file Regulátor Mystery vs. brzda motoru 28-26

Více
10. lis 2009 19:47 #679 od Petr Dušek
Pokud jde o regulátory, jsem věrný a spokojený zákazník JETI. Když se mi ale na ModelHobby nepodařilo koupit SPIN22, neboť právě byly na stánku vyprodány, objednal jsem v "návalu vzteku" regulátor Mystery 30A z HK. Regulátor je velice hezky zpracovaný, v průhledné smršťovačce (tam je ale součástek...), levnější než Turnigy, plně programovatelný pomocí vysílače podle přehledného návodu...
Mám s ním asi 30 startů (trénink RCEK) bez nějakých problémů, až na jednu drobnost. Při narychlení modelu brzda neudrží sklopenou vrtuli a ta se pomalu protáčí (Tgy 1650Kv + Aer 12.5/6). Nevím jestli je to "závada" regulátoru, nebo malý motor prostě takovou vrtuli neubrzdí, ani kdyby regulátor sebevíc chtěl. Ptám se tedy jakou máte s tímto zkušenost?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
10. lis 2009 20:00 #682 od Tomas Hruby
Spíš závada či lépe řečeno nedokonalost reglu - s Turnigy kV1350 jsem létal i s vrtulemi 13x9 a protočení si fakt nepamatuju. Regly převážně Turnigy PLUSH.
Předpokládám, že nějaké drhnutí u kuželu, které by zvyšovalo odpor při sklápění sis ohlídal...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. lis 2009 20:18 #683 od Petr Dušek
Sklápění vrtule je OK, ale s trámcem 42mm jsou listy dost od trupu, ještě uvažuju o "Z" trámci, ale to nesouvisí s brzdou, je to spíš snaha snížit odpor po sklopení vrtule.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. lis 2009 20:26 #685 od Tomas Hruby
Tak Z trámec a snížení odporu jistě prospěje i brzdě, to je jasné... Jinak dlužno dodat, že podle znění slovenských (a patrně i našich) pravidel F5J/RCEK není naznačené pomalé protočení navíc jen na rychlosti v žádném případě důvodem k nule za let, takže to není zas tak kritické.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. lis 2009 21:07 #687 od Petr Dušek
Až bude trochu počasí, mám v plánu tam na zkoušku dát větší SPIN44, kde se dá brzda nastavovat ve třech stupních, uvidím jak se to bude chovat. Jinak s tím Mystery regulátorem jsem naprosto spokojen, třeba při nastaveném soft-startu má nádherně plynulý rozběh.
Pokud jde o pravidla, tam nevidím problém. Protáčení vrtule při rychlém sestupu na klapkách nemůže snad nikomu vadit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. lis 2009 09:05 #693 od Martin Tomek
Tento regulátor jsem si nedávno objednal místo momentálně vyprodaného TGY PLUSH. Pocity z něj mám úplně stejné, včetně toho "jé, tam je ale součástek a za tak málo peněz!". Používám ho s motorem 2830, ale s malou vrtulí, jenom 9x5. Tu mi brzda zatím vždy udržela.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.360 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám