file Digitální serva

Více
26. lis 2009 19:05 #814 od jan kadlec
Digitální serva vytvořil uživatel jan kadlec
Omlouvám se všem, za svoji otázku, ale jaký je rozdíl mezi klasickým a digitálním servem ? :oops:
Snažil sem se na to přijít sám ( např. http://www.minfo.cz/spektrumrc/view.php ... 2007020006 ), ale nevím, jak velikým přínosem jsou pro rekreačního letce.
Děkuji

Jan Kadlec

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
27. lis 2009 05:34 #815 od Petr Šlajs
Odpověděl Petr Šlajs pro téma Digitální serva
můj názor je ten, že pominu-li uvedené technické rozdíly , pro rekr. modeláře je rozdíl pouze v ceně, která je vyšší. Užitná hodnota vyšší asi nebude. Ale je to jen moje zkušenost. Přenos od serva ke kormidlům je ovlivňován tolika rušivými elementy ( vůle v táhlech, závěsech kormidel apod.), že kvalitní analog. servo od didi serva nerozeznám. S kroutícím momentem je tomu rovněž tak. Jejich zastánci mne teď asi spláchnou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. lis 2009 07:11 #816 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Digitální serva
Nějaké vysvětlení rozdílů přímo od výrobce je tady (ale anglicky): http://www.futaba-rc.com/servos/digitalservos.pdf .

Podle tohoto dokumentu jsou výhodami:
- vyšší rozlišení poloh, menší pásmo necitlivosti
- rychlejší odezva na řízení
- konstantní síla po celé dráze
- velká přídržná síla v klidu

Nevýhodou je potom větší "nenasytnost".

Tedy v podstatě to samé, co v tom linku od Honzy Kadlece výše.

Můj názor: pokud odhlédnu od "reklamy", tak technicky digitály opravdu mají na to, aby výše uvedené splňovaly. Druhou otázkou potom je, zda ty vlastnosti člověk rozumně využije. V "normálních" elektrách a rekreačních modelech asi ne, do "fajky" nebo vrtulníku bych je asi dal. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. lis 2009 15:25 #823 od Petr Kurjan
Odpověděl Petr Kurjan pro téma Digitální serva
Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit výhody - hlavně výbornou tepelnou stabilitu digitálních serv. Nemusí jít ani o extrémně drahé typy. Přikladem jsou kvalitní, ale přesto levné Power HD 1581HB - cena kolem 350,-Kč. Po špatných zkušenostech s levnými typy analogových serv různých značek je toto servo asi nejlepší i poměrem kvalita/cena. Jsou velmi přesná, hmotnost je asi 12g a moment až 2,6Kg/cm v zabržděném stavu. Za tuto cenu mu analogová serva nemohou konkurovat! Zkoušel jsem servo podchladit z pokojové teploty na asi -15°C bez viditelné změny středové polohy. Pravda je, že digit. serva obecně mají zvýšené nároky na napájení, v tomto případě je trvalý odběr kolem 0.3A a max. asi 1,2A. S tím je nutné při instalaci počítat! Prozatím nemohu posoudit životnost - žádné zatím neodešlo na opotřebení...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.315 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám