko od pravdy ani tady).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.350 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám